кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин

Науково-дослідна робота студентів спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини

          

18 лютого 2021 року відбулося чергове засідання наукового гуртка викладачів і студентів кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин «Глобус».

Зі вступною промовою на засіданні виступила керівниця наукового гуртка – к.е.н., Стрілець Вікторія Юріївна. У своєму виступі викладачка звернула увагу на важливість екологізації виробництва в умовах глобальної екологічної кризи та необхідність допомоги міжнародних організацій та транснаціональних компаній у вирішенні цієї проблеми. Стрілець В.Ю. наголосила на необхідності поступового і послідовного впровадження систем технологічних, управлінських та інших рішень, які дозволяють підвищувати ефективність використання природних ресурсів і умов поряд з покращенням або хоча б збереженням якості природного середовища.

Робота гуртка супроводжувалася жвавою дискусією, в якій взяли участь студенти груп МЕВ МБ б-21, МЕВ МБ б-31, МЕВ МБ б-31 англ: Говтвяниця Катерина, Заїка Владислав, Крилов Максим, Плужник Дiана, Акуаку Лоіс, Дламіні Нджабуло, Алілуй Анастасія, Андрущенко Дар'я, Ворона Аліна, Кожевніков Дмитро.

Дякуємо всім учасникам засідання за насичену та продуктивну роботу!

          

Слоган ПУЕТ «Мрій про велике» студенти першого курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» зрозуміли правильно!!!

30 вересня 2020 року відбувся конкурс startup-проєктів «Полтавський жіночий бізнес-марафон». Проходили дійства у конференц-залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

Захід реалізовано в рамках грантового проєкту «Підвищення впливу жінок у розбудові місцевого економічного розвитку як запорука успішної реалізації гендерної політики міста Полтави». Ініціаторами гранту є Департамент економіки і інвестицій, Благодійна організація «Світло надії» та авторський колектив: Тетяна Юрченко, Роман Дрозд, Віта Клименко, Світлана Туль, Ольга Шкурупій. Співфінансування ініціативи здійснює Міністерство міжнародних справ Канади, яке підтримало спільну діяльність Асоціації міст України та проєкту міжнародної технічної допомоги ПРОМІС.

6 студенток 1 курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» взяли участь у цьому заході.

2 startup-проєкти : «Мотузковий парк розваг», який підготувала Діана Лещенко, керівник – Франко Л.С. та « Green Island» підготовлений Дар'єю Романюхою, керівник – Франко Л.С., були відзначені номінацією «Гран-прі» і будуть включені до Плану реалізації Стратегії економічного розвитку Полтавської об'єднаної територіальної громади на період 2021-2023 роки.

Проекти ще двох першокурсниць спеціальності  «Міжнародні економічні відносини» були відзначені дипломами ІІІ ступеня:

  • Центр особистісного розвитку «WorlDevelop» (Діана Поплюйко, керівник – Франко Л.С.);
  • Міжкультурний ресторан «Universe» (Юлія Туменко, керівник – Франко Л.С).

Усі учасниці були відзначені дипломами, грамотами та сертифікатами від організаторів. Нагородження відбувалося за участі директорки Департаменту економіки і інвестицій Віти Клименко та засновниці «Місцевої кав'ярні», менторки програм з жіночого підприємництва, маркетингу, корпоративної культури та стартапів Катерини Бабіч.

          

Студенти-міжнародники традиційно з великим успіхом беруть участь у Олімпіадах. Студентка 5 курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Зіганшина Юлія та студентка 4 курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» Довбня Надія взяли участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Міжнародна економіка», що проходила у Національному університеті «Львівська політехніка», 30.03-01.04.2017 р. За результатами участі Зіганшина Юлія нагороджена дипломом ІІ ступеня, а Довбня надія відзначена грамотою за 3-тє місце у номінації «За якісне узагальнення міжнародного досвіду».

          

Студентка 4-го курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» Довбня Надія та студент 3 курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» Галіновський Дмитро представили наукові роботи на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Світове господарство та міжнародні економічні відносини», що проходив 22.03.2017 р. у ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана». За результатами участі у підсумковій науково-практичній конференції Надія нагороджена диплом ІІ ступеня, а Дмитро відзначений грамотою.

          

9 грудня 2016 р. в актовій залі Полтавської обласної державної адміністрації відбулося нагородження переможців конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до студентських громад», що проводився Полтавською обласною радою. Студентки 4 курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» Феніч Оксана та Горищук Віра були відзначені дипломом ІІІ ступеня за бізнес-план молодіжного StartUp-проекту «Велокафе».

          

Студенти 4 курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка»» Феніч Оксана та Горищук Віра взяли участь у 5-му конкурсі «Битва стартапів», що відбувся 19 листопада 2016 р. у м. Полтава. Унікальність цьогорічного відбору – змагалися бізнес-проекти студентської молоді. Тематика проектів була різноманітною – від освітнього в сфері ІТ до нових підходів у агробізнесі. Студентки  представили проект унікального кафе «Bikestreet», де хочуть поєднати здоровий спосіб життя та велокультуру. У підсумку «битви» Оксана та Віра вийшли у фінал конкурсу та посіли ІІ місце.

          

Студенти напряму підготовки (спеціальності) «Міжнародна економіка» взяли участь у ІІІ Молодіжному конкурсі бізнес-моделей «StartUp-Кооперация»-2016, який проходив 14 жовтня 2016 р. у Білоруському торгово-економічному університеті споживчої кооперації (м. Гомель). Метою конкурсу був розвиток та посилення підприємницької активності молоді, набуття навичок бізнес-моделювання та бізнес-планування, а також перевірка бізнес-ідей на реалістичність. За результатами конкурсу дипломом І ступеня нагороджений студент 6 курсу спеціальності «Міжнародна економіка» Чмихун Філіпп. Дипломом в номінації «Кращий StartUp-проект у сфері послуг» відзначена студентка 3 курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» Блоха Вікторія.

          

Участь студентів напряму підготовки (спеціальності) «Міжнародна економіка» у наукових конкурсах, олімпіадах, конференціях

Студенти напряму підготовки (спеціальності) «Міжнародна економіка» традиційно та з великим успіхом беруть участь у численних конкурсах та Олімпіадах, а також представляють на експертну оцінку результати своїх наукових досліджень. Ільїна Поліна (МЕ-41), Тараненко Вікторія (МЕ-51), Чмихун Філіпп (МЕ-51) взяли участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Міжнародна економіка» (Національний університет «Львівська політехніка», 30.03-01.04.2016 р.);  Зіганшина Юлія (МЕ-41), Тараненко Вікторія (МЕ-51) – зі спеціальності «Міжнародні відносини» (Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара, 13-15.04.2016 р.); Ільїна Поліна (МЕ-41), Чмихун Філіпп (МЕ-51) – зі спеціальності «Міжнародна економіка» (Київський національний торговельно-економічний університет, 27-28.04.2016 р.). Всі учасники відзначені сертифікатами та грамотами, а Тараненко Вікторія нагороджена диплом ІІІ ступеня за результатами участі у Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Міжнародна економка».

Студентка 3-го курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» Довбня Надія представила на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Світове господарство та міжнародні економічні відносини» наукову роботу на тему: «Інтелектуальний капітал як основа формування міжнародної конкурентоспроможності (на прикладі України)». Конкурс проходив 22-23.03.2016 р. у ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана». За результатами участі у підсумковій науково-практичній конференції Надія нагороджена диплом ІІ ступеня.

Студенти спеціальності (напряму підготовки) «Міжнародна економіка» беруть активну участь у наукових заходах, які проводить Полтавський університет економіки і торгівлі. 19-20 квітня 2016 р. відбулася ХХХІX наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2015 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства». В роботі секції «Особливості розвитку міжнародного бізнесу в умовах глобалізації» взяли участь студенти 1-4 курсів напряму підготовки «Міжнародна економіка». Найкращими було визнано доповіді Довбні Надії (гр. МЕ-31, тема доповіді «Роль сучасного Китаю в розвитку економіки Азіатсько-Тихоокеанського регіону»), Іванець Ольги (гр. МЕ-31, тема доповіді «Формування та реалізація зовнішньої економічної політики КНР») та Зіганшиної Юлії (гр. МЕ-41, тема доповіді «Українські виробники на європейському ринку фармацевтичної продукції: аспекти міжнародної конкуренції»). Вони посіли відповідно 1,2 та 3 місце та були відзначені дипломами.

22 квітня 2016 р. кафедрою міжнародної економіки було проведено наукову конференцію студентів спеціальності (напряму підготовки) «Міжнародна економіка» «Актуальні проблеми теорії та практики міжнародної економіки в умовах глобальної трансформації». За результатами роботи конференції дипломами І ступеня були відзначені студенти 5 курсу Зонгороро Персівіренс (гр. МЕ-51р(а)) та Чмихун Філіпп (гр. МЕ-51). Дипломами ІІ ступеня були нагороджені студенти Семенова Катерина (гр. МЕ-11) та Карандіп (гр. МЕ-51р(а)). Дипломи ІІІ ступеня отримали студенти Гурас Фаїна (гр. МЕ-31), Салов Олексій (гр. Т-21), Одебоде Рукайат Олушола (гр. МЕ-51р(а)).

Вітаємо студентів та бажаємо подальших перемог у житті та нових досягнень у науці!

          

Студенти напряму підготовки «Міжнародна економіка» взяли участь у Молодіжному конкурсі бізнес-моделей «StartUp-Кооперация»-2014, присвяченому 50-річчю Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації (м.Гомель). Метою конкурсу був розвиток та посилення підприємницької активності молоді, набуття навичок бізнес-моделювання та бізнес-планування, а також перевірка бізнес-ідей на реалістичність.

На конкурс надійшло 58 бізнес-планів, у тому числі – 2 від студентів ПУЕТ. Бізнес-плани студентів ПУЕТ були високо оцінені журі, до складу якого увійшло 11 представників бізнес-співтовариства з Гомеля та Мінська. Особливу відзнаку отримали також підготовлені презентації.

За результатами конкурсу дипломом лауреатів в номінації «Кращий StartUp-проект в соціальній сфері» нагороджений бізнес-план «Літній кінотеатр “ART-sky“», підготовлений студентами І курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» Керімовою Джамілею, Іванець Ольгою, Горищук Вірою та Довбнею Надією під керівництвом доц.Білобрової Т.О.

Дипломом лауреатів в номінації «Кращий StartUp-проект в контексті стійкого розвитку» нагороджений бізнес-план «Сільськогосподарський виробничий кооператив з виробництва сухофруктів «Щедрий домовичок»», який підготували студенти ІІІ курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» Чмихун Філіпп, Овчаренко Анна та Соколовська Оксана під керівництвом ас.Франко Л.С.

          

17 квітня 2014 р. кафедра міжнародної економіки провела щорічну наукову конференцію студентів ПУЕТ спеціальності (напряму підготовки) «Міжнародна економіка», в роботі якої взяли участь студенти 3, 4 і 5 курсів. Зі вступним словом, у якому привітала студентів та побажала їм успіхів у навчанні та подальших наукових звершень, виступила старший викладач кафедри міжнародної економіки ПУЕТ Клименко В.І. Головувала на конференції доцент кафедри міжнародної економіки ПУЕТ Білоброва Т.О., яка не лише модерувала дискусію студентів, але й також активно долучалась до участі у ній.

Під час роботи конференції студенти активно задавали запитання, надавали коментарі, висловлювали власну точку зору, а також шляхом таємного голосування оцінювали наукові здобутки один одного. За результатами таємного голосування за відгуками студентів найцікавішою і найбільш актуальною була відзначена доповідь студента 4-го курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» Щербаченка Ігоря на тему «Роль ТНК на сучасному етапі розвитку національних економік під впливом глобалізаційних змін». Друге місце посіла Криворучко Альбіна, студентка 4 курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» з доповіддю на тему «Мотивація компаній щодо процесів злиття і поглинання»; третє – Чмихун Філіп, студент 3-го курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» з доповіддю на тему «Економічні відносини України і Сполучених Штатів Америки».

У цілому в роботі конференції прийняло участь 24 студента. Тези їх доповідей опубліковані у збірнику «Актуальні проблеми теорії та практики міжнародної економіки в умовах глобальної трансформації».

          

15 квітня у стінах ПУЕТ традиційно пройшла XXXVII Наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2013 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства». На пленарному засіданні були зачитані найкращі доповіді студентів факультету фінансів і обліку, економіки та менеджменту, товарознавства, торгівлі та маркетингу. З вітальним словом виступили проф. Карпенко О.В. проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, Коливушка Н.І. зав. науково-організаційного відділу ПУЕТ, та Яріш О.В., керівника науково-методичної секції «Організація науково-дослідної роботи студентів» Науково-методичної ради університету, к.е.н., доц. Факультет фінансів і обліку представив магістр спеціальності «Міжнародна економіка» Шепетуха О.О. з доповіддю на тему: «Значення угоди про асоціацію України з ЄС щодо реалізації її національних інтересів» (науковий керівник доц. Артеменко І.А.). Після закінчення пленарного засідання робота конференції продовжилася в секціях.

На секцію №11 «Особливості розвитку і міжнародного бізнесу в умовах глобалізації» було подано 22 роботи. Магістри спеціальності «Міжнародна економіка» доповіли про результати своїх наукових досліджень за 2013-2014 навчальний рік. У роботі секції прийняли участь також студенти ІІІ та IV курсів, які приймали активну участь в обговоренні.