кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин

28 грудня 2024 року відбулася зустріч доц. кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Полтавського університету економіки і торгівлі Франко Л.С. із Рекотовою В.І. та Туль С.І, які представляють Агенцію регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції».

Під час зустрічі обговорено майбутні напрями співпраці в рамках підписаного раніше договору, визначено перелік спільних заходів за участі здобувачів вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини».

19 грудня 2024 року Полтавський університет економіки і торгівлі здійснив важливий крок у напрямку інтеграції науки, освіти та бізнесу. За ініціативи кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин було підписано договір про співробітництво з ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод» – провідним підприємством, яке активно здійснює зовнішньоекономічну діяльність із партнерами з країн Європи та Азії. Ця угода є важливим етапом у зміцненні регіональної економіки, сприяючи інтеграції місцевого виробництва в міжнародні економічні процеси. Такий союз науки та бізнесу відкриває нові можливості для підприємства, здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників.

Договір передбачає реалізацію низки спільних заходів, які мають на меті створення практичної бази для майбутніх фахівців і посилення регіонального потенціалу в міжнародному контексті:

1. Здобувачі вищої освіти матимуть змогу проходити виробничі практики на підприємстві, що має партнерські зв’язки із закордонними компаніями. Це дозволить їм ознайомитися з особливостями експортно-імпортної діяльності та дізнатися більше про глобальні ринки.

2. Фахівці ПАТ будуть запрошені для проведення лекцій і тренінгів у ПУЕТ. Такий підхід сприятиме покращенню якості навчання завдяки використанню реальних кейсів і прикладів із практики.

3. Підготовка спільних аналітичних звітів і досліджень щодо глобальних тенденцій у машинобудуванні та експортній діяльності сприятиме розробці сучасних стратегій для виходу на міжнародні ринки.

4. Університет спільно з підприємством підтримуватиме студентські ініціативи, спрямовані на розробку інноваційних проєктів із фокусом на освоєння нових міжнародних ринків.

Ця співпраця є унікальною можливістю для здобувачів вищої освіти застосувати теоретичні знання з міжнародної економіки та бізнесу в реальних умовах. Залучення до роботи з експортно-імпортними операціями та вивчення міжнародних ринків надасть їм конкурентні переваги на ринку праці. Завдяки таким практичним навичкам випускники ПУЕТ зможуть ефективно працювати в умовах глобалізації та робити свій внесок у розвиток української економіки. Університет і надалі активно працюватиме над розширенням мережі партнерств для розвитку освіти та економіки.

28 листопада у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася Х Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Наука і молодь у 21 столітті». Викладачі та студенти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини спочатку взяли участь у пленарному засіданні, а потім працювали в секції «Міжнародні економічні відносини».

Учасники презентували цікаві та актуальні доповіді, обговорюючи важливі аспекти сучасної економіки та міжнародної співпраці. Конференція стала чудовою платформою для обміну знаннями та досвідом. Це був корисний та надихаючий захід, який об’єднав молодих дослідників і майбутніх фахівців.

Запрошуємо студентів спеціальності 292 “Міжнародні економічні відносини” та всіх бажаючих відвідати відкриту лекцію на тему “Корпоративна культура і формування іміджу компанії”, яку прочитає Кисла Катерина Григорівна, керівник департаменту зовнішньоекономічної діяльності відділ по обробці документації (Китай), керівник відділу зовнішньоекономічних відносин (Румунія), та керівник відділу транспортно логістичних операцій компанії ТОВ Вигідна Покупка. Лекція відбудеться 28 листопада о 9.30 у 230 аудиторії.

ОБМІН ДОСВІДОМ – ЗАПОРУКА РОЗВИТКУ!

З 30 вересня 2024 року по 25 жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Полтавського університету економіки і торгівлі успішно пройшли підвищення кваліфікації на кафедрі економіки та міжнародних економічних відносин Полтавського державного аграрного університету за темою: «Підготовка здобувачів вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» в умовах євроінтеграції України».

В результаті підвищення кваліфікації ознайомилися з:

  • різними методиками викладання та підходами до організації навчального процесу,
  • використанням сучасних технологій,
  • налагоджено контакти з колегами кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Полтавського державного аграрного університету, що створює можливості для обміну досвідом, проведення спільних наукових досліджень та участі у міжнародних проєктах.

Підвищення кваліфікації відбулося в рамках договору про співпрацю між Полтавським державним аграрним університетом та Полтавським університетом економіки і торгівлі.

20 листопада відбулось виїзне заняття на базі Полтавської Торгово-Промислової Палати в межах вивчення навчальних дисциплін "Економіка бізнесу", "Міжнародний бізнес", "Світова економіка" та "Вступ до фаху" для студентів груп МЕВ МБ б - 11, Е МЕ б - 11, МЕВ МБ б - 21, МЕВ Мб б - 31.

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося святкування Міжнародного дня студента. Ректор та проректори університету відзначили найкращих студентів дипломами в номінаціях:

«Амбасадор ідей - 2024», «Найкращий академічний рейтинг - 2024», «Кращий науковець - 2024», «Кращий спортсмен - 2024». Студентка третього курсу спеціальності 292 "Міжнародні економічні відносини" Діна Сичук відзначена в двох номінаціях: «Найкращий академічний рейтинг - 2024», «Кращий науковець - 2024». Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

11 листопада 2024 року для викладачів кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Юрієм Матвієнко було проведено тренінг на тему "Використання діджитал-інструментів в освітньому процесі".

Під час тренінгу Юрій Матвієнко поділився досвідом застосування різних сучасних цифрових інструментів для підготовки якісного освітнього матеріалу, зокрема, Canva, Powtoon, Visme, Slido, Nearpod, Kahoot, Quizizz, Podlet та ін. Тренінг був спрямований на підвищення кваліфікації викладачів, ознайомлення з новітніми цифровими інструментами для організації навчального процесу, а також надання практичних рекомендацій щодо їх впровадження в освітнє середовище.

Використання діджитал-інструментів відкриває нові можливості для викладачів та студентів у процесі навчання, що особливо актуально в умовах сучасних глобальних змін.

31 жовтня доцентом кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Anna Flegantova було проведено тренінг "Від ідеї до успіху" для учнів 10 класів ліцею №14 «Здоров'я». Школярі активно обговорювали бізнес-ідеї, втілюючи власний досвід і знання зі спортивної сфери у свої проєкти, що допомогло їм запропонувати цікаві та нестандартні підходи до створення власної справи. Такий обмін ідеями надихнув усіх учасників на нові креативні рішення!

Студентка 4 курсу спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини Катерина Бендер про свій досвід навчання за програмою #erasmus+:

"Участь у програмі Erasmus + в Будапешті протягом весняного семестру 2023-2024, та осіннього семестру 2024-2025 змінила моє життя. Це унікальна можливість отримувати освіту в європейському університеті, що є чудовою можливістю покращити рівень іноземної мови, поринути в культуру різних країн, знайти інтернаціональних друзів та звісно подорожувати.

Будапешт — столиця Угорщини, відома своїми величними архітектурними пам’ятками, розкішними мостами через Дунай, затишними вуличками та термальними купальнями, що роблять місто привабливим для мандрівників з усього світу.

Стосовно навчання мене вразили професійність викладачів та інноваційні методи викладання. Викладачі були доброзичливими, влаштовували екскурсії до найгарнішого кафе в світі «New York cafe». Студентська атмосфера є багатонаціональною, що сприяло взаємообміну знаннями та культурними ідеями. Міжнародний відділ університету, що приймає, та університету, що відправляє супроводжують весь семестр, допомагають у вирішенні питань.

Програма принесла мені не лише теоретичні знання, але й допомогла вдосконалити міжкультурне спілкування, що неодмінно знадобиться в подальшому житті.

Хочу щиро подякувати Полтавському університету економіки і торгівлі #ПУЕТ за надану можливість! Не вагайтесь з вибором."

Студентка другого курсу спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини ПУЕТ Альбіна Калина поділилась враженнями від навчання за програмою #erasmus+ у Будапешті

Уявіть собі: нове місто, нові друзі, нові пригоди — і це все одночасно! Саме так я відчула себе, коли вирушила в свою першу подорож за кордон, до Будапешта. Це неймовірно важливий етап у моєму житті, який відкрив для мене стільки нових можливостей, що я й не уявляла раніше. Будапешт — місто, де кожен куточок буквально дихає історією, але водночас пульсує сучасністю, і я відчуваю, що воно стало для мене ідеальним місцем для відкриття нових горизонтів.

Навчання за програмою Erasmus дає мені можливість не лише підвищити свій рівень англійської мови та розширити знання, але й зануритися в багатокультурне середовище. Разом із новими друзями з різних країн ми обмінюємося своїми традиціями, що робить цей досвід ще цікавішим. Вони навчили мене своїм звичаям, а я з радістю ділюся українською культурою — це ніби маленький культурний обмін кожного дня.

І, звичайно, я не можу не згадати той факт, що саме в Будапешті я відсвяткувала своє вісімнадцятиріччя. Це було просто вибухово! Нові друзі, нові емоції, і тепер у мене є ціла міжнародна команда підтримки — ну, хіба це не найкращий подарунок?

З кожним днем я стаю більш адаптивною, відкритою до змін і нових можливостей. Erasmus навчив мене бути гнучкою і відчувати себе комфортно в нових умовах, а також відкрив переді мною шлях до особистісного розвитку.

Тому, якщо ви коли-небудь задумувались про участь у програмі обміну, не вагайтеся. Це пригода, яка не лише змінює життя, але й робить його незабутнім.

Запрошуємо взяти участь у грантовому конкурсі, де є можливість отримати стипендію у розмірі 20000 гривень!

Тема конкурсу: "Діджиталізація Навчання: Шлях до Цифрової Грамотності" Для участі ознайомтеся з умовами на сторінці гранту: https://svitua-grant.com/

Мета конкурсу: сприяти цифровізації освіти в Україні , залучаючи студентів та учнів до розробки та впровадження інноваційних проектів.

Участь у конкурсі допоможе віднайти кращі рішення для успішної цифровізації освіти в Україні адаптуючись до сучасних викликів.

Деталі, правили та будь-які зміни доступні на офіційній сторінці конкурсу. https://svitua-grant.com/

Сьогодні відвідали Полтавська митниця, службовці якої люб'язно провели для нас цікаву й інформативну екскурсію. Продемонстрували нам процес митного огляду вантажів і навіть специфіку роботи одного чотирилапого митника

Студенти отримали загальне розуміння роботи митниць + запрошення на практику, стажування і, можливо, роботу

12 жовтня на кафедрі міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин пройшла зустріч викладачів, випускників та школярів, які завітали на День відкритих дверей до Полтавського університету економіки і торгівлі. У затишній та теплій атмосфері обговорили переваги освітніх програм "Міжнародна економіка" та "Міжнародний бізнес", а випускники поділились цікавим досвідом, який отримали після навчання на кафедрі.

Програма #Erasmus+ відкриває неймовірні горизонти для студентів та молоді, надаючи шанс зануритися у нові культури, мови та освітні системи. Я, Варуша Анастасія з групи МЕВ МБ б-41, два рази брала участь у Erasmus+ та навчалась в Утенському університеті прикладних наук у Литві. Ця програма є ключем до міжкультурного діалогу, дозволяючи мені не лише осягнути, але й по-справжньому оцінити розмаїття світових культур. Моє навчання проходило в чотирьох різних групах, починаючи від другого курсу до четвертого, де я мала можливість спілкуватися з литовцями. Моїми предметами для вивчення першого мого Erasmus були: Digital marketing, Business Mathematics, Data Analysis, Business Law, Marketing , Fundamentals of Entrepreneurship, Business foreign language. Вже наступного року я вивчала Management, Electronic business, Marketing research and IT, Consumer behaviour, Business ethics. Життя у країні з іншою мовою спонукало мене до вдосконалення мовних здібностей. Навчання іноземною мовою стимулює не лише покращення англійської, але й вивчення литовської, так як з деякими групами я слухала лекції литовською. Один із значних плюсів програми - фінансова підтримка. Стипендія Erasmus+ допомагає зменшити фінансовий тягар, покриваючи витрати на проживання. Крім того, приймаючий університет пропонує студентам Erasmus+ екскурсії країною. Моя оцінка програми Erasmus+ безумовно позитивна. Вона може стати незабутньою пригодою та цінним досвідом для кожного її учасника.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини освітньої програми "Міжнародний бізнес" долучились до благодійного ярмарку, який відбувся 25 вересня в холі університету. Студентка першого курсу Погорєлова Карина поділилась враженнями від події: "Сьогодні наш університет проводить традиційний благодійний ярмарок, де студенти займаються збором коштів на потреби Збройних Сил України. Цей захід приносить не тільки матеріальну користь нашим воїнам, але є й гарною нагодою для реалізації унікальних навичок студентів, адже тут студенти різних спеціальностей можуть практикувати вміння презентувати та продавати свої товари або послуги, а також підвищувати свої комунікативні здібності. Але передусім ярмарок демонструє єдність українського народу, ініціативність і вдячність членів великої студентської родини ПУЕТу тим, хто боронить нашу країну".

24.09.24 на кафедрі міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин відбулись захисти кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини денної форми навчання.

Випускники представили результати своїх досліджень на актуальні теми, що охоплювали аналіз сучасних тенденцій у міжнародній торгівлі, вплив цифрових платформ на економіку, розвиток міжнародних платіжних систем та інші важливі аспекти глобалізації.

Захист пройшов у дружній та професійній атмосфері, де кожен здобувач вищої світи продемонстрував високий рівень підготовки та вміння аргументовано відстоювати свої ідеї. Екзаменаційна комісія високо оцінила результати робіт, особливо відзначивши інноваційні підходи та практичне застосування знань.

Бажаємо нашим випускникам подальших професійних успіхів та натхнення у реалізації їхніх кар'єрних планів!

ONLY: Open a New Leader in Yourself – освітня програма для працівниць закладів вищої освіти України, яка допомогає розвивати лідерство та інновації в українських вишах.

Людмила Франко, доцентка кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, відвідала «Львівську політехніку» в рамках реалізації проєкту ONLY: Open a New Leader in Yourself – освітня програма, яка  тривала з березня по вересень 2024 року і була націлена на розвиток лідерство та інновацій в українських вишах. Проєкт реалізують Kingston University, Національний університет «Львівська політехніка» і Tech StartUp School за підтримки British Council Ukraine в рамках програми Going Global Partnerships Gender Equality Partnerships.

Протягом реалізації  проєкту Людмила Франко як і інші представниці українських ЗВО  мали менторські сесії від українських та британських експертів та доєднувалися до mini-MBA з міжнародними експертами. Це було корисним досвідом при обговоренні ініціатив, які запроваджуються у закладах вищої освіти України і націлені на інноваційний розвиток.

9 вересня 2024 року учасниці презентували власні ідеї або ж ініціативи, що реалізуються у ЗВО, які вони представляють, а 18 вересня 2024 року відбулася заключна зустріч учасниць проєкту у Львові для обговорення напрямів співпраці між українськими та закордонними вишами.

Знання та навички, отримані в рамках проєкту, вплинуть на розуміння себе та своїх потреб, дадуть можливість здійснювати позитивні зміни у закладах вищої освіти, освіті, науці і після його завершення.

19 вересня 2024 року Вікторія Стрілець успішно взяла участь у віртуальному класі «Європейські принципи побудови некорумпованого суспільства». Захід відбувся у рамках проекту Жан Моне програми ЄС ЕРАЗМУС+ «Протидія корупції та тіньовій економіці: крок за кроком до спільної Європи» (101127834 - AsogOev - ENL5Mis-SHO-2023-NEI-TCN-I*5SN).

Учасники мали змогу ознайомитися з передовими європейськими практиками побудови прозорого суспільства, обговорити ключові аспекти протидії корупції та розглянути шляхи інтеграції антикорупційних підходів у національні політики.

Отриманий сертифікат підтверджує активну участь Вікторії Стрілець у програмі, спрямованій на поширення принципів доброчесності, відкритості та прозорості, що є важливими для сталого розвитку міжнародного економічного співробітництва.

14 вересня 2024 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася зустріч ректора професора, д.і.н. Нестулі Олексія Олексійовича, дирекції університету, преставників випускових кафедр зі здобувачами освіти бакалаврського рівня. Під час зустрічі ректор Нестуля О. О. наголосив на важливості підготовки фахівців, які можуть ефективно навчатися і працювати в умовах воєнного стану та кризових явищ економіки.

Директорка Навчально-наукового інституту денної освіти к.т.н., доцент Ткаченко Аліна Сергіївна розповіла про особливості комунікації зі студентами та можливості вибору особистої освітньої траєкторії навчання для кожного здобувача вищої освіти.

На зустрічі були присутні завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, д.е.н. Стрілець Вікторія Юріївна та доцент кафедри, к.е.н. Пожар Артем Анатолійович, які обговорювали питання організації навчального процесу. Вони акцентували увагу студентів на вимогах до навчання та особливостях освітніх програм «Міжнародний бізнес» та «Міжнародна економіка».

14 вересня, відповідно до графіку консультацій, відбулася чергова зустріч студентів освітніх програм "Міжнародний бізнес" та "Міжнародна економіка" з представниками кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин.

У зустрічі взяли участь завідувачка кафедри, доктор економічних наук Вікторія Юріївна Стрілець, та доцент кафедри, кандидат економічних наук Артем Анатолійович Пожар. Вони обговорили з присутніми студентами питання, пов’язані з організацією навчального процесу, актуальні виклики міжнародної економіки та бізнесу, а також можливості для розвитку професійних компетенцій у рамках навчальних програм.

Вікторія Юріївна акцентувала увагу на важливості інтеграції теоретичних знань із практичними навичками, а також на перспективних напрямах міжнародного бізнесу в умовах глобальних змін. Артем Анатолійович розповів про практичні аспекти роботи у середовищі дистанційного навчання, можливостях самостійного вибору дисциплін загальної підготовки та підкреслив значення активної участі студентів у наукових заходах і проєктах кафедри.

14 вересня, відповідно до графіку консультацій, відбулася чергова зустріч студентів освітніх програм "Міжнародний бізнес" та "Міжнародна економіка" з представниками кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин.

У зустрічі взяли участь завідувачка кафедри, доктор економічних наук Вікторія Юріївна Стрілець, та доцент кафедри, кандидат економічних наук Артем Анатолійович Пожар. Вони обговорили з присутніми студентами питання, пов’язані з організацією навчального процесу, актуальні виклики міжнародної економіки та бізнесу, а також можливості для розвитку професійних компетенцій у рамках навчальних програм.

Вікторія Юріївна акцентувала увагу на важливості інтеграції теоретичних знань із практичними навичками, а також на перспективних напрямах міжнародного бізнесу в умовах глобальних змін. Артем Анатолійович розповів про практичні аспекти роботи у середовищі дистанційного навчання, можливостях самостійного вибору дисциплін загальної підготовки та підкреслив значення активної участі студентів у наукових заходах і проєктах кафедри.

12 вересня відбулася лекція доктора філософії, професора міжнародного маркетингу, директора Центру розвитку міжнародного бізнесу Університету Співдружності Вірджинії Ван Р. Вуда на тему «Аналіз та вибір міжнародних ринків». Професор Вуд поділився своїм підходом до аналізу ринків. Зокрема, він наголосив на важливості виключення неперспективних країн або ринків на основі міркувань так званого «Золотого корсету». Професор також акцентував на розробці алгоритму, який дозволяє графічно відобразити результати аналізу, що дає змогу точно позиціонувати всі країни або ринки. Як результат, обираються найбільш перспективні країни або ринки для входу.

Після лекції студенти активно задавали питання, що спричинило жваву дискусію, під час якої обговорювалися реальні приклади та практичні аспекти  ведення міжнародного бізнесу.

Дякуємо професору Ван Р. Вуду за цікаву лекцію і сподіваємося  на подальшу співпрацю.

10.09.2024 Завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Вікторія Юріївна Стрілець провела захід із поширення результатів Erasmus тренінгу для молоді «Compassionate World». Під час заходу Вікторія Юріївна поділилася із представниками студентської ради ПУЕТ отриманим досвідом застосування інструментів розвитку емоційної стійкості, співчуття та турботи про себе і навколишніх, що особливо актуально під час повітряних тривог і воєнних атак.

Тренінг «Compassionate World» є унікальним курсом, який поєднує практичний досвід, інноваційні методики та глибоке розуміння потреб сучасної молоді. Його метою є розвиток емоційного інтелекту, вміння створювати безпечний та творчий простір для молоді, що є ключовими факторами для успіху в їхньому житті. Курс також допомагає формувати емоційну стійкість, розвивати комунікативні навички та надає інструменти для подолання складних життєвих викликів.

Цей захід став важливим етапом у поширенні знань серед молоді та сприянні розвитку здатності до співчуття та емоційної стійкості в умовах війни.

Шановні здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники університету!

Запрошуємо вас доєднатися до гостьової лекції  на тему «Аналіз та вибір міжнародних ринків» (англійською мовою) доктора філософії, професора міжнародного маркетингу, директора Центру розвитку міжнародного бізнесу Університету Співдружності (Вірджинії, США) Ван Р. Вуда.

Лекція запланована на 12 вересня о 17.00 за посиланням https://vcu.zoom.us/j/646381938

У суботу, 7 вересня, відбулася зустріч-консультація зі студентами спеціальностей 292 "Міжнародні економічні відносини" (освітня програма "Міжнародний бізнес") та 051 "Економіка" (освітня програма "Міжнародна економіка"). Незважаючи на складні умови, пов'язані з воєнними діями, наші студенти продовжують отримувати якісну освіту та підтримку у своєму навчальному процесі.

Під час зустрічі були обговорені ключові аспекти індивідуальних траєкторій навчання, що дозволить кожному студенту реалізувати свій потенціал у відповідності до власних професійних інтересів та можливостей. Завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Стрілець В. Ю. надала консультації з питань вибору дисциплін, підготовки до екзаменаційних сесій та подальших кар'єрних перспектив.

Забезпечення якості освіти та індивідуальний підхід до кожного студента залишаються пріоритетами університету ПУЕТ навіть у ці важкі часи.

У рамках програми VCU-Davis Center Non-Resident Academic Associates Вікторія Стрілець, завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, 28 серпня 2024 року провела зустріч з доктором Van R. Wood, професором маркетингу та директором Центру міжнародного бізнесу (CIBA) Університету Співдружності Вірджинії (VCU). Під час зустрічі науковці обговорили проблеми, з якими стикаються українські дослідники під час війни. Вікторія Стрілець зазначила, що регулярний доступ до наукових ресурсів у рідних університетах був перерваний у багатьох випадках через окупацію міст або внаслідок погіршення якості електроенергії та інтернет-послуг через російські атаки на енергетичну та іншу інфраструктуру України. Окрім обговорення поточних проблем, на зустрічі також були розглянуті перспективи подальшої співпраці між українськими та американськими науковцями. Зокрема, Вікторія Стрілець запропонувала можливість запросити Van R. Wood як гостьового лектора для студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» у її університеті. Ця зустріч стала важливим кроком у зміцненні міжнародних академічних зв'язків та розвитку співпраці між науковими спільнотами України та США.

У рамках участі у програмі VCU-Davis Center Non-Resident Academic Associates Вікторія Стрілець, завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, 23 серпня 2024 року провела продуктивну зустріч з професором Олегом Коренком, завідувачем кафедри економіки в Університеті Співдружності Вірджинії (VCU). Олег Коренок, родом з України, поділився своїм науковим досвідом та історією здобуття вищої освіти в Україні. Під час зустрічі науковці обговорили можливості обміну науковим досвідом та базами даних для досліджень, що особливо важливо в умовах обмеженого доступу до ресурсів у воєнний час. Однією з ключових тем стало обговорення можливостей проведення спільних воркшопів та конференцій, що дозволить зміцнити міжнародне наукове співробітництво та сприятиме розвитку академічної спільноти як в Україні, так і за її межами. Обидві сторони висловили зацікавленість у подальшій співпраці, яка сприятиме підвищенню якості наукових досліджень та освіти. Ця зустріч стала ще одним важливим кроком у напрямку розширення міжнародної наукової співпраці та підтримки українських науковців у складних умовах війни.

Стрілець Вікторія Юріївна, завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, стала учасницею престижної програми VCU-Davis Center Non-Resident Academic Associates. Ця програма, яка стартувала 1 липня 2024 року, є результатом співпраці між Гарвардським університетом і Університетом Співдружності Вірджинії (VCU) та надає українським науковцям, переміщеним через триваючу російсько-українську війну, доступ до академічних ресурсів. Програма триватиме рік і передбачає надання відібраним стипендіатам віртуального доступу до інформаційних ресурсів VCU та бібліотекарських служб, що пропонують академічну підтримку під час війни. Крім того, стипендіати матимуть можливість співпрацювати з відділами VCU, які займаються подібними дослідженнями, що створює можливості для спільних наукових проєктів і програм. Ця програма є важливою ініціативою для підтримки українських науковців у складних умовах.

1 вересня в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася урочиста зустріч першокурсників з представниками кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин. Завідувач кафедри, доктор економічних наук, доцент Стрілець Вікторія Юріївна, та доцент кафедри, кандидат економічних наук Пожар Артем Анатолійович, тепло привітали студентів з початком їхнього навчального шляху в університеті.

Вікторія Юріївна розповіла про особливості навчального процесу в університеті, наголосила на важливості активної участі в наукових гуртках, конференціях та інших освітніх заходах, що допоможуть студентам здобути необхідні знання та навички для майбутньої професійної діяльності. Артем Анатолійович доповнив розповідь, зосередившись на можливостях, які відкриває університет перед студентами, зокрема у сфері міжнародних економічних відносин.

Після урочистого привітання першокурсники мали змогу насолодитися концертом «Дебют першокурсника ПУЕТ», який був присвячений святу 1 вересня. Цей концерт став чудовим завершенням першого дня навчання, створивши теплу та дружню атмосферу, яка супроводжуватиме їх протягом всього навчання в університеті.

Вітаємо першокурсників з початком нового етапу в їхньому житті та бажаємо успіхів у навчанні!

Вікторія Стрілець, завідувачка кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, взяла участь у тренінгу ERASMUS "Compassionate World," організованому Savia Perenne (серпень 2024, Малага, Іспанія). Цей курс ґрунтується на переконанні, що проявляючи співчуття до інших і до себе, ми стаємо здатними успішно долати виклики в роботі з молоддю. Програма спрямована на формування намірів, визнання можливостей, прийняття обмежень і розробку інструментарію для створення безпечних і творчих просторів для молоді. Учасники, перебуваючи в природному середовищі та використовуючи інноваційні інструменти й освітні ресурси, поступово набувають навичок співчутливого підходу до самодопомоги та турботи про інших. Набутий досвід особливо цінний для поширення неформальної освіти та розвитку м’яких навичок студентів ПУЕТ.

Чергова Еразмус мобільність доцента ПУЕТ до Римського університету Сапієнца

У період з 13 по 17 травня 2024 року доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, к.е.н. Флегантова Анна перебувала у Римському університеті Сапієнца (Італія). Візит до університету здійснювався в рамках програми академічної мобільності для викладачів #Еразмус+. Протягом перебування в партнерському виші #ПУЕТ Флегантова Анна прочитала курс лекцій та практичних занять для італійських студентів з наступних тем:

1. Первинна статистична обробка даних у статистиці для бізнесу.
2. Кореляційний аналіз у статистиці та його застосування до аналізу бізнесу.
3. Кластерний аналіз для бізнесу.
4. ANOVA/MANOVA для аналізу бізнесу.

Під час мобільності пані Анна також взяла участь у зустрічах з докторантами та викладачами кафедри статистики Римського університету Сапієнца, на яких поділилася досвідом організації наукової діяльності у #ПУЕТ та отримала інформацію щодо особливостей проведення наукових досліджень у Римському університеті Сапієнца, відвідала заняття професорки Барбари Рого з дисциплін "Фінансова статистика" та "Теорія фінансового портфеля", де познайомилась з особливостями викладання у приймаючому виші.

31 травня 2024 р. ми у черговий раз зустрілися із випускниками-міжнародниками. Дуже приємно, що цього року завітали колеги, які навчалися у різні роки: і вчорашні випускники, і ті хто були нашими студентами понад 15 років тому. Випускників-міжнародників ПУЕТ можна зустріти в багатьох країнах світу: Великобританії і Азербайджані, Нігерії і Німеччині, США, Канаді та Південноафриканській Республіці, Китаї та ОАЕ. Цього разу онлайн-формат так само об’єднав доволі інтернаціональний склад: звучали різні мови, випускники і колишні викладачі кафедри виходили у етер з різних частин світу.

Обговорили зміни, що відбулись в університеті за останні роки, поділилися своїми власними історіями. Подискутували щодо переваг освіти за нашою спеціальністю та можливостей її вдосконалення.

Дякуємо тим, хто зміг взяти участь. Залишаємось на зв’язку і запрошуємо усіх наших випускників на майбутні зустрічі!

31 травня 2024 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся «День відкритих дверей з кафедрами ПУЕТ» для студентів закладів фахової перед вищої освіти. Завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Стрілець Вікторія розповіла про переваги навчання за освітніми програмами «Міжнародний бізнес» та «Міжнародна економіка», оскільки вибір цих програм – це інвестиція у майбутнє. Освіта, що орієнтована на міжнародний контекст, дає конкурентну перевагу на ринку праці та допомагає реалізувати власний потенціал у глобальному масштабі!

Особливо актуальною дана спеціальність є в умовах необхідності підготовки висококваліфікованих працівників для післявоєнної відбудови економіки України, налагодження дипломатичних економічних відносин, відновлення бізнесу та інтеграції у Європейське товариство.

Не відкладайте на завтра те, що можна зробити вже сьогодні. Обирайте програму, що відповідає вашим амбіціям, та крокуйте до успіху разом з нами!

28 травня 2024 року в рамках марафону якості, що проводиться у Полтавському університеті економіки та торгівлі, відбувся тренінг «Школа проєктного менеджменту», що був організований  та проведений за підтримки «Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції». У заході, в якості спікерів, взяли участь викладачі кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин: завідувач кафедри, д.е.н. Стрілець Вікторія Юріївна та заступник завідувача кафедри Франко Людмила Сергіївна

Під час панельної дискусії «Управління міжнародними науковими проєктами» Стрілець В. Ю. поділилася досвідом своєї участі у грантовій програмі «PAUSE: Solidarity for Ukraine», яка фінансується за підтримки Міністерства вищої освіти, досліджень та інновацій Франції. Вона поділилася своїм поглядом на організацію наукової діяльності у лабораторії REGARDS університету Шампань-Арденні (Реймс, Франція). Стрілець В. Ю. акцентувала на пріоритетних напрямах досліджень французьких науковців: біоекономіку, екологічний перехід та охорона здоров’я та визначила спільні та відмінні риси наукових досліджень в Україні та закордоном.

В рамках панельної дискусії «Управління міжнародними проєктами з академічної мобільності» Франко Л. С. поділилася досвідом участі у програмі Erasmus+ KA1 - International Mobility for Staff Teaching and Training Activities. Стажування проходило у Budapest Metropolitan University (Будапешт, Угорщина). Вона розповіла про переваги академічної мобільності та її вплив на професійний розвиток викладачів і студентів, а також про особливості навчального процесу в Угорщині.

26 травня 2024 року у м. Полтава проходив перший Фестиваль інноваторів «POLTAVA Innovation Day», який відбувся за підтримки Української мережі бізнес-янголів та інвесторів, Полтавського інвестиційного клубу, Полтавської ОВА, Полтавської міської ради та Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції». Організаторами заходу виступили Науковий кластер «Наукові Парки України», Міжнародний візійний інститут стратегічного партнерства та Стартап Альянс України.

Заступниця завідувачки кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Полтавського університету економіки і торгівлі Людмила Франко та студентка спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини Альбіна Калина, взяли участь у даному фестивалі, де мали можливість ознайомитися із ідеями та проєктами інноваційного спрямування, як від науковців Полтавщини, так і від студентської спільноти. Всі представлені проєкти були цікавими, містили інноваційну складову та представляли цінність у разі реалізації для соціально-економічного життя регіону та вирішення різних задач. Такі заходи є вкрай необхідними для розвитку молодого покоління, яке усвідомлює роль інновацій у житті та розвитку громади, регіону та країни.

У рамках дня партнерства кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин організувала зустріч зі стейкхолдерами, на якій було обговорено важливі питання сучасного бізнесу та інновацій. Одним з ключових моментів зустрічі стала презентація Катерини Кислої, керівниці відділу ЗЕД ТОВ «Вигідна покупка» на тему "Діяльність бізнесу в сучасних умовах. Використання інновацій ШІ". Катерина поділилася цінними інсайтами про те, як інноваційні технології, зокрема штучний інтелект, змінюють бізнес-процеси та підвищують ефективність роботи компаній.

У своїй презентації Катерина також розповіла про успішний досвід реалізації інновацій в компанії "Вигідна покупка". Вона продемонструвала, як саме використання ШІ допомагає компанії оптимізувати роботу, покращити обслуговування клієнтів та досягати конкурентних переваг на ринку. Зустріч виявилася дуже продуктивною та інформативною, сприяючи подальшому розвитку співпраці між університетом та бізнесом. Учасники отримали нові знання та натхнення для впровадження сучасних технологій у свою діяльність.

В рамках марафону з якості, який проходить в ПУЕТ протягом цього місяця, 24 травня 2024 року найменовано Днем Партнерства, основною метою якого є проведення зустрічей зі стейкхолдерами, що дає можливість об’єднати зусилля для досягнення високих стандартів якості та ефективної співпраці.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» освітньої програми «Міжнародний бізнес»  разом із викладачами кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин долучилися до реалізації заходу, який відбувався у змішаному форматі (офлайн та онлайн) в ПУЕТ із участю представників Полтавської районної військової адміністрації, головного управління державної податкової служби в Полтавській області, торгової мережі магазинів «TA-DA», ТОВ «Системи модернізації складів» KONSORT, української національної мережі магазинів Делві, дитячого розважального центру «Crazy Land», готельно-ресторанного комплексу «Балка Еко клуб», ТОВ «Автосервіс-Альянс» та ТОВ «Автодрайв Альянс».

Студенти мали можливість ознайомитися із особливостями діяльності вітчизняних компаній, специфікою роботи різних відділів, корпоративною культурою підприємств тощо. Отримали інформацію про актуальні вакансії та дізналися основні вимоги до кандидатів на ту чи іншу посади.

Такі заходи є надзвичайно потрібними студенту будь-якої спеціальності для кращого розуміння сучасних тенденцій розвитку національного ринку праці.

21 травня в університеті відбулася відкрита міжкафедральна лекція на тему «Інституційні обмеження та можливості ведення бізнесу». Лекцію провела завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, доктор економічних наук, доцент Стрілець В. Ю. До лекції окрім студентів та викладачів кафедри міжнароної економіки та міжнародних економічних відносин, приєдналися також амбасадори нашого університету (д.е.н., професор Карпенко Н.В., д.е.н., д.е.н., професор Костишина Т. А., професор Педченко Н. С., д.е.н., професор Шимановська-Діаніч Л. М., д.е.н., професор Манжура О.В.).

Під час лекції були розглянуті ключові аспекти, що впливають на ведення бізнесу в сучасних умовах, визначено інституційні обмеження, з якими можуть зіткнутися підприємці, а також можливості, що надаються для розвитку бізнесу. Особлива увага була приділена аналізу законодавчих та регуляторних рамок, які впливають на підприємницьку діяльність.

Дякуємо всім присутнім за зацікавленість у даному заході!

3 квітня 2024 науково-педагогічні працівники кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, здобувачі вищої освіти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини освітніх програм "Міжнародний бізнес" за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти та "Міжнародні економічні відносини" за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, а також здобувачі вищої освіти спеціальності 051 Економіка освітньої програми "Міжнародна економіка" за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти взяли участь у кураторській годині на тему: «Що потрібно знати про академічну доброчесність?»

Спікером виступив доц. Шаповалов В.О. – уповноважена особа зі сприяння академічній доброчесності. Здобувачі ознайомилися із головними принципами доброчесності, які пропагує міжнародна спільнота та поширюються у ПУЕТ.

Поширення та популяризація ідей академічної доброчесності – це важливий елемент виховної роботи зі студентами у ПУЕТ. Саме з цією метою в університеті було проведено спільну для усіх здобувачів вищої освіти кураторську годину «Що потрібно знати про академічну доброчесність?».

Під час зустрічі спікер розповів про актуальність дотримання принципів доброчесності та відмітив, що на сьогодні це питання знайшло відображення і в чинному законодавстві. Було відмічено, що проблема недоброчесності актуальна не лише для системи вищої освіти в Україні, але й характерна і для розвинених країн світу.

Студенти також отримали інформацію про те, як в університеті популяризуються принципи академічної доброчесності, що вже зроблено та які заходи плануються провести.

Доповідач розповів і про українську антипремію «Академічна негідність» та хто став її переможцем за підсумками 2023 року.

У світлі глобальних змін та викликів, що стоять перед сучасним світом, 28 березня 2024 року Полтавський університет економіки і торгівлі відзначився проведенням захоплюючої та динамічної події – міждисциплінарної Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Вплив глобалізаційних процесів та цифрової трансформації на формування міжнародного економічного клімату та фінансової екосистеми».

Організаторами цього інтелектуального заходу є кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин разом з кафедрою фінансів, банківської справи та страхування. Мета конференції полягала в створенні платформи для обміну досвідом, знаннями та інноваційними ідеями між експертами, вченими та практиками у сфері міжнародної економіки та фінансів. Активною була участь представників з різних країн та міст України. Понад 100 учасників взяли участь у конференції, представляючи не лише власні дослідження, а й культурні та наукові особливості своїх країн (зокрема України, Франції, Мексики, Польщі, Македонії, Казахстану).

Науковці та здобувачі вищої освіти з усієї України не тільки брали участь у конференції, а й активно доповнювали обговорення своїми власними дослідженнями та ідеями. Спікери та учасники конференції зауважили високий рівень дискусій, що відбулися у рамках пленарних та панельних секцій. Зокрема, здобувачі вищої освіти спеціальності "Міжнародні економічні відносини" продемонстрували свої найкращі наукові розробки та ідеї, серед яких слід виділити Сичук Діну, Романюха Дарю, Стаднік Земфіру, Поплюйко Діану, Аржаннікова Анну.

Конференція  стала важливим кроком у напрямку розвитку міжнародної співпраці та подальших наукових досліджень в галузі міжнародної економіки та фінансів. Такі заходи є не лише майданчиком для обміну ідеями, а й кроком вперед у створенні майбутнього, де інновації та знання визначатимуть нові економічні реалії та фінансові стратегії.

Щиро вдячні всім учасникам конференції за інтерес, цікаві презентації та продуктивні обговорення!

ONLY: Open a New Leader in Yourself – освітня програма для працівниць закладів вищої освіти України, яка допомогає розвивати лідерство та інновації в українських вишах.

Людмила Франко, старший викладач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, розпочала роботу у проєкті ONLY: Open a New Leader in Yourself – освітня програма, яка допоможе учасницям розвивати лідерство та інновації в українських вишах. 34 представниці українських вишів  матимуть змогу доєднатися до mini-MBA з міжнародними експертами, менторських сесій від українських та британських експертів. У фіналі учасниці презентуватимуть власні проєкти та троє переможниць пройдуть безоплатне стажування в університетах Великої Британії.

20 березня відбулася нетворкінг-зустріч учасниць у стінах Національного університету «Львівська політехніка». З вітальним словом виступили Михайло Винницький, заступник міністра освіти і науки України, Іван Демидов, проректор з наукової роботи Львівської політехніки, Юлія Соболь, освітня проєктна менеджерка, Любомир Пилипенко, директор Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку, та Марта Мадор, керівниця проєкту у Kingston University. Кожен зі спікерів наголосив на значенні розвитку цього проєкту й можливості імплементації його результатів, адже зміни та підтримка сьогодні є просто необхідними і мають стати визначальними у реформуванні вищої освіти в України.

Окрім нетворкінгу, учасниці долучилися до стратегічної сесії від Павла Шеремети і мотиваційної зустрічі з Оленою Чорною.

Проєкт реалізують Kingston University, Національний університет «Львівська політехніка» і Tech StartUp School за підтримки British Council Ukraine в рамках програми Going Global Partnerships Gender Equality Partnerships.

Науковий студентський гурток "Глобус" розглянув вплив глобалізації на торгівлю, міграцію та обмінні курси

На кафедрі міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин у рамках наукового студентського гуртка "Глобус" відбулася цікава дискусія на тему "Торгівля, міграція та обмінні курси в глобалізованому світі". Студенти спеціальності "Міжнародні економічні відносини", група МЕВ МБ-21, активно обговорили взаємозв'язок цих феноменів у сучасному економічному контексті.

Однією з ключових тем дискусії став вплив глобальної торгівлі та міграційних процесів на обмінні курси та економічну стабільність. Студенти розглянули, як зростання міжнародної торгівлі та масова міграція впливають на курси валют та економічну ситуацію в країнах світу. Вони проаналізували також роль регулюючих механізмів та політики центральних банків у збереженні стабільності обмінних курсів та управлінні фінансовими ризиками.

Активну участь у дискусії взяли студенти Діна Сичук, Ростислав Пугач та Анна Заїка, які запропонували цінні ідеї та аргументи щодо обговорюваних питань.

Науковий студентський гурток "Глобус" продовжує свою діяльність і планує подальші заходи з вивчення актуальних питань світової економіки та міжнародних відносин.

Виробнича практика студентів освітньої програми «Міжнародний бізнес»

Практична підготовка є невід’ємною складовою підготовки конкурентоспроможного фахівця, допомагає студентам навчитися застосовувати набуті знання і трансформувати їх у практичні навички, покращити свої комунікаційні здібності та навички роботи в команді, дізнатися більше про різні аспекти роботи підприємства, установи, організації. Сьогодні своїми враженнями та набутим досвідом діляться студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини», освітньої програми «Міжнародний бізнес».

Усім привіт! Я Агнеса Браженко, студентка другого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини». Зараз я проходжу практику на ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат». Розповім, як це відбувається. Після ознайомлення з керівником відділу, ми узгодили програму практики та графік роботи. Ознайомилась з інструктажами з технічної безпеки та охорони праці; внутрішньогосподарським розпорядком робочого дня та діловодством підприємства. Вивчила умови діяльності, його виробничу структуру, спеціалізацію та економічний стан. Під час оглядової екскурсії підприємством ознайомилась з розпорядком дня для різних цехів та з технологією виробництва продукції (бургери, ковбаси, сосиски). Загалом під час проходження практики я краще почала розуміти професію, яку обрала.

Усім привіт, я - Дар’я Романюха, навчаюсь на четвертому курсі, освітня програма «Міжнародний бізнес». Проходження виробничої практики вважаю необхідною складовою у професійній підготовці студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини». Вже другий рік поспіль я вивчаю специфіку здійснення зовнішньоекономічної діяльності українськими підприємствами. Маючи змогу обирати базу виробничої практики, я надаю перевагу потужним вітчизняним підприємствам, які займаються експортом української продукції за кордон.

Цього року я проходжу виробничу практику на ПП ВТК «Лукас», одній із найбільших кондитерських компаній в Україні, яка має потужний виробничий потенціал у сфері харчової промисловості. Підприємство вразило мене насамперед високим професіоналізмом команди відділу зовнішньоекономічної діяльності, робота з якими впродовж трьох тижнів супроводжувалася вивченням специфіки операційного менеджменту компанії. Під час виробничої практики мала змогу досконало дослідити кадрову політику компанії, а також ознайомитися з результатами проведених переговорів із закордонними партнерами. Окрім цього, я закріпила знання з аналізу фінансового-господарської діяльності компанії та в цілому покращила свої soft skills завдяки постійній комунікації з працівниками підприємства, а також участі в розробці стратегії покращення функціонування бізнесу як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках.

Привіт! Я - Євгенія Купрієнко, студентка 4 курсу, освітня програма «Міжнародний бізнес». Цьогоріч, почувши позитивні відгуки інших студентів, я вирішила пройти виробничу практику на ПП ВТК «Лукас», одному з найбільших в Україні підприємств з виробництва кондитерських виробів. Мені дуже сподобалася атмосфера, яка панує в офісі компанії. Колектив, із яким нам довелося працювати, складається з прекрасних людей та чудових фахівців, які завжди були готові ділитися з нами своїми знаннями та допомагали з пошуком інформації, необхідної для оформлення звіту з практики. За 3 тижні проходження практики на Лукасі я ознайомилася з критеріями вибору ділових партнерів компанії, особливостями проведення переговорів та складання зовнішньоекономічних договорів, фінансово-економічною діяльністю, рекрутингом та технологічною політикою підприємства. Ми також мали можливість відвідати виробничі цехи, де спостерігали за повним процесом виробництва та пакування кондитерських виробів. Для мене, як для студентки спеціальності «Міжнародні економічні відносини», була можливість поспілкуватися зокрема із фахівцями відділів продажу в межах України та за кордон, відділу маркетингу, відділу розвитку, від яких я змогла отримати відповідь на різного роду запитання, завдяки чому збагатила свої знання у розумінні процесів роботи підприємства «Лукас» та управлінні бізнесом загалом.

Доброго дня! Я - Діна Сичук, студентка другого курсу освітньої програми «Міжнародний бізнес». Зараз проходжу практику в Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції». Це чудова можливість на практиці вивчати особливості та аспекти написання грантових заявок, а також набувати практичних навичок з проектного менеджменту. Дуже дякую наставникам - Світлані Іванівні Туль та Віті Іванівні Рекотовій за безцінну підтримку та практичний досвід.

Привіт! Я - Пугач Ростислав, студент другого курсу, навчаюсь на спеціальності «Міжнародні економічні відносини», освітня програма «Міжнародний бізнес». Маю змогу отримувати безцінний практичний досвід на ПрАТ «Полтавпиво». Під час виробничої практики вивчаю зовнішньоекономічу діяльність підприємства, тому що воно є потужним експортером алкогольних та безалкогольних виробів по всьому світу. Працюючи з різними видами документів за допомогою цифрових програм я дізнався багато нового і цікавого. Вважаю, що знання отримані під час практичної підготовки є корисними, адже вони стосуються моєї професії та знадобляться мені в майбутньому.

22.12.2023 на кафедрі міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин відбувся круглий стіл «Міжнародні економічні відносини: сучасні тренди та виклики».

Основною метою зустрічі було обговорення сучасних тенденцій розвитку бізнесу в Україні та світі, а також ключових аспектів побудови економічних відносин на міжнародному рівні. Такі зустрічі проводяться досить часто для того, щоб забезпечити високий рівень якості підготовки фахівців різних рівнів (бакалаврського і магістерського) та різних спеціальностей. Обговорювали освітню програму «Міжнародний бізнес», спеціальність 292 «Міжнародні економічні відносини», освітню програму «Міжнародні економічні відносини», спеціальність 292 «Міжнародні економічні відносини» та освітню програму «Міжнародна економіка», спеціальність 051 «Економіка».

На зустрічі були присутні Стейкхолдери, які є представниками академічного та підприємницького середовища:

  • Гончаренко Владислав Васильович – д.е.н., професор кафедри міжнародних економічних відносин імені Артура Голікова, Харківський національний університет імені Василя Назаровича Каразіна.
  • Мишелов Анатолій Вікторович – директор ТОВ ТК Євротрансгруп
  • Рекотова Віта Іванівна – директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції», к.е.н., доцент.
  • Туль Світлана Іванівна – заступник директора – експерт з регіонального розвитку Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції».
  • Кисла Катерина Григорівна – керівник відділу ЗЕД компанії «Вигідна Покупка»
  • Юшко Оксана Миколаївна - головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва та залучення інвестицій управління міжнародного співробітництва та інвестиційної політики Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної військової адміністрації.

Гаранти освітніх програм:

  • Стрілець Вікторія Юріївна – гарант освітньої програми Міжнародний бізнес, спеціальність 292 Міжнародні економічні відносини, завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, д.е.н., доцент.
  • Пожар Артем Анатолійович - гарант освітньої програми Міжнародна економіка, спеціальність 051 Економіка, доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, к.е.н., доцент.

Випускники різних спеціальностей:

  • Алексеюк Анастасія Олександрівна, випускниця спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини, ОП Міжнародний бізнес. (група МЕВ м-21)
  • Коробко Антон Вікторович, випускник спеціальності Міжнародні економічні відносини 2021 року
  • Колісник Тетяна Олегівна, випускниця спеціальності Міжнародна економіка»

Науково-педагогічні працівники університету, які безпосередньо беруть участь у підготовці фахівців:

  • Флегантова А.Л., доцентка кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, к.е.н., доцент.
  • Франко Л.С., ст. викладач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин.
  • Єжелий Ю.О., асистент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин.

Здобувачі вищої освіти (першого) бакалаврського та другого (магістерського) рівнів:

  • Стадник Земфіра – група МЕВ м -11
  • Масюк Владислава – група МЕВ МБ б -11
  • Кудлай Марія – група МЕВ МБ б -11
  • Пугач Ростислав – група МЕВ МБ б -21
  • Браженко Агнеса – група МЕВ МБ б -11
  • Бендер Катерина – група МЕВ МБ б -31
  • Варуша Анастасія – група МЕВ МБ б -31
  • Заїка Анна – група МЕВ МБ б -41

Визначено, що в умовах сучасних викликів навколишнього середовища (наслідки пандемії, геополітична нестабільність та повномасштабна війна в Україні, бар’єри для міжнародної торгівлі та порушені логістичні ланцюги) важливою є адаптація міжнародних економічних відносин. Тому визначено, що освітні програми мають включати сучасні тренди цифрової трансформації міжнародного бізнесу, євроінтеграційну спрямованість України, поширення зеленої економіки та ін.

30 листопада 2023 року відбулося засідання наукового гуртка "Глобус", де студенти презентували результати своїх досліджень у рамках тематик "Електронна комерція у світі" (Альбіна Калина) та "Роль міжнародних валютно-фінансових організацій у відбудові України" (Сичук Діна). Учасники гуртка висвітлили важливі аспекти та тенденції електронної комерції, представивши глибокий аналіз розвитку цього сектору у світовому контексті. Також увага була присвячена ролі міжнародних валютно-фінансових організацій у відбудові України. Було розглянуто взаємодію України з цими організаціями та визначено конструктивні рішення для подальшого підвищення ефективності цього співробітництва. Наукова зустріч завершилася обговоренням та запитаннями від присутніх, що сприяло активному обміну ідеями та враженнями. Учасники гуртка висловили вдячність за можливість поділитися своїми висновками та отримати зворотний зв'язок від колег та викладачів. Такі заходи продовжують сприяти розвитку наукового середовища в університеті.

Сьогодні працюємо над покращенням якості освітньої програми щоб завтра отримати конкурентоспроможного фахівця…

23 листопада 2023 року відбулася нарада щодо підготовки до акредитації та підвищення якості освітньої програми «Міжнародний бізнес» спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини». Комунікація на чолі із першим проректором Наталією Педченко, гарантом освітньої програми, завідувачем кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин проф., д.е.н. Вікторією Стрілець та науково-педагогічними працівниками кафедри, які викладають навчальні дисципліни в розрізі освітньої програми, була досить ефективною.

Цінність обговорень у такому форматі проявляється у залученості здобувачів вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини»: Сичук Діна Леонідівна (МЕВ МБ б-21) та Калина Альбіна Володимирівна (МЕВ МБ б-11); випускників: Анастасія Алексеюк та Антон Коробко, а також роботодавців – Рекотова Віта, директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» та Світлана Туль, заступник директора, експерт з регіонального розвитку Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції».

Обговорення питань, пов’язаних із якістю освітньої програми у форматі вибудованого конструктивного діалогу дало змогу почути і зрозуміти потреби бізнесу на регіональному та національному ринку, бачення здобувачів вищої освіти (випускників), які сьогодні вже працевлаштовані, та побажання здобувачів вищої освіти, які ще в процесі отримання необхідних знань, навичок та кваліфікації.

Результатом наради стало окреслення певних перспективних напрямків роботи, пов’язаних із організацією та проведенням заходів і залученістю стейкхолдерів для покращення якості освітньої програми та її популяризації серед представників бізнесу із міжнародним спрямуванням.

24 листопада у гості до Полтавського університету економіки і торгівлі завітали учні ЗОШ № 2. Для них завідувачкою кафедри МЕМЕВ Стрілець Вікторією Юріївною проведено захоплюючий тренінг "ТНК на мільйон"! Учні отримали можливість отримати важливі знання щодо практичного досвіду діяльності потужних транснаціональних корпорацій Захід пройшов у теплій та дружбою атмосфері, де учні отримали відповіді на свої питання, а також зіграти в цікаву гру.

Гостьова лекція для учасників Програми «Науковці без кордонів» в рамках співпраці ПУЕТ та Гарвардського університету

21 листопада 2023 року науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» ПУЕТ долучитись до гостьової лекції Rawi Abdelal, професора кафедри міжнародного менеджменту імені Герберта Ф. Джонсона Гарвардської школи бізнесу, який прочитав лекцію на тему «Imagining the Next World Economy». В рамках лекції були розглянути виклики епохи глобалізації: геополітична напруженість, конкуренція між країнами – світовими лідерами та економічні кризи.

Проблематика наукових досліджень професора Rawi Abdelal викликала високий інтерес серед науково-педагогічних працівників ПУЕТ. До онлайн-лекції долучились: перший проректор Наталія Педченко, директор Навчально-наукового інституту проєктів та підвищення кваліфікації Світлана Туль, директор Навчально-наукового інституту денної освіти Аліна Ткаченко, завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Вікторія Стрілець, заступник завідувача кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Людмила Франко, асистент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Юрій Єжелий, завідувач кафедри менеджменту Людмила Шимановська-Діанич, завідувач кафедри фінансів та банківської справи Олена Яріш, доцент кафедри фінансів та банківської справи Альона Соколова, доцент кафедри економічної кібернетики, бізнес-економіки та інформаційних систем Жанна Кононенко, доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока.

Після онлайн-лекції та сесії запитань і відповідей зі спікером була організована дискусія в малих групах з представниками американських закладів вищої освіти за такою тематикою:

  • Енергетика та нова світова економіка;
  • Економічна криза та масова міграція;
  • Економічні санкції та економічне відокремлення;
  • Демографія та нова світова економіка;
  • Автократія та демократія: економічні моделі у світі, що змінюється;
  • Зростаюча нерівність та інституції.

Під час заходу науково-педагогічні працівники ПУЕТ та здобувачі вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» розширили знання з питань глобалізації, активно долучались до дискусій англійською мовою та мали можливість налагодити співпрацю з науковцями американських закладів вищої освіти.

Полтавський університет економіки і торгівлі долучений до Програми «Науковці без кордонів», яка започаткована Гарвардським університетом за підтримки Українського наукового інституту Гарвардського університету. Метою даної програми в Україні є підтримка науковців, які здійснюють інноваційні дослідження, та інтеграція українських наукових спільнот у міжнародне співтовариство. Ініціаторами співпраці виступили Наталія Педченко, Юлія Перегуда, Світлана Туль.

15 листопада 2023 року завідувачка кафедрою міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Стрілець В. Ю. та студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» 1 та 2 курсу прослухали онлайн лекцію бельгійського професора Стефана Хаспелага про штучний інтелект. Професор розповів особливості становлення штучного інтелекту, виклики та переваги використання глибокого навчання у практичній діяльності бізнесу.

Школярам ЗОШ №29 відкрили таємниці великих корпорацій під час тренінгу "Транснаціональна корпорація на мільйон"! Два дні, 13 та 14 листопада 2023 року, кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин (Стрілець В. Ю.) організувала захоплюючий захід, де школярі здобули внутрішній погляд на роботу великих корпорацій та поглибили свої знання через участь у захоплюючій грі.

13 листопада 2023 року кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин влаштувала захоплюючий тренінг "Міжнародна торгівля" для учнів одинадцятих класів ЗОШ №29 . Молодь мала неймовірну можливість розкрити таємниці та особливості світу міжнародних торговельних відносин під керівництвом нашого викладача Франко Л. С. Вони вивчали специфіку та важливість ведення бізнесу за межами країни, отримуючи унікальний інсайт від досвідченого викладача кафедри!"

Щорічний курс лекцій для студентів «Бізнес очима власника: From Start up to IPO»

Привіт! Мрієш заглянути за лаштунки управління бізнесом? Тоді спецкурс «Бізнес очима власника: From Start-up to IPO» точно для тебе!

Це освітня ініціатива, яка дасть тобі можливість отримати унікальні знання про різні сфери бізнес-менеджменту. Протягом чотирьох тижнів ти дізнаєшся: як оцінити вартість компанії, забезпечити кібербезпеку бізнесу, скласти фінансову звітність, попіклуватися про репутацію бренду тощо.

Що очікує тебе на спецкурсі?

  • 8 прикладних лекцій від спікерів «Делойт»;
  • лайфхаки, інсайти від експертів та нетворкінг;
  • можливість стати пріоритетним(ою) кандидатом(кою) під час відбору на вакансії рівня junior;
  • додаткові «плюшки» – сертифікати та подарунки для найкращих

Дата та час проведення: з 21 листопада до 15 грудня, щовівторка та щоп’ятниці о 17:00.

Місце проведення: онлайн-трансляція в Zoom.

Щоб стати учасником(цею) спецкурсу, потрібно зробити всього один крок:

14 листопада 2023 року кафедрою міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин було проведено тренінг "Від ідеї до успіху" для десятикласників школи №29 (доц. Флегантова А.Л.) Школярі мали змогу відчути себе у ролі студентів ПУЕТ, створюючи міні проєкт та захищаючи його у класі

Онлайн-опитування здобувачів вищої освіти

ШАНОВНІ ЗДОБУВАЧІ ВИЩОЇ ОСВІТИ!

Навчально-науковий центр забезпечення якості вищої освіти ПУЕТ запрошує Вас взяти участь в анонімному онлайн-опитуванні щодо рівня задоволеності організацією освітнього процесу в умовах воєнного стану у першому семестрі 2023-2024 н.р.

Уважно прочитайте запитання та запропоновані варіанти відповідей на них і позначте ті, які найбільше збігаються з Вашою думкою, або ж зазначте власне альтернативне твердження у відведеному для цього місці.

Анкета анонімна. Отримані результати будуть використані виключно в узагальненому вигляді для покращення якості освітнього процесу.

https://forms.gle/s3GZitYM225dG1Pd6

Дякуємо за співпрацю!

 

Дебатна майстерня «Суддівство в дебатах»

2 листопада 2023 року викладачі кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, доц. Пожар А.А. та ст. викладач Франко Л.С., взяли участь у дебатній майстерні «Суддівство в дебатах» від Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського https://pano.pl.ua/.

Основним акцентом заходу було проведення дебатів за методикою «World Schools Style», тобто «Всесвітні шкільні дебати». Захід був спрямований на підготовку до участі в дебатах сучасної креативної молоді Полтавщини, що охоплює уміння як аргументованої  комунікації учасників заходу, так і розвиток в них навичок публічного виступу молодих лідерів.

2 листопада до університету на пізнавальну екскурсію завітали школярі 11-В класу Полтавської ЗОШ #2. Завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Стрілець Вікторія Юріївна провела для них розважально-пізнавальний тренінг "ТНК на мільйон ". Учні з цікавістю ігровій формі ознайомилися з особливостями діяльності транснаціональних корпорацій та їх впливом на розвиток економіки.

Великий бізнес починається з маленької ідеї!

В межах вивчення навчальної дисципліни «Основи міжнародного бізнесу» за темою «Організаційно-правові форми ведення бізнесу в Україні» здобувачі вищої освіти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини мали можливість презентувати свої ідеї щодо відкриття власного бізнесу в Україні. Ключовими акцентами є опис ідеї, характеристика основних етапів реєстрації ФОП (фізична-особа підприємець) із вибором групи платника податків, розрахунок основних витрат, огляд функціонала найманих працівників, дослідження потенційної цільової аудиторії та її коротка характеристика, розмір початкового капіталу тощо.

Цінність даного заняття полягала в тому, що студенти змогли поспілкуватися і отримати практичні рекомендації від діючого представника малого бізнесу – ФОП Супрунець О., який займається виготовленням та реалізацією арахісової пасти, а також є студентом 4 курсу спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини. Олександр розповів про власний шлях розвитку підприємницької діяльності, про перешкоди і ризики, які доводиться долати в сучасних умовах господарювання.

Залучення представників бізнесу до освітнього процесу є важливою і необхідною складовою сучасної якісної підготовки фахівців. Такі активності мотивують студентів до розвитку підприємницького потенціалу, що підтверджують слова давньогрецького філософа Сократа: «Сильні уми обговорюють ідеї, посередні уми обговорюють події, слабкі уми обговорюють людей».

Світ ПУЕТ дивує, захоплює і надихає!

23 жовтня 2023 року колектив Кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин ПУЕТ продовжив активну співпрацю із закладами середньої освіти м. Полтави. Цього навчального року першим заходом, проведеним для молоді, була ділова гра «Міжнародна торгівля» із ст. викладачем кафедри Франко Л.С. та учнями 9 класу ліцею «Інтелект» м. Полтава.

Учасниками гри було створено 3 команди, які представляли країни, а точніше їх взаємодію на міжнародній арені. Учні отримали нові знання, продемонстрували навички роботи в команді, комунікативні та лідерські здібності.

Для юних гостей Університету було проведено екскурсію для ознайомлення із матеріально-технічною базою закладу вищої освіти і представлено до їхньої уваги основні лабораторії та центри, які функціонують на базі ПУЕТу.

Школярі разом із класним керівником під кінець зустрічі зазначили, що Полтавський університет економіки і торгівлі та його викладачі змогли їх здивувати, захопити та надихнути!

Здобувачі вищої освіти першого курсу спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини освітньої програми «Міжнародний бізнес» за першим (бакалаврським) рівнем в межах вивчення навчальної дисципліни «Політичний розвиток та політичні системи країн світу» (викладач – асистент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Юрій Єжелий) виконали факультативне завдання.

Так, студенти успішно пройшли онлайн-курс «Політичні ідеології» створений за підтримки фонду Konrad Adenauer Stiftung на дистанційній платформі громадянської освіти «ВУМ online».

Отримані знання розширюють розуміння студентами політичного спектру та допомагають їм аналізувати політичні системи. Крім того, це сприяє розвитку критичного мислення, політичної свідомості, спонукає до активної участі в громадському житті, а також відкриває можливості для кар’єрного зростання в сферах політики, державного управління та міжнародних відносин.

Вітаємо здобувачів вищої освіти з отриманням сертифікатів, які є елементом успішності студентів у неформальній освіті.

26 травня 2023 р. кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин ПУЕТ організувала та провела онлайн зустріч із випускниками та викладачами кафедри різних років. За 27 років свого існування, наша кафедра випустила у світ 22 покоління міжнародників (як громадян України, так і інших держав), які зараз живуть і працюють в різних країнах світу: США, Канаді, Великобританії, Франції, Італії, Іспанії, Латвії, Грузії, Азербайджані, Вірменії, Туреччині, КНР, ОАЕ, Єгипті, Судані, Катарі, ПАР, Нігерії, Гані та в багатьох інших. Географія учасників теж була різноманітною. Наші випускники мали змогу дізнатися про сучасні новини з життя університету і кафедри, та, в свою чергу, поділитися власним життєвим і професійним досвідом. Приємно знати, що справи у наших випускників у цілому добре, а ще приємніше – почути від них про дійсно важливу роль університетської освіти в їх подальшому житті, розвитку і становленні. Бажаємо їм удачі та сподіваємось знову вже традиційно побачитись за рік.

ДІАЛОГ З РОБОТОДАВЦЯМИ:
 МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС І ВИМОГИ ДО МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ

В рамках Дня партнерства в Полтавському університеті економіки і торгівлі   23 травня 2023 року, кафедрою міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин було проведено зустріч з роботодавцями під назвою «Діалог з роботодавцями: міжнародний бізнес і вимоги до майбутніх фахівців», в якому взяли участь представники бізнесу та науково-педагогічні представники кафедри:

  • Світлана Туль – заступниця директора Агенції з регіонального розвитку Полтавської області «Офіс Євроінтеграції», експерт з регіонального розвитку; директор навчально-наукового інституту проєктів та підвищення кваліфікації Полтавського університету економіки та торгівлі; доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин (за сумісництвом), к.е.н. 
  • Катерина Кисла – керівник зовнішнього відділу по обробці  замовлень зовнішньоекономічної діяльності, ТОВ «Вигідна покупка».
  • Юлія Мицик – керівник групи з обліку заробітної плати, ТОВ «Кононівський елеватор».
  • Станіслав Спіцин – менеджер з фінансового контролінгу, Придніпровський олійноекстракційний завод.
  • Анна Артеменко – завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, доцент, к.е.н.
  • Людмила Франко – заступник завідувача кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, старший викладач.
  • Вікторія Стрілець – професор кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, д.е.н.
  • Артем Пожар – доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, к.е.н. 
  • Анна Флегантова – доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, к.е.н. Юрій Єжелий – асистент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин.

Під час зустрічі було презентовано основні спеціальності та освітні програми, за якими навчаються здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського)  рівня вищої освіти: 292 «Міжнародні економічні відносини» освітня програма «Міжнародний бізнес», 051 «Економіка» освітня програма «Міжнародна економіка»,  292 «Міжнародні економічні відносини» освітня програма «Міжнародні економічні відносини». Обговорили забезпечення фаховими компетентностями випускників спеціальностей в рамках освітніх програм, які необхідні сучасним фахівцям на ринку праці в умовах динамічного розвитку.

Роботодавці, звернули увагу на наявність навчальних дисциплін у складі освітніх програм випускової кафедри, які дають змогу отримання необхідних знань, навичок і компетентностей для задоволення потреб національного ринку праці у спеціалістах  із зовнішньоекономічної діяльності, у проєктних менеджерах чи грант менеджерах, у менеджерах з управління міжнародними комунікаціями та міжнародними фінансами  в рамках реалізації міжнародних грантових проєктів.

Світлана Туль презентувала перелік необхідних вимог, які висуваються міжнародними організаціями до кандидатів на ту чи іншу посаду при реалізації проєктів на території України. Було наведено приклади реалізованих  грантів за участі Агенції з регіонального розвитку Полтавської області «Офіс Євроінтеграції» як на території полтавської громади, так і за її межами. Колектив кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин має досвід співпраці з Агенцією в рамках реалізації грантового проекту «Консорціум територіальних громад як запорука сталого розвитку малого та середнього підприємництва», Програма EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП.

З Катериною Кислою обговорили специфіку зовнішньоторговельних зв’язків між українськими, румунськими та китайськими компаніями, яка є актуальною в сучасних умовах розвитку. Представниця ТОВ «Вигідна покупка» відзначила високий рівень володіння фаховими знаннями та знанням англійської мови у тих студентів, які працюють у зазначеній компанії і продовжують навчатися  на спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини».

Викладачі кафедри зауважили, що такі заходи у форматі діалогу є надзвичайно актуальними і необхідними, як представникам бізнесу, так і представникам закладів вищої освіти. Адже вони дають можливість зрозуміти потреби сучасного бізнесу у фахівцях із певним набором навичок і знань, які можуть забезпечити саме заклади вищої освіти, вчасно реагуючи на такий попит ринку праці. Це можна забезпечити лише шляхом створення пропозиції у вигляді  фахово підготовлених спеціалістів з міжнародного бізнесу та міжнародних економічних відносин, за оновленими, трансформованими освітніми програмами, які втілюють потребу роботодавця, професійну точку зору гаранта, бажання студента та думку випускника  – стейкхолдерів освітнього процесу.

Адже Скілеф зазначав, що «Ясна думка через ясну мову неминуче втілюється в ясну форму»!

Не зупиняйся, а  просто розвивайся!

Студенти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» освітня програма «Міжнародний бізнес», 3.03.2023 року приєдналися до онлайн зустрічі на тему: «Як успішно пройти стажування». Спікеркою була Тетяна Полянська, СЕО Академії продажів Андрія Крупкіна.

 Зустріч була досить цікавою, інформативною і корисною для студентів спеціальності. Тетяна Полянська надала практичні рекомендації щодо правильного написання резюме (формат фотографії, освіта, попередній досвід, особисті дані), правила поведінки на співбесіді з рекрутером (відкритість, чесність, наполегливість), можливість використання зворотнього зв’язку з рекрутером.  Особлива увага була приділена проходженню стажування у різних компаніях (Системні компанії з системним періодом адаптації та Не системні компанії з не системним  періодом адаптації), формуванню конкурентоспроможного фахівця на ринку праці, а також приводилися різні успішні кейси розвитку представників бізнесу

Висновок можна зробити один: не зупинятися на досягнутому, а розвиватися професійно і врешті-решт відкриються двері, в які стукали вже декілька разів!

25 квітня 2023 р. було проведено ХLVІ Міжнародну наукову студентську конференцію з актуальних питань розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті. В рамках заходу на кафедрі міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин було проведено кафедральну секцію на тему «Сучасні імперативи глобального економічного середовища», в якій взяли участь здобувачі вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини, освітня програма «Міжнародний бізнес».

Під час конференції було представлено доповіді здобувачів вищої освіти, які розглядали актуальні питання міжнародних економічних відносин у сучасному глобальному середовищі. Учасники заходу активно обговорювали результати досліджень та ставили питання доповідачам. Значне враження на викладачів та учасників конференції справили доповіді Браженко Агнеси, Заїки Анни, Мащенко Таміли та Сичук Діни (група МЕВ МБ б-11).

Бажаємо учасникам успіхів у подальших наукових дослідженнях!

У січні 2023 року студентка МЕВ МБ б-41 Андрущенко Дар’я під науковим керівництвом д.е.н., професора кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Стрілець В.Ю. взяла участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт “Black Sea Science”. Студенткою було підготовлено наукову роботу на тему «Strategic tools for the formation of a competitive strategy of the enterprise: the experience of the company «Sony Group Corporation», у якій досліджено важливість використання аналітичних інструментів для визначення рівня конкурентоспроможності підприємств. Дослідження проводилося на прикладі компанії «Sony Corporation». За результатами конкурсу студентка та її наукова керівниця були нагороджені сертифікатами участі.

Захист кваліфікаційних робіт студентів спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини заочної форми навчання

28 березня 2023 року відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем заочної форми навчання спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини, освітня програма «Міжнародний бізнес». Захист проходив у дистанційному режимі. Під час доповідей здобувачі вищої освіти презентували членам екзаменаційної комісії результати власних досліджень у сфері міжнародних економічних відносин та міжнародного бізнесу.

Кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин щиро вітає здобувачів вищої освіти із успішним захистом та бажає подальших професійних здобутків!

3 березня о 12:40 відбулося засідання наукового гуртка "Глобус", де в якості запрошеного гостя виступила Юлія Павлівна Артеменко, експедитор компанії "Гілея". Під час зустрічі вона розповіла про "Особливості роботи експедитора в транспортній логістиці" з урахуванням свого десятирічного досвіду роботи. Юлія Павлівна поділилася своїми знаннями про роботу логіста та експедитора, згадала про труднощі, з якими вони стикнулися під час пандемії та повномасштабної війни в Україні, і також окреслила перспективи розвитку транспортної логістики України. Студенти активно брали участь у дискусії та обговоренні.

Підведення підсумків конкурсу «Кращий викладач очима студентів»

У відповідності до наказу Вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" № 237-Н від 20 листопада 2022 року "Про результати опитування науково-педагогічних працівників Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» щодо якості освітнього процесу у 2022/2023 н.р." кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин провела конкурс «Кращий викладач очима студентів», який є одним із важливих інструментів реалізації внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти.

До опитування були залучені здобувачі вищої освіти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини освітніх програм "Міжнародний бізнес" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та "Міжнародні економічні відносини" другого (магістерського) рівня вищої освіти, а також здобувачі вищої освіти спеціальності 051 Економіка освітньої програми "Міжнародна економіка" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Опитування здійснювалось на платформі соціологічних досліджень та форм - JotForm.

За результатами опитування перемогу в конкурсі «Кращий викладач очима студентів» здобула старша викладачка кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин – Франко Людмила Сергіївна.

Здобувачі вищої освіти відзначили її вміння передавати життєвий досвід, приймати участь у формуванні їх світогляду, бути наставниками, йти разом з молоддю, любов та відданість обраній справі.

Вітаємо з перемогою!

Разом наближаємо перемогу і робимо вищу освіту якіснішою!

Завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин  Анна Артеменко та ст. викладач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин  Людмила Франко взяли  участь в онлайн заході «Спрощення процедур торгівлі в Україні 2022: Митні процедури, проблеми та очікування бізнесу під час війни», який відбувся 20 лютого 2023 року.

Під час вебінару було презентовано результати сьомого щорічного опитування українських експортерів та імпортерів  щодо митних процедур, проблем на митниці та напрямів покращення роботи митниці при експортно-імпортних операціях, яке проводиться щороку громадською організацією «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД). Доповідачами виступили - Оксана Кузяків, керівниця проєкту, виконавча директорка ІЕД; Євген Ангел, старший науковий співробітник ІЕД; Ірина Федець, старша наукова співробітниця ІЕД.

Для НПП кафедри, які викладають такі навчальні дисципліни, як зовнішньоекономічна діяльність підприємства, міжнародна економічна діяльність України, міжнародна торгівля на освітніх програмах «Міжнародний бізнес» та «Міжнародна економіка» цей захід був досить інформативним та корисним. Досить цікавою була презентація результатів опитування суб’єктів господарювання, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю щодо середньої  тривалості митного оформлення, зокрема середньої тривалості митного оформлення за видом ЗЕД та за сектором діяльності. Доповідачі закцентували увагу також на проблемах діяльності митниці у воєнний час, серед яких було визначено ТОП-3, такі як черги на кордоні, недосконале митне законодавство та недостатня спроможність пунктів пропуску.

Отримані нові знання та актуальна інформація будуть використані при оновленні матеріалу відповідної тематики в  рамках навчальних дисциплін освітніх програмах «Міжнародний бізнес» та «Міжнародна економіка».

Конкурс «Кращий викладач очима студентів»

На виконання наказу Вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" № 237-Н від 20 листопада 2022 року "Про результати опитування науково-педагогічних працівників Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» щодо якості освітнього процесу у 2022/2023 н.р." кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин проводить конкурс «Кращий викладач очима студентів».

Запрошуємо долучитися до опитування здобувачів вищої освіти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини освітніх програм "Міжнародний бізнес" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та "Міжнародні економічні відносини" другого (магістерського) рівня вищої освіти, а також здобувачів вищої освіти спеціальності 051 Економіка освітньої програми "Міжнародна економіка" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Посилання для участі:

https://form.jotform.com/230510953820348

Результати конкурсу будуть підведені 1 березня 2023 р.

Дякуємо за співпрацю!

Розширене засідання кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин щодо обговорення проєктів освітніх програм «Міжнародний бізнес», «Міжнародна економіка», «Міжнародні економічні відносини»

З метою виконання наказу Університету № 203-Н «Про перегляд, оновлення та затвердження освітніх програм спеціальностей для набору 2023 року» 16 січня 2023 року відбулося розширене онлайн-засідання кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин за участю робочих груп та стейкхолдерів на освітніх рівнях бакалавра та магістра за освітньо-професійними програмами спеціальностей 051 Економіка та 292 Міжнародні економічні відносини. На засіданні були присутні науково-педагогічні працівники кафедри, роботодавці та здобувачі вищої освіти за освітніми програмами, що виносились на обговорення.

Під час засідання к.е.н., доц. Анна Артеменко – гарант ОП «Міжнародний бізнес» (спеціальність 292 Міжнародні економічні відносини) за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти разом з к.е.н., доц. Артемом Пожаром – гарантом ОП «Міжнародна економіка» (спеціальність 051 Економіка) за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти та д.е.н., доц. Вікторією Стрілець – гарантом ОП «Міжнародні економічні відносини» (спеціальність 292 Міжнародні економічні відносини) за другим (магістерським) рівнем вищої освіти презентували освітні програми з вищевказаних спеціальностей та закцентували увагу стейкхолдерів на необхідності обговорення способів підготовки майбутніх фахівців до реалій сучасного ринку праці.

У результаті обговорення стейкхолдери наголосили на необхідності продовжувати зосереджувати увагу на якості і структурі змісту освітніх компонент ОПП та рекомендували продовжувати використання практикоорієнтованого підходу до навчання за вищезгаданими програмами. Надані рекомендації й побажання будуть внесені до проєктів освітньо-професійних програм з метою їх громадського обговорення

У межах виконання індивідуальних проєктів з навчальної дисципліни «Тренінг: Міжнародні інформаційні системи та технології» (під керівництвом асистента кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Юрія Єжелого) здобувачі вищої освіти першого курсу спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини освітньої програми «Міжнародний бізнес» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти здійснили розсилку повідомлень зі словами вдячності за підтримку України в протистоянні з російськими окупантами.

Так, слова вдячності здобувачі вищої освіти висловили представникам міжнародних фондів і організацій, транснаціональних корпорацій, зіркам спорту та кіно, інфлюенсерам.

Здобувачі вищої освіти подякували за активну підтримку нашої країни в ЗМІ та наданні фінансової допомоги Україні. Також студенти попрохали про надання партнерської допомоги в енергетичному секторі для подолання труднощів внаслідок ракетних обстрілів росії та в оснащенні Збройних Сил України необхідним озброєнням, зимовими речами, предметами обігріву.

Враховуючи значні успіхи у виконанні практичних завдань, індивідуальних проєктів та завдань для самостійної роботи усі здобувачі вищої освіти отримали позитивні оцінки в результаті вивчення навчальної дисципліни «Тренінг: Міжнародні інформаційні системи та технології». Вітаємо здобувачів вищої освіти зі складанням першої екзаменаційної сесії та бажаємо продовжувати збагачувати знання під час проходження виробничої практики.

Здобувачі вищої освіти першого курсу спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини освітньої програми «Міжнародний бізнес» за першим (бакалаврським) рівнем вищої в межах вивчення теми «Безпека інформаційних технологій» з навчальної дисципліни «Тренінг: Міжнародні інформаційні системи та технології» виконали факультативне завдання.

Так, студенти успішно пройшли онлайн-курс «Основи інформаційної безпеки» наданий технічним директором Zillya! Антивірус Олегом Сичем через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.

Вітаємо здобувачів вищої освіти з отриманням сертифікатів, які є елементом успішності студентів у неформальній освіті.

15 листопада 2022 р. кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин долучилася до проведення вже традиційної «Ночі науки» (освітньо-наукового івенту для здобувачів вищої освіти та абітурієнтів) із інтерактивною грою «Вирішення конфлікту інтересів шляхом переговорів». Учасники напрочуд елегантно спромоглися домовитися, а секрет – в повазі та щирому інтересі до партнерів по переговорах. Вітаємо учасників із набутим досвідом! Так тримати!

31.10.2022 року відбулося засідання студентського наукового гуртка «Глобус» кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин на тему «ЗАСТОСУВАННЯ SOFT ТА HARD  SKILLS ЯК ІНСТРУМЕНТ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ» НА РИНКУ ПРАЦІ». Запрошений гість – випускник нашого університету Змайло В'ячеслав поділився практичним досвідом роботи фінансовим аналітиком, розповів про використання  набутих в університеті знань та навичок у своїй професійній діяльності. Зустріч супроводжувалася жвавою дискусією, студенти із зацікавленням слухали доповідача та підтримували розмову запитаннями.

Форум академічної доброчесності 2022

Організатори події: Unicheck Україна та Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти

Публічна  · Будь-хто у Facebook чи поза ним

Головна тема заходу – проблема академічної доброчесності у вищій освіті в умовах кризи.

На цьому форумі піднімуть серію тем про те, як підтримувати академічну доброчесність у часи кризи та які методи можуть вплинути на її розвиток.

Реєстрація за посиланням: https://turnitin.zoom.us/.../WN_gteX-twUToyaUWZvRBiA4Q

Вітаємо першокурсників спеціальності !Міжнародні економічні відносини! у родині ПУЕТ!   З початком нового навчального року, нехай він буде сповнений новими досягненгями!!!

Лекція для французьких колег

23 травня 2022 року професорка кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин  Стрілець Вікторія провела лекцію на тему «Використання нейронних мереж у аналізі великих баз даних (big data)» для французьких колег центру досліджень Реймського університету Шампань-Арденни (Universite de Reims Champagne-Ardenne). Зустріч відбулася відповідно до грантової програми Міністерства вищої освіти, досліджень та інновацій Франції «PAUSE-Solidarite Ukraine». Під час лекції Стрілець В.Ю. ознайомила науковців із можливостями застосування машинного навчання у проведенні дисертаційних та інших наукових досліджень.

Смарт Хаб Полтава – центр креативних навичок для дітей і дорослих

З 11 травня 2022 року на базі Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» у рамках волонтерського проєкту «Смарт Хаб Полтава» почала функціонувати Арт-студія для внутрішньо переміщених осіб. Під час воркшопів діти та дорослі опановують малювання, пленерний живопис, дизайн та стріт-арт.

Проєкт ініційований:

Людмилою Франко – заступником завідувача кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин;

Анною Флегантовою – доцентом кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, магістром декоративного мистецтва;

Вітою Клименко – директором Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції», доцентом кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин;

Світланою Туль – заступником директора – експертом з регіонального розвитку Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції», доцентом кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин.

Реалізація проєкту стала можлива за підтримки керівництва університету, завдяки чому заняття є безкоштовними. Наразі вже сформовано дві групи. У першій групі, де вивчають основи дизайну, навчаються дорослі, у другій групі розвивають креативні навички діти та їх батьки.

Усіх бажаючих запрошуємо доєднатись до занять шляхом заповнення електронної анкети за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfgiCu5lwzJsE-iXIdPK8Gxe0nDONLhXmMFrLqOtxBjw-1VJQ/viewform

Фарби, пензлі та гарний настрій гарантовано!

5 травня 2022 р. за ініціативи КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Сумського району завідувачем та доцентом кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Анною Артеменко і доцентом кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, заступником директора - експертом з регіонального розвитку Агенції регіонального розвитку Полтавської області "Офіс євроінтеграції" Світланою Туль було проведено вебінар для вчителів української мови і літератури та учнів 11 класу на тему «Успішний мотиваційний лист: як підготувати учнів до його написання».

Під час вебінару слухачі ознайомилися не лише з секретами написання влучного мотиваційного листа, а також з освітніми послугами ПУЕТ. Зокрема, чат-ботом в Telegram (t.me /PUET_ AdminBot), де абітурієнти можуть дізнаватися про актуальні новини вступної кампанії, а також підготуватися до національного мультипредметного тесту.

Якщо Ви ще й досі не знаєте з чого почати написання мотиваційного листа, запис вебінару доступний на YouTube-каналі університету.

https://youtu.be/HJbh3KMNl70

13 квітня 2022 року на кафедрі міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин відбулося онлайн засідання секції №7 ХLV Міжнародної наукової студентської конференції «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті». Заслухали доповіді студентів спеціальності "Міжнародний бізнес" та "Міжнародної економічні відносини". Усі доповіді були надзвичайно цікавими, змістовними та актуальними. За результатами проведення конференції було вирішено відмітити доповіді наступних студентів:

1 місце

  • Immaculate Yankho Chawanda (група - МЕВ МБ б англ-41)
  • Романюха Дар’я Юріївна (група - МЕВ МБ б-21)

2 місце

  • Gibrilla Turay (група - МЕВ м ПВ англ-21)
  • Бакум Аміна Анатоліївна (група - МЕВ МБ б-31)

3 місце

  • Sonia Imonina Ogbemudia (група - МЕВ МБ б англ-41)
  • Туменко Юлія Євгеніївна (група - МЕВ МБ б-21)

Студентки спеціальності Міжнародні економічні відносини протягом І семестру 2021-2022 н.р. будуть навчатися у Будапештському університеті Метрополітан

У другому семестрі 2021-2022 н. р. здобувачки вищої освіти 2 курсу спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини (освітня програма «Міжнародний бізнес») Діана Поплюйко та Дар’я Романюха відправилися на навчання до Будапештського університету Метрополітан (м. Будапешт, Угорщина) в рамках участі у програмі міжнародної кредитної мобільності Еразмус+. Протягом семестру студентками будуть опановуватися навчальні дисципліни, результати вивчення яких будуть перезараховані їм по поверненню до України. Слід зазначити, що кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин співпрацює з Будапештським університетом Метрополітан за програмою Еразмус+ з 2017 року. За час співпраці шестеро здобувачів вищої освіти за освітніми програмами «Міжнародні економіка» та «Міжнародний бізнес», а також дев’ять представників науково-педагогічного та адміністративного персоналу мали можливість скористатися перевагами програми та підвищити свої професійні навички.

Колектив кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин вітає студенток із початком нового семестру та бажає їм подальших звершень!

Якщо Вас зацікавила освітня програма «Міжнародний бізнес», детальніше про неї можна дізнатися за посиланням: Міжнародний бізнес (бакалавр)

Особливості практико-орієнтованої професійної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» ОП «Міжнародний бізнес» в рамках співпраці з територіальними громадами полтавського регіону

16.02.2022 року було організовано зустріч зі стейкхолдерами кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин в рамках онлайн-семінару «Розвиток кадрового потенціалу територіальних громад Полтавської області» за підтримки Програми USAID.

Ініціаторами заходу виступили регіональний координатор у Полтавській області Програми USAID з аграрного і сільського розвитку Владислав Гуленко, начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Сенчанської сільської ради Ярослав Кірзенко, директор Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» Віта Клименко та заступник директора – експерт з регіонального розвитку Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» Світлана Туль.

До заходу були залучені здобувачі вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» та науково-педагогічні працівники кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ).

Метою заходу було формування кадрового резерву для органів місцевого самоврядування Сенчанської сільської ТГ із числа випускників та здобувачів освіти ПУЕТ.

В рамках онлайн-семінару заступник завідувача кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Людмила Франко презентувала освітні програми «Міжнародний бізнес», «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародна економіка» та розповіла про здобутки кафедри в сфері міжнародної співпраці та реалізації грантових проєктів.

Здобувачі вищої освіти 4 курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Анастасія Алексеюк та Катерина Говтвяниця поділилися досвідом проходження стажування в Римському університеті Сапієнца та Університеті прикладних наук імені Яноша Кодолані відповідно до програми міжнародної кредитної мобільності Erasmus+.

Сенчанська сільська територіальна громада активно співпрацює з міжнародними установами та організаціями в рамках реалізації спільних проєктів. Нині територіальна громада є учасником Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) та Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Для студентів-міжнародників цей захід є корисним, оскільки в рамках виробничої практики вони можуть долучитись до реалізації міжнародних проєктів, і в подальшому побудувати кар’єру в органах місцевого самоврядування.

Перший семестр 2021-2022 навчального року студентки четвертого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Анастасія Алексеюк та Діана Шевченко навчалися у Римському університеті Сапієнца відповідно до програми міжнародної кредитної мобільності Erasmus+. Наразі вони успішно склали сесію, опанувавши дисципліни: «Економіка регулювання ринку», «Інновації та організація компаній», «Право Європейського Союзу» та «Стратегічний менеджмент».

Тренінг з лобіювання та адвокації ініціатив міжнародних корпорацій для здобувачів вищої освіти «Міжнародні економічні відносини»

8-9 грудня 2021 року відбувся дводенний тренінг «Lobbying Activities of Multinational Corporations» в рамках навчальної дисципліни «Diplomatic Support for International Business». У заході взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) та Полтавського державного аграрного університету (ПДАУ) в рамках програми внутрішньої академічної мобільності між закладами вищої освіти.

Метою тренінгу було сформувати у здобувачів вищої освіти практичні навички лобіювання та адвокації інтересів міжнародних корпорацій щодо співпраці з урядами різних країн світу за напрямом імплементації Цілей сталого розвитку.

Тренінг був проведений англійською мовою за участі завідувачки кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Людмили Франко та доцентки кафедри, заступниці директорки – експертки з регіонального розвитку Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» Світлани Туль.

В рамках програми мобільності захід відвідали науково-педагогічні працівники ПДАУ: директорка навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій Алла Світлична, заступниця директорки навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій, доцентка кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Ірина Загребельна, професорка кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Юлія Самойлик.

У результаті тренінгу здобувачі вищої освіти підготували кампанії з лобіювання та адвокації ініціативи міжнародної корпорації, розробили постер та вміло презентували груповий проєкт, аргументуючи власні ідеї.

Конкурсна комісія відзначила високий рівень знань здобувачів вищої освіти та визначила переможців.

1 місце розділили дві команди:

  • проєкт з лобіювання та адвокації «Nestle Сlean Water Campaign» (Діана Поплюйко, Юлія Туменко, Аль-Сакаф Хінд, ПУЕТ);
  • проєкт з лобіювання та адвокації «Nestle Infant Nutrition Campaign» (Володимир В’юницький, Антон Ковадло, Єлизавета Свиридова, Дарія Тепайкіна, Юрій Тривайло, ПДАУ).

2 місце розділили три команди:

  • проєкт з лобіювання та адвокації «Nestle Sustainable Cocoa Farming Campaign» (Квао Сильвестер Теттех, Ахмед Хабіб Ібрахім, ПУЕТ);
  • проєкт з лобіювання та адвокації «Nestle Sustainable Coffee Farming Campaign» (Євгеній Богаєвський, Павло Бабанський, Ілля Завалій, Владислав Безручко, ПДАУ);
  • проєкт з лобіювання та адвокації «Nestle Healthy School Lunches Campaign» (Тетяна Мальченко, ПУЕТ).

3 місце виборола одна команда:

  • проєкт з лобіювання та адвокації «Nestle Organic Food Campaign» (Марк Шибалов, Анастасія Варуша, ПУЕТ).

Усі учасники отримали сертифікати та солодкі подарунки.

Вітаємо переможців і бажаємо нових звершень!

Реєстрація на презентацію програм професійних стажувань у Болгарії та Німеччині

Болгарія чи Німеччина? Не можеш визначитися де пройти літнє стажування? Куди краще?

Реєструйся на презентацію програм професійних стажувань у Болгарії та Німеччині, що відбудеться 2 грудня 2021 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі. Дізнайся більше про можливості, які пропонує компанія Internobmen для студентів у 2022 році, та зроби свій вибір.

Реєструйся до 1 грудня та отримай своє запрошення: https://forms.gle/gsg3y3R8qvjD13vG9

Запрошення на презентацію прийде на твій e-mail (перевіряй спам).

Початок заходу об 11:00.

Реєстрація на презентацію програм професійних стажувань в Німеччині

За останні роки Німеччина стала однією із найпривабливіших дестинацій для проходження професійного стажування. Це й не дивно, бо вона є однією з найрозвинутіших країн світу та Західної Європи.

Ми знаємо, що багато хто з вас мріє про Німеччину, планує поїхати туди для проходження стажування під час зимових або літніх канікул. Якщо ти не визначився з вакансією, не знаєш до кого звертатись, хочеш дізнатися про актуальні можливості, реєструйся на презентацію програм професійних стажувань від компанії Селф Інвест.

Презентація відбудеться 23 листопада в читальній залі бібліотеки Полтавського університету економіки і торгівлі. Початок об 11:00.

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/7yeEwmqsiWur76ke9

Підтвердження участі в презентації чекайте на своїх електронних скриньках (перевіряйте спам).

До уваги студентів, викладачів та співробітників ПУЕТ

В рамках заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та Європейського тижня тестування на ВІЛ 22 листопада 2021 року з 11 до 13 години на території університету (біля спорткомплексу «Олімп») буде працювати мобільна амбулаторія з безкоштовного тестування на  ВІЛ/СНІД.

Запрошуємо всіх бажаючих пройти тестування!

Запрошуємо Вас взяти участь у Ukraine Creative Spark Policy Forum 2021

Запрошуємо Вас взяти участь у Ukraine Creative Spark Policy Forum 2021, організований Британською Радою в Україні, який відбудеться онлайн 1 грудня 2021 року з 13:00 до 17:00 на сайті.

Сектор креативних індустрій активно розвивається в Україні, зростає кількість людей, залучених до нього. Яку роль вища освіта грає сьогодні та мала б грати у процесі розвитку сектору? Як і які політики впливають на роль університетів у розвитку креативних індустрій? Які політики та підходи застосовуються у Великій Британії? Із цими всіма питаннями будемо розбиратись вже за два тижні.

У програмі форуму – презентації від експертів, панельні дискусії та представлення успішних кейсів впровадження політик, підходів та практик.

Мова форуму – українська, також буде доступний переклад з та на англійську.

Деталі програми та реєстрація за посиланням.

Більше про програму Creative Spark тут.

Якщо у вас з’являються питання щодо форуму, звертайтеся, будь ласка, за електронною поштою ua_ihe@britishcouncil.org.ua.

До уваги студентів-магістрів!

Апарат Верховної Ради України спільно із громадською організацією «Ліга інтернів» оголосили конкурс на участь у Програмі стажування молоді в 2022 році.

Під час стажування організовуються зустрічі інтернів з представниками органів державної влади, міністерствами, центральними органами виконавчої влади, політичними та громадськими діячами, представниками міжнародних організацій та випускниками Програми. Учасникам

Програми за формою стажування повного робочого часу виплачується стипендія.

Детально ознайомитись з листом можна за посиланням

Детально про конкурс читайте на сайті ГО «Ліга інтернів»

Реєстрація на презентацію програми стажування в готелях мережі Delphin Hotels & Resorts

Плануєш літо провести в Туреччині? We have what you're looking for!

Реєструйся на презентацію програми стажування в готелях мережі Delphin Hotels & Resorts.

11 листопада ти дізнаєшся:

- про умови програми стажування;

- вакансії;

- як перейняти досвід ведення туристичного та готельно-ресторанного бізнесу.

Чекаємо всіх зацікавлених у читальній залі бібліотеки Полтавського університету економіки і торгівлі, початок об 11:00.

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/xoC7fVmgCoTY53uJ8

Підтвердження участі в презентації чекайте на своїх електронних скриньках (перевіряйте спам).

Студентка четвертого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Говтвяниця Катерина навчається у м. Будапешт (Угорщина) в університеті Кодоланія у першому семестрі 2021-2022 навчального року в рамках програми «Erasmus+». Вивчає дисципліни: лідерство та управління ризиками, передові дослідження та комунікація, цифровий маркетинг та соціальний маркетинг, багатосторонні переговори та комунікація, основи міжнародних фінансів. Два рази на семестр Катерина також бере участь у семінарах та тренінгах, присвячених знайомству з різними країнами та культурами.

Презентація програми професійного стажування в Італії

Італія - країна мрій і вічного сонця… Пропонуємо тобі мріяти, насолоджуватись літнім сонцем і проходити професійне стажування на Південному узбережжі Італії.

Цікаво? Тоді приходь 26 жовтня 2021 р. до читальної зали бібліотеки Полтавського університету економіки і торгівлі на презентацію програми літнього професійного стажування у сфері готельно-ресторанного бізнесу. Початок об 11-й годині.

Програма стажування передбачає:

- вивчення італійської мови;

- майстер-класи з основ італійської кухні;

- отримання сертифікату італійської школи кулінарії.

Вакансії: помічники офіціанта, кухаря, піцайоло, бармена,  адміністратора залу.

Реєстрація на презентацію обов'язкова: https://bit.ly/3EgWcSJ

Не втрачай можливість, яка може змінити твоє життя!

ПУЕТ за Академічну доброчесність

21 жовтня 2021 року науково-педагогічні працівники ПУЕТ доєдналися до лекції-дискусії «Що робити з замовними роботами?» в рамках проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» за підтримки Американських Рад з міжнародної освіти.

В рамках кампанії боротьби з замовними роботами дослідниця Вероніка Краснічан розповіла про поняття та різновиди замовних робіт, результати проведених міжнародних опитувань студентів стосовно досвіду замовлення робіт та причин, що їх спонукали. Окрему увагу лекторки було приділено наслідкам академічної недоброчесності, а також як виявляти та запобігати замовним роботам.

Пропонуємо ознайомитись з презентацією лекторки та її статтею тут

Презентація

Акція "Створюємо ліси разом"

Студентська рада разом зі студентами спеціальності «Міжнародні економічні відносини» долучилися до акції «Створюємо ліси разом» з метою створення нових лісових насаджень.

Студенти дізналися про важливість лісів для існування життя на планеті та покращення екологічної ситуації в країні.

Закордонне стажування здобувачів вищої освіти спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини в рамках міжнародної кредитної мобільності Erasmus+

Анастасія Алексеюк та Діана Шевченко, студентки четвертого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини», у першому семестрі (з вересня по лютий) 2021-2022 навчального року відповідно до програми міжнародної кредитної мобільності Erasmus+ навчаються у Римському університеті Сапієнца. Особливу увагу приділяють дисциплінам «Стратегічний менеджмент», де вивчають як правильно будувати стратегію розвитку компаній; «Інновації та організація компаній», де здобувають знання щодо впровадження інновації у ТНК та управління ними; а також опановують дисципліни «Економіка регулювання ринку» та «Право Європейського Союзу». У вільний від занять час Діана та Анастасія знайомляться з культурою Італії та країн Європи.

День кар’єри ЄС в Полтавському університеті економіки і торгівлі

Полтавський університет економіки і торгівлі вже третій рік поспіль є офіційним партнером проведення «Дня кар’єри ЄС» в м. Полтава.

День кар’єри ЄС – це  щорічний захід, де представники мереж Європейського Союзу, бізнесу, влади, освіти обговорюють впровадження стандартів та європейських практик в Україні, участь у програмах Європейського Союзу для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей.  Співорганізаторами заходу є Полтавський університет економіки і  торгівлі, Полтавський обласний центр зайнятості, громадські організації, заклади вищої та фахової передвищої освіти нашого міста.

Розпочався «День кар’єри ЄС» з Панельної дискусії «Професійний розвиток та європейська інтеграція», яка проходила в онлайн форматі, де представники освіти, бізнесу та молодь говорили про сучасні тенденції на ринку праці, зміст очікуваних роботодавцями знань і навичок, проектування кар’єри, програми Європейського Союзу, які діють в Україні для підтримки освітніх та професійних ініціатив молоді.

Серед почесних гостей та спікерів заходу: Олексій Нестуля – ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, Світлана Нестуля депутатка Полтавської міської ради, директорка Навчально-наукового інституту лідерства, Світлана Громцева – директорка КУ «Обласний молодіжний центр», Яніна Сліва – головний спеціаліст відділу вищої, професійно-технічної, позашкільної освіти, виховної роботи, науки та інновацій управління освітньою діяльністю Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, Катерина Клавдієва – директорка Полтавського обласного центру зайнятості, Рута Юргеліонієне – керівник відділу міжнародних зав’язків Утенівської колегії/ Утенівського університету прикладних наук (Литва), інституційний Еразмус+ координатор, Наталія Гардер – менеджерка по роботі з персоналом ТОВ «Епіцентр К», Лілія Антонюк – національна координаторка Ініціативи «Посли європейської молоді» в Україні, Надія Симоненко та Тетяна Шелест – амбасадорки европейської молоді в Україні.   

Панельну дискусію «Професійний розвиток та європейська інтеграція» можна переглянути: https://youtu.be/94A3u80oHS8

Логічним продовженням «Дня кар’єри ЄС» став Ярмарок вакансій, де учасники мали можливість поспілкуватися з роботодавцями, ознайомитись з актуальними вакансіями від провідних компаній нашого регіону та взяти участь у тренінгах тренінги з розвитку soft skills: «Робототехніка – цифрова компетентність майбутнього», «Лідерство. Мотивація і самомотивація і їх практичні способи», «Перша робота: які навички потрібно мати найманому працівникові».

«День Кар’єри ЄС» реалізується в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Захід відбувається щорічно більше ніж у 15 містах України протягом останніх п’яти років.

Профорієнтаційна робота кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин

Днями завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Л. С. Франко та доцент тієї ж кафедри А. В. Артеменко відвідали заклади загальної середньої освіти м. Лубни. Під час візиту представники кафедри познайомили школярів з перевагами здобуття вищої освіти, розповіли про навчальні можливості університету та його 60-річну історію. З нагоди святкування 60-річчя освітньої діяльності Полтавського університету економіки і торгівлі найбільш активні учасники зустрічі отримали фірмові подарунки.

День карєри Європейського Союзу в Полтаві 2021

Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадян взяти участь в «Дні кар’єри ЄС», що відбудеться в м. Полтава «20» жовтня 2021 року. Співорганізаторами події є Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Полтавський обласний центр зайнятості.

10.00-11.30

Відкриття «Дня кар’єри ЄС»

Панельна дискусія: «Професійний розвиток та європейська інтеграція»

Формат проведення - онлайн

Модератор: Юрій Матвієнко, проректор з науково-педагогічної роботи, Полтавський університет економіки і торгівлі.

Вітальні слова:

Представництво ЄС в Україні

Олексій Нестуля, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі

Світлана Нестуля, депутат Полтавської міської радидиректор Навчально-наукового інституту лідерства Полтавського університету економіки і торгівлі

Ковальська Віта, директор Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації

Громцева Світлана, директор Комунальної установи «Обласний молодіжний центр»

Спікери:

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

Рута Юргеліонієн, керівник відділу міжнародних зав’язків Утенівської колегії/ Утенівського університету прикладних наук (Литва) , інституційний Еразмус+ координатор 

Гардер Наталія, менеджер по роботі з персоналом ТОВ «Епіцентр К»

Антонюк Лілія, національна координаторка Ініціативи «Посли європейської молоді» в Україні

Симоненко Надія та Шелест Тетяна посолки європейської молоді з 2018 року

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/CiPWYX7bpJ5XpZcK9 

Лінк прямої трансляції: https://youtu.be/HEgrwmmi8qc

12.00-14.00

Ярмарок вакансій

Місце проведення: Полтавський університет економіки і торгівлі, м. Полтава, вул. Коваля, 3, хол 2 поверх

14.00-16.00

Тренінги soft skills

  • 14.00 – 16.00 Тренінг №1 «Робототехніка – цифрова компетентність майбутнього»

Тренер: Юрій Матвієнко, проректор з науково-педагогічної роботи, доцент кафедри педагогіки та суспільних наук, к.пед.н, Полтавський університет економіки і торгівлі

Посилання на реєстрацію https://forms.gle/CiPWYX7bpJ5XpZcK9

14:00 – 16:00 Тренінг №2 «Лідерство. Мотивація і самомотивація і їх практичні способи»

Тренер: Світлана Нестуля, професор кафедри педагогіки та суспільних наук, д.пед.н.,  директор Навчально-наукового інституту лідерства, Полтавський університет економіки і торгівлі.

Посилання на реєстрацію https://forms.gle/CiPWYX7bpJ5XpZcK9

14:00 – 16:00 Тренінг №3 «Перша робота: які навички потрібно мати найманому працівникові»

Тренер: Анна Півень,  заступник директора КУ «Обласний молодіжний центр», кар’єрний консультант

Посилання на реєстрацію  https://forms.gle/CiPWYX7bpJ5XpZcK9

День Кар’єри ЄС реалізується в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Захід відбувається щорічно у більше ніж 15 містах України протягом останніх п’яти років. День Кар’єри ЄС - це серія публічних заходів, де представники Мереж ЄС та всі активні та зацікавлені громадяни можуть поділитися думками, власним досвідом щодо впровадження стандартів та практик ЄС в Україні, участі у програмах ЄС для розвитку нових бізнесових та освітніх можливостей, обговорити тренди на ринку праці, зокрема щодо знань та навичок, які потрібні молодій людині, щоб зробити успішну кар’єру.

Під час заходу гості дізнаються: про поширення принципів та підходів Європейського Союзу у сферах молодіжної зайнятості, навчання протягом життя, а також пріоритетів соціального та економічного розвитку ЄС; про кращі практики взаємодії вищих навчальних закладів із роботодавцями для прогнозування потреб у знань і навичках; обговорять сучасні тенденції на ринку праці та ті знання і навички, яких очікують роботодавці від майбутніх працівників; тренінги допоможуть учасникам розвинути soft skills, наприклад, навички комунікації, співробітництва, самопрезентації та пошуку роботи, емоційного інтелекту тощо.

День кар’єри є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу та виконується громадськими організаціями «Фундація «Відкрите суспільство» та ГО «Молодіжна Альтернатива». Додаткова інформація: http://euroquiz.org.ua.

З програмою заходу можна ознайомитися тут

За подальшою інформацією прохання звертатися до організаторів у м. Полтава: Олександр Манжура, тел. 050 346 44 89 

e-mail: manzhura11@ukr.net.

Реєстрація на тренінг "Ways to Peace" (Шамоні-Мон-Блан, Франція)

НГО “Vzayemopomich” шукає 3 учасників для участі у тренінгу "Ways to Peace", що відбудеться 16-24 листопада 2021 року у Шамоні-Мон-Блан, Франція

Про тренінг:

This international training course will provide useful and practical tools for youth workers and leaders, training on personal development and empowerment for successful peace education and education for peace.

Objectives:

-        to develop competences of the participants in human rights promotion and protection, conflict transformation, peace building and intercultural dialogue;

-        to promote the presence and the role of young people as positive actors of change in peacebuilding processes;

-        to strengthen the role of young people and youth NGOs in identifying and speaking up against human rights violations, including discrimination, hate speech and those human rights violations affecting especially young people and children;

-        to support the field presence of the European Commission in order to promote the values behind the institution;

-        to develop competences of youth workers and youth leaders related to peace building;

-        to provide space for cooperation and networking in the field of hre and peace building.

Запрошуємо до участі:

- молодіжних працівників, викладачів, вихователів, фасилітаторів та молодіжних лідерів 18+;

- зі знанням англійської мови;

- із бажанням просувати отримані навички і результати проекту в Україні.

Проект фінансується програмою Еразмус+, яка покриває:

- 100% витрат на харчування та проживання;

- 100% проїзду до місця проведення і назад (якщо витрати не перевищують ліміт 275 євро).

Медичне страхування НЕ ПОКРИВАЮТЬСЯ за рахунок проекту.

Участь для активних членів організації є безкоштовною. Для тих учасників, які не є членами організації - річний членський внесок 30 євро (після того, як вас затвердили організатори).

Для участі до 18 жовтня 2021 року, 23:59, заповнюйте аплікаційну форму за посиланням: https://forms.gle/6G8AwKnY9UjDD5uN9

Реєстрація на зимове професійне стажування в Болгарії

Довгоочікувану реєстрацію розпочато!

Шановні студенти та випускники ПУЕТ, раді повідомити Вам про початок реєстрації на зимове професійне стажування в готельному комплексі Pirin Golf & Country Club (м. Разлог, Болгарія).

Зверніть увагу на те що, взяти участь у Програмі можуть лише громадяни України, які не були працевлаштовані в Болгарії в 2021 році.

Період стажування: 3 місяці (орієнтовно з 15.12.21 по 13.03.2022).

Вакансії: офіціант і кухар.

Вимоги до учасників:

- вік від 18 років;

- відсутність академічної заборгованості;

- мати дійсний закордонний паспорт;

- мати досвід за обраною вакансією;

- володіти англійською мовою на розмовному рівні;

- бути відповідальним, дисциплінованим, комунікабельним та ввічливим.

Витрати учасника Програми:

- вартість Програми;

- лабораторний ПЛР-тест;

- трансфер (місце проживання – м. Київ / Одеса – місце проживання).

У вартість Програми входить:

- офіційний дозвіл на працевлаштування;

- безкоштовне проживання та триразове харчування;

- медичний страховий поліс;

- проїзд «Україна-Болгарія-Україна»;

- постійний зв'язок з координатором стажування у Болгарії;

- сертифікат міжнародного зразка по закінченню стажування.

Реєструйся за посиланням до 20 жовтня: https://forms.gle/HHF15cc25DZPkc2L6   

Після реєстрації кожен учасник отримає листа на e-mail щодо умов Програми стажування та деталі участі.

Профорієнтаційна робота кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин

30 вересня 2021 р. завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Людмила Франко, доцент тієї ж кафедри Анна Артеменко та завідувач відділом профорієнтаційної роботи Світлана Шара здійснили візит до закладів загальної середньої освіти м. Миргорода. Під час зустрічей з учнями було здійснено презентацію освітньої діяльності ПУЕТ та дано відповіді на питання, які цікавлять майбутніх випускників. Найактивніші учасники зустрічей отримали на згадку подарунки в честь відзначення 60-ї річниці з дня заснування університету.

У ПУЕТ відбулася презентація освітніх можливостей в СШA

24 вересня 2021 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі (ПУЕТ) відбулася презентація освітніх можливостей в США. До ПУЕТ завітала Амбасадор мережі EducationUSA в Україні, представник консультативного центру EducationUSA у Києві Аліна Проценко, яка й презентувала діяльність Мережі, можливості навчання в акредитованих закладах вищої освіти Сполучених Штатів Америки для студентів.

EducationUSA є мережею Державного Департаменту США, що складається з понад 435 інформаційно-консультативних центрів для іноземних студентів у понад 175 країнах. Консультативний центр мережі EducationUSA у Києві надає точну, об’єктивну і неупереджену інформацію про всі акредитовані американські виші у США та проводить консультації щодо вступу до коледжів та університетів у цій країні.

Усіх присутніх було ознайомлено з міжнародною освітньою та культурною програмою обміну UGRAD; міжнародними освітніми, професійними та науковими програмами обміну Fullbright. Пані Аліна також розповіла про 5 простих кроків вступу до Сполучених штатів Америки та запросила всіх зацікавлених на безкоштовну онлайн-виставку вищої освіти в США EducationUSA Virtual Fair 2021, яка запланована на 6 листопада 2021 р. Цьогоріч на виставці будуть присутні заклади вищої освіти США, з представниками яких кожен зможе особисто поспілкуватись. Також, окрім зустрічей, учасники матимуть можливість відвідати інформаційні сесії від EducationUSA. Для тих, матиме бажання індивідуально обговорити нюанси власного вступу буде можливість записатись на безкоштовну консультацію з радниками центру EducationUSA Україна.

Більше інформації про мережу EducationUSA та онлайн-виставку ви зможете знайти на офіційному сайті за посиланням: https://educationusa.org.ua/

Із матеріалами презентації можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3D35KQi

Відбулася презентація міжнародних програм професійних стажувань у Німеччині

21 вересня 2021 року Міжнародний науково-освітній центр спільно з партнером ТОВ «Профітім» провели презентацію цілорічних програм професійних стажувань у сферах обслуговування та харчової промисловості в Німеччині.

Координатор проектів пані Валерія Мінченко розповіла про діяльність компанії, німецьких партнерів, цілорічну програму професійних стажувань та програму працевлаштування під час літніх канікул.

До проведення презентації долучилася студентка групи ГРС б-34 Дика Єлизавета, яка була учасницею літньої програми стажування в 2021 році та проходила практику на підприємстві харчової промисловості в м. Лоне, Німеччина. Єлизавета з радістю поділилася з усіма присутніми своїми враженнями та здобутим досвідом, які отримала під час проходження стажування. Студентка розповіла й про свої подорожі Німеччиною та як закохалася у м. Бремен.

Нагадуємо, що ТОВ «Профітім» проводить зараз набір на тримісячне стажування у готельному комплексі. Детальна інформація та подання заявки на участь за посиланнями:

Веб-сайт

Instagram Аккаунт

Або телефонуйте за номером: 066 732 82 00

Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти

Від імені Американських Рад з міжнародної освіти, що впроваджують проєкт “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти”, запрошуємо вас відвідати онлайн-вебінар “Спартанці науки: інтервенція академічної доброчесності”, що відбудеться 27 вересня о 16:30. 

Захід присвячений досвідові Університету штату Мічиган (Michigan State University) та Темпльського університету (Temple Univerisity) у створенні унікальних моделей системи академічної доброчесності та оцінювання, а також обговоренню того, як окремі елементи цих систем можуть бути втілені на кампусі вашого університету. Окрім цього, на вебінарі ви дізнаєтеся про те, як практично створювати курси з академічної доброчесності для студентів та які аспекти найкраще включати у зміст таких курсів.

Лекторами події будуть: 

Джейк Каспер, фахівець із питань академічної доброчесності у Деканаті по роботі зі студентами Університету штату Мічиган. Джейк відповідає за вживання стратегічних заходів у випадках, що стосуються студентів, яких зловили на порушеннях принципів академічної доброчесності в університеті.

Брендон Арнолд, координатор програм по роботі із новими студентами в Офісі програм для нових студентів та сімей Темпльського університету. Основною місією Брендона є підтримка кожного із студентів на їх шляху здобуття освіти у Темпльському університеті та під час процесу прийняття академічних рішень. 

Участь у вебінарі безкоштовна за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/rbLamVyerVSomtpq5

Після заходу запис вебінару буде доступний на  Youtube каналі

Більше про подію можна дізнатися на фейсбук-сторінці або сайті проєкту.

Міжнародна онлайн виставка "Освіта за кордоном"

Міжнародний науково-освітній центр запрошує студентів, які в пошуку унікальних можливостей навчання за кордоном, на Міжнародну онлайн виставку "Освіта за кордоном" від Центру міжнародних програм (CIP Study Abroad).

Коли?

02 жовтня 2021 року об 11:00

Для кого буде корисною освітня виставка?

Студентам, які планують здобути якісну та перспекивну вищу освіту за кордоном та які розглядають короткострокові мовні курси для підвищення рівня іноземної мови.

Кожен учасник онлайн виставки матиме можливість особисто проконсультуватися з представниками кращих навчальних закладів Канади, Великої Британії, США та Європи. а також з експертами у сфері закордонної освіти.

Участь – безкоштовна.

Попередня реєстрація – обов’язкова.

Захід буде проводитися на платформі Zoom.

Детальна інформація та реєстрація за посиланням:

https://www.studyabroad.ua/osvita-za-kordonom-2021-ki%D1%97v/?fbclid=IwAR0XIS0vPKuZb9hTBIf4FiCjqrgDcc6nvpYmmlNUf3q-rLo86zD_0IcOznA

Презентація освітніх програм США

Міжнародний науково-освітній центр спільно з Центром "EducationUSA в Україні" організовує презентацію можливостей навчання в акредитованих закладах вищої освіти США. Запрошуємо студентів #ПУЕТ всіх спеціальностей на зустріч, яка відбудеться 24 вересня 2021 року об 11:00 у читальній залі бібліотеки ПУЕТ.

Зареєструйся на захід за лінком: https://forms.gle/fMTfTCKzy5iMMFJAA

Отримати академічний досвід в університетах США – це легше, ніж ти гадаєш!

Не втрачай шанс зробити своє життя яскравішим та розпочни мандрівку до своєї мрії вже сьогодні!

Додаткова інформація:

EducationUSA є мережею Державного Департаменту США, що складається з понад 435 інформаційно-консультативних центрів для іноземних студентів у понад 175 країнах.

Мережа забезпечує промоцію вищої освіти у США серед студентів усього світу, пропонуючи точну, повну та актуальну інформацію про можливості навчання в акредитованих вищих закладах освіти Сполучених Штатів Америки.

Щорічний конкурс на здобуття стипендії ім. Фулбрайта Fulbright Visiting Scholar Program 2022-2023

Міжнародний науково-освітній центр нагадує, що триває приймання заявок для участі у черговому щорічному конкурсі на здобуття стипендії імені Фулбрайта «Fulbright Visiting Scholar Program 2022-2023».

Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.

Кваліфікаційні вимоги:

- кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;

- дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;

- діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. 

Загальні вимоги до кандидатів:

- мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;

- вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;

- повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

- щомісячна стипендія;

- додаткові кошти для придбання професійної літератури;

- медичне страхування;

- квиток в обидва боки.

Реченець подання заявок – 15 жовтня 2021 р.

Детально про Програму, перелік документів для участі у конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням!

Новий 2021-2022 навчальний рік розпочався з вивчення дисципліни "Університетська освіта"

Новий 2021-2022 навчальний рік для здобувачів вищої освіти  першого курсу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» як завжди розпочався з вивчення  навчальної дисципліни «Університетська освіта».

Контент навчальної дисципліни побудований таким чином, щоб першокурсникам  максимально надати уявлення про всі особливості  навчання в університеті: про позиціонування Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» у Європейському освітньому просторі, про упровадження лідерської управлінської парадигми як умови забезпечення особистісного та професійного успіху студента та випускника, про студентське самоврядування в університеті,  про індивідуальну освітню траєкторію розвитку студента, про наукову діяльність та організацію освітнього процесу та багато інших.

Тематичний план курсу представлений такими темами:

  1. Вища освіта України та позиціонування Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» у Європейському освітньому просторі. Сутність університетської освіти і пріоритети розвитку освітньої діяльності ПУЕТ. Стандарти вищої освіти України та їх імплементація в ПУЕТ (ректор ПУЕТ, професор, д.і.н. Нестуля О.О.).
  2. Європейські цінності – основа демократичної України. Академічна доброчесність саморозвитку студентів  ПУЕТ (завідувач науково-організаційного відділу ПУЕТ, доцент, к.філол.н. Сарапин В.В.).
  3. Лідерство. Виграти гру. (директор Навчально-наукового інституту  лідерства, д. пед. н., проф. Нестуля С.І.)
  4. Наукова діяльність як невід’ємна складова підготовки здобувачів вищої освіти (проректор з науково-педагогічної роботи, доцент,  д.е.н. Манжура О.В.).
  5. Студентське самоврядування як невід’ємна складова демократизації вищої школи та переваги у формуванні фахового та особистісного саморозвитку студентів  ПУЕТ (студентська рада ПУЕТ).
  6. Як розпочати власну справу (керівник Молодіжного бізнес-центру, к.е.н., доц. Юрко І. В.).
  7. ПУЕТ – море можливостей для розвитку молоді (завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, Франко Л.С., к.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Туль С.І.).
  8. Індивідуальна освітня траєкторія та можливості академічної мобільності здобувачів вищої освіти (перший проректор, д.е.н., проф. Педченко Н.С.).
  9. Відкрий для себе світ з ПУЕТ (завідувач сектору з організації міжнародних професійних стажувань Писаренко Т.В.).
  10. Психологічні засади життєстійкості особистості в студентському віці (кандидат психологічних наук, доцент, психолог Тодорова І.С.).
  11. Безпека життєдіяльності в освітньому процесі (доцент кафедри готельно-ресторанної та курортної справи, к.т.н., доц. Бичков Я.М.).
  12. Інноваційні інформаційні ресурси і технології ПУЕТ як форма індивідуалізація змісту освіти та інтенсифікація процесу навчання (завідувач кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій, доцент, к.е.н. Ольховська О.В.).
  13. Сучасні форми, методи та засоби організації освітнього процесу ПУЕТ в умовах компетентнісно-орієнтованої освіти (директор Навчально-наукового інституту денної освіти, к.т.н., доц. Ткаченко А. С.).
  14. Організація виробничої практики у ЗВО (керівник виробничої практики центру зв’язків з виробництвом Бондар Л.М.).
  15. Робота з інформаційними ресурсами інноваційної бібліотеки ПУЕТ (директор центру інформаційного забезпечення освітнього процесу Діденко Л.М.).

За професійним досвідом до Болгарії

Як писала Елізабет Страут: «Досконалість дається практикою». Практика — це найважливіший етап навчання, тому що практичні навички закріплюються краще, ніж просто завчений матеріал. Ми впевнені, що практика для студента повинна бути максимально ефективною, такою, щоб студент зрозумів, як виглядає теорія в житті.

ПУЕТ завжди зосереджував велику увагу на практичній підготовці студентів для здобуття ними власного досвіду, який так потрібний в умовах сьогодення для підвищення конкурентоспроможності фахівця на ринку праці.

Міжнародні професійні стажування - це чудова можливість отримати досвід роботи у рамках майбутньої спеціальності, розкрити потенціал, проявити ініціативу і навіть знайти своє покликання. За міжнародним досвідом, професійними зв’язками та перспективами вирушили ПУЕТівці у довгоочікуване стажування до Болгарії.

Хтось побачив Чорне море вперше, а хтось, в черговий раз, повернувся до Болгарії за новими враженнями. Тільки подивіться на ці фото. Як щиро і по-справжньому наші студенти радіють їхньому професійному літу.

Проєкт КРУТО Нова пошта повертається в твій універ

«Прокачай soft skills offline» — це курс, на якому ви прокачаєте свої м'які навички за менторства ТОПових тренерів компанії «Нова пошта».

Раз на тиждень ми зустрічатимемось у твоєму університеті. Обіцяємо максимум практики, спілкування та підтримки.

Тривалість курсу — 5 тижнів.

1 тиждень — 1 тренінг.

Бачитимемось щовівторка о 14:30.

Старт  — 28 вересня.

Теми:

  • можливості нетворкінгу
  • фінансова грамотність
  • лайфхаки від найкращих спікерів світу
  • ідеальне планування
  • конфлікт — це круто?

Звісно, цей курс безкоштовний для усіх крутих студентів! Серед тих, хто заповнив анкету, ми оберемо 40 учасників, які долучаться до проєкту 

Реєструйся за посиланням: https://forms.gle/FN3kjGWE17djJncS9

+380935629485
Катерина Гурневич
Менеджерка проєкту КРУТО Нова пошта

Молодіжний обмін на тему підприємництва та досягнення своїх мрій в Португалії

НГО “Vzayemopomich” шукає 4 учасниківдля участі у молодіжному обміні “The 5th world”, що проходитиме з 28 вересня по 06 жовтня 2021 року в Урондо, Каштелу -Бранко, Португалія.

На обміні зберуться 44 учасників з Аруби, Болгарії, Італії, Норвегії, Польщі Португалії, та України.

Про проект:

«Project aims to promote intercultural debates on the topic of entrepreneurship and equips young people with the values and vision to pursue their dreams.

To reach this aim participants will improve, during the week, self-confidence, communication skills, teamwork and other soft skills.

During the week the youth will improve their entrepreneurial attitude, obtain knowledge about the EU market and culture, and gain international cooperation opportunities.

The accommodation will be in the middle of the beautiful surrounding nature - CAMPING! We will provide tents and all the conditions for a great experience!»

Запрошуємо до участі:

- молодь 18-30 років (бажано з повною вакцинацією);

- зі знанням англійської мови;

- з обов’язковою зацікавленістю до тематики проекту;

- з бажанням просувати отримані навички і результати проекту в Україні.

Проект фінансується програмою Еразмус+, яка покриває:

- 100% витрат на харчування та проживання;

- 100% проїзду до місця проведення і назад (якщо витрати не перевищують ліміт 530 євро).

Медичне страхування та тести НЕ ПОКРИВАЮТЬСЯ за рахунок проекту.

Участь для активних членів організації є безкоштовною. Для тих учасників, які не є членами організації - річний членський внесок 30 євро (після того, як вас затвердили організатори).

Для участі до 8 вересня 23:59 заповнюйте аплікаційну форму за посиланням!

Кожен учасник отримає результати орієнтовно протягом тижня після дедлайну.

Новий омбудсмен ПУЕТ

Шановні студенти!

Якщо у Вас виникли думки чи ідеї щодо поліпшення студентського життя, питання або проблеми? Вам потрібна порада чи допомога? Ви маєте можливість анонімно звернутись до студентського омбудсмена ПУЕТ. Ви можете подати звернення, скаргу, зауваження чи пропозицію, повідомити про порушення прав, свобод та законних інтересів.

Конфіденційність та захист персональних даних гарантуємо.

Контакти:

м. Полтава, вул. Коваля 3, каб. 226а, моб. тел. 0955645694

E-mail: ombudsman@puet.edu.ua

Facebook

Детальніше та анкета звернення!

Початок нового Еразмусу, початок нової історії

Вітаємо Говтвяницю Катерину (МЕВ МБ-41) з початком її Еразмус+ історії!

Вже на наступному тижні Катерина розпочне своє навчання в Університеті прикладних наук ім. Яноша Кодолані (м. Будапешт, Угорщина) за програмою міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ КА1.

Ми точно знаємо, що наша студентка мріяла про Еразмус+ з того часу, як вступила на навчання до ПУЕТ. І нарешті велика мрія стала реальністю! Ділимося з вами першими сторіз нового Еразмусу з Будапешта!

ВОРКШОП З МІЖНАРОДНОГО БІЗНЕСУ ДЛЯ СЛУХАЧІВ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ МІЖНАРОДНОЇ ОСВІТИ

19 серпня 2021 р. завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Людмила Франко, а також доценти Світлана Туль, Анна Флегантова та Анна Артеменко провели воркшоп з міжнародного бізнесу для слухачів Навчально-наукового інституту міжнародної освіти.

Учасники дізналися про складові конкурентоспроможності у міжнародній бізнес-системі, проаналізували економіки найрозвинутіших країн світу та дізналися, які фактори є вирішальними при аналізі міжнародного бізнес-середовища. Слід зазначити, що проведення воркшопу у форматі «кінозалу» сприяло продуктивній атмосфері та жвавій дискусії. Наприкінці заходу слухачі отримали сертифікати про участь у заході.

Чеська Республіка надає урядові стипендії на 2022-2023 академічний рік

Чеська Республіка в рамках своєї закордонної допомоги з розвитку пропонує урядові стипендії для навчання в магістратурі або докторантурі у закладах вищої освіти Чехії.

На 2022-2023 академічний рік чеський уряд пропонує загалом 130 стипендій для країн білатеральної співпраці з розвитку. З цієї квоти 25 стипендій призначено для кандидатів з України, серед них 15 місць – для навчання чеською мовою та 10 – англійською мовою.

Рекомендовані галузі навчання для українських кандидатів на стипендії: технічні спеціальності (енергетика, машинобудування, виробництво та обробка, транспорт), математика та статистика, інформатика, економіка та фінанси, хімія, сільське господарство та екологія.

Більше інформації про стипендійну програму Ви знайдете на вебсторінці Міністерства освіти, молоді і фізичного виховання Чеської Республіки!

Вебсторінка!

Реєстрація!

Заявки на участь приймаються до 30 вересня 2021 року

У разі виникнення технічних труднощів під час реєстрації, пишіть на адресу: registr@dzs.cz.

Запрошуємо студентів подати заявку на лідерську програму Unilever Future Leaders Programme

На них чекають:

  • Ротації. Досвід у різних функціях і ролях.
  • Пряма робота з топ-менеджерами. За кожним учасником закріплюють ментора найвищого рівня: директора або віце-президента компанії.
  • Гнучка програма навчання. Спеціальні знання, розвиток лідерства, емоційного інтелекту, переговорних навичок.
  • Повний робочий день.
  • Висока зарплата, бонуси та інші смаколики.

Напрямки:

  • Marketing
  • Customer Development
  • Finance.

Кого шукають?

  • Випускника бакалаврату (2018-2021 рр.) або студента/випускника магістратури.
  • Рівень англійської – не нижче Upper-Intermediate.
  • Кандидат має бути готовим до тривалих відряджень в інші регіони України або за кордон (від 3 місяців).

Деталі та заявка на Unilever Future Leaders Programme 

Раді поділитися інформацією про Elsevier Summer Academy (Літню академію Elsevier), в межах якої будуть проведені вебінари

20 липня 2021 року

«ScienceDirect Topic Pages – Перетворення вмісту на результат» (попередньо записаний).

Вебінар присвячений використанню ексклюзивного інструменту ScienceDirect Topic Pages, який завдяки поєднанню новітніх технологій та високоякісного наукового контенту дає можливість дослідникам полегшити та пришвидшити освоєння нових міждисциплінарних знань, краще розуміти та інтерпретувати наукову літературу. 

Реєстраційна форма 

Access Passcode: h@eYhSk8

З серпня 2021 року

Стратегії написання успішних заявок на гранти (попередньо записаний)

Дедалі складніше стає писати конкурентоспроможні заявки для отримання грантового фінансування. На цьому вебінарі ми представимо практичні поради щодо написання заявки для отримання гранту.

Реєстраційна форма 

Access Passcode: z=4u*7nF

17 серпня 2021 року

Ефективне використання дослідницьких метрик та показників у грантових пропозиціях (попередньо записаний)

Під час роботи над заявкою на фінансування метрики є важливим способом відображення кількісної оцінки успішності дослідження. На вебінарі ми розповімо, як вибрати та використовувати найкращі дослідницькі показники етично та відповідально.

Вебінари проведе Марина Назаровець

Марина Назаровець – тренер Elsevier, кандидат наук з соціальних комунікацій, головний бібліотекар Наукової бібліотеки імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працює тренером Elsevier протягом трьох років, комунікує з українськими користувачами та колегами з усього світу з питань використання цифрових інструментів для поліпшення їх наукової співпраці.

Обов'язково відвідайте Elsevier Online Training Hub for Central and Eastern Europe , де ви знайдете детальну інформацію про те, як отримати доступ до всіх вебінарів «Summer Academy».

Training Hub – чудовий ресурс для доступу до навчальних вебінарів на різних мовах – обов’язково додайте його у свої закладки!

ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ ВИПУСКНИКАМ ПУЕТ

9 липня у ПУЕТ урочисто — вже втретє цього року — провели у самостійне професійне життя випускників — бакалаврів та магістрів. Загалом, завершили навчання в університеті 1360 бакалаврів та 449 магістрів з 11-ти країн світу.

Свято пройшло під гаслом, яке визначає місію університету: «Разом до вершин професійної досконалості та життєвого успіху кожного заради процвітання України!». Тож, не випадково зі сцени постійно лунали слова вдячності студентів і батьків за небайдужість до їх долі, планів, мрій, здобутків і помилок, високий професіоналізм і педагогічну майстерність, людяність, доступність і відкритість. Викладачі ж, відзначали наполегливість, критичність і креативність, щирість і відвертість своїх вихованців, їх зацікавленість в опануванні фахових компетентностей.

Дійсно, кожного дня, сповідуючи місію університету, наші випускники разом зі своїми наставниками працювали над собою, своїми вміннями, розширювали свій світогляд й коло друзів та колег. І не лише під-час аудиторних занять. Як справжні лідери власного життя, вони виходили за межі зони комфорту, «довантажуючи» себе участю у тренінгах та воркшопах, вітчизняних та міжнародних проєктах, предметних та наукових гуртках, спортивних секціях і творчих колективах.

Мало хто з випускників інших вишів може уявити, що таке дво-п’ятимісячна практика чи стажування на кожному курсі навчання. Для пуетівців — це вже звична норма. При цьому більшість випускників стаціонару проходили їх за межами України.

Отже, нічого дивного немає в тому, що майже 90% випускників отримали запрошення на роботу ще навчаючись в університеті, або ж започаткували власний бізнес — хто про що мріяв. Наприклад, Рому Деркача, випускника спеціальності «Комп’ютерні науки», призера Всеукраїнської студентської олімпіади із програмування, запросили на стажування в омріяній компанії Google. Дар’я Тюленєва отримала диплом бакалавра з «Харчових технологій» вже як відома блогерка, учасниця програми «Мастер-шеф», власниця кафе «Коморка» у місті Київ. Дар’я Куст, випускниця «Готельно-ресторанної справи», — керуюча антікафе «Френдзон» у місті Полтава. Гордість викликає й випускник 2021 спеціальності «Харчові технології» Андрій Сокіл, що працює помічником технолога величезного аграрного об’єднання ТОВ «Україна». Визнання не лише українських, а й закордонних туристичних компаній отримала Єлизавета Марченко — випускниця спеціальності «Туризм». А випускник «Міжнародного бізнесу» Антон Коробко заснував власну справу. «Ми глибоко переконані в тому, що майбутнє кожного з випускників буде світлим, успішним та щасливим, адже кожен із них має не лише фахову підготовку, а й готовий стати лідером свого життя», — наголосив у своєму вітальному слові ректор університету О. Нестуля.

«Студентські роки у ПУЕТ неодмінно запам’ятаються, саме тут ми отримали надійних друзів, колосальний життєвий та професійний досвід, навчаючись у найкращих практиків, викладачів, професорів та наставників. Територія ПУЕТ справді стала територією нашого успіху. А ще — неймовірних емоцій від спілкування, драйву, від відчуття свободи й можливостей для розвитку, які створює університет, поваги до студентів. ПУЕТ — назавжди у наших серцях», — говорить випускниця Дар’я Голуб.

РЕЗУЛЬТАТИ ЄВІ – В «КАБІНЕТІ УЧАСНИКА ЄФВВ/ЄВІ»

10 липня, на інформаційних сторінках «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ» розміщено результати єдиного вступного іспиту з іноземних мов за шкалою 100–200. Учасники зможуть також завантажити картки результатів і сканкопії бланків відповідей.

Ознайомитися з таблицями переведення тестових балів у рейтингову оцінку (за шкалою 100−200 балів) можна в розділі «ЄФВВ/ЄВІ. Учаснику вступних випробувань», обравши відповідний предмет.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до методики переведення тестових балів у бали за шкалою 100-200 результат обраховують для кожного учасника тестування, який подолав поріг «склав/не склав», при цьому враховують його/її рейтингове місце, а також відсоток набраних балів. Відповідно шкали переведення залежать від результатів оцінювання учасників поточного року.

Розподіл учасників вступних випробувань 2021 року за результатами рейтингового оцінювання за шкалою 100 – 200 балів наведено в розділі «Звіти/дані. Статистичні дані».

У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату вступник може упродовж трьох календарних днів від дня офіційного оголошення результатів, враховуючи день оголошення, подати власноруч написану апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти. Докладніше про процедуру подання апеляції – в розділі «Апеляції».

Нагадаємо: 9 липня на спільному засіданні члени предметних фахових комісій з усіх іноземних мов після обговорення ухвалили рішення встановити пороговий бал за виконання завдань єдиного вступного іспиту, що відповідає 12 тестовим балам.

International Student Continuation Scholarships in USA

Getting a degree is always beneficial in career, but it can be difficult with some financial barriers. To cover study expense, Oregon State University is offering International Student Continuation Scholarships.

This funding opportunity is available for the outstanding international students who want to commence a bachelor’s degree programme at Oregon State University.

Oregon State University is a leading research-led university in Corvallis, OR with 2 campuses, 11 schools, 12 experimental stations. It’s a vibrant and supportive culture that has been educating students since 1868. It is the largest university in Oregon and is renowned for its different research activities.

Why study at Oregon State University? Students can choose from more than 200 undergraduate and 100 master’s programs as a student at Oregon State University. These courses are structured to help students grow talents that are both marketable and real-world.

Application Deadline: August 25, 2021

Brief Description

  • University or Organization: Oregon State University
  • Department: N/A
  • Course Level: Undergraduate
  • Award: $2,500
  • Number of Awards: N/A
  • Access Mode: Online
  • Nationality: International students
  • The award can be taken in the USA

Eligibility

  • Eligible Countries: All countries are eligible
  • Eligible Course or Subjects: Undergraduate degree programme in any field
  • Eligibility Criteria: To be considered for this opportunity, applicants should have the following credentials:
  • Applicants must be foreign students
  • Aspirants must be wishing to enrol in an undergraduate programme at Oregon State University
  • Candidates must be the first-year student with international direct services with a GPA of 3.75+.

How to Apply

  • How to Apply: After being selected to study in an undergraduate course at Oregon State University, applicants must complete the general application and international application in ScholarDollars.
  • Supporting Documents: Candidates should submit the following documents with their application for admission: an essay, pre-qualification degree, copies of academic transcripts, certificates of English language proficiency, a statement, and a copy of passport.
  • Admission Requirements: The minimum requirements to enrol in an undergraduate degree programme at Oregon State University, applicants must have a high school diploma.
  • Language Requirement: Language requirements vary from one course to another.

Benefits

All the eligible students, who meet all the admission requirements, will get the award of $2,500 to pursue an undergraduate course at Oregon State University.

КОНКУРС УКРАЇНСЬКО-ТУРЕЦЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ПРОЕКТІВ НА 2022-2023 РОКИ

З 15 липня до 15 вересня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Рада з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK) оголошують конкурс спільних українсько-турецьких науково-дослідних проектів на 2022-2023 роки.

Проектні пропозиції приймаються за такими пріоритетними напрямами:

  • матеріалознавство;
  • науки про життя, охорона здоров’я та біотехнології, включаючи лікування таких хвороб, як нова коронавірусна пневмонія;
  • науки про Землю та довкілля;
  • «діджиталізація» та інформаційні технології;
  • аерокосмічна техніка, включаючи безпілотні літальні апарати;
  • енергетичні технології.

Зазначення пріоритетного напряму у формі заявки є обов’язковим!

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ та підприємств обох країн.

Для участі в конкурсі потрібно подати:

  • Супровідний лист (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: на бланку установи-заявника, адресований на ім’я першого заступника Міністра освіти і науки Кизима М.О., текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проекту, пріоритетного напряму, ПІБ наукового керівника та з переліком додатків. Обов’язково зазначити, що дослідження по темі проекту не фінансуються з держбюджету в межах інших конкурсів.
  • Форма заявки на участь у конкурсі (2 паперові примірники заявки, скан-копія сторінок з підписами і печаткою від турецького партнера допускається; сторінки з підписами і печаткою від української сторони – лише в оригіналі). Вимоги: двомовна (заповнюється послідовно українською та англійською мовами в одному файлі). Вимоги до усіх пунктів заявки наводяться у файлі заявки.
  • Лист-підтвердження від турецького партнера-керівника проекту (1 примірник; скан-копія листа допускається). Вимоги: на бланку установи-партнера, адресований на ім’я керівника установи-заявника, текст у довільній формі із зазначенням призвіщ керівників проекту, назви спільного проекту, яка має співпадати із назвою проекту у формі заявки.
  • Акт експертизи на відкриту публікацію матеріалів за темою проекту (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: експертна комісія установи затверджує висновок, в якому зазначається, що матеріали проектної пропозиції не містять відомостей, заборонених до відкритого опублікування, текст у довільній формі.
  • CV українського та турецького наукових керівників проекту (по 1 примірнику). Вимоги: CV кожного керівника оформлюються двома мовами – українською та англійською, текст у довільній формі.
  • Заповнити Google-анкету, до якої обов’язково додати заповнену заявку у форматах *.doc та *.pdf. Google-анкету краще заповнювати після підготовки усіх зазначених документів.

Усі паперові матеріали мають бути зібрані в одну підписану папку (на папці вказати назву конкурсу, назву установи-заявника, тему проекту, ПІБ керівника).

Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно.

Документи приймаються за адресою: Україна, 01601, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, Міністерство освіти і науки України. Їх можна подати двома способами:

  • надіслати поштою (дата визначається за штампом на конверті поштового відправлення і повинна бути не пізнішою останнього дня конкурсу). Прохання не надсилати документи рекомендованим відправленням Укрпоштою, достатньо обрати просте відправлення. У разі надсилання документів кур’єром Нової пошти документи доставляються до скриньки для листувань у холі МОН за вказаною вище адресою;
  • передати особисто – залишити у скриньці для листувань, яка розташована у холі МОН за вказаною вище адресою.

Етапи відбору:

  • перевірка документів на відповідність вимогам конкурсу;
  • передача заявок на наукову експертизу;
  • проведення наукових експертиз паралельно в обох країнах;
  • ранжування переліку проектів за результатами наукових експертиз обох сторін;
  • відбір та затвердження переліку науково-дослідних проектів для фінансування на засіданні Спільного українсько-турецького Комітету.

Критерії відбору:

  • наукова відповідність, якість та оригінальність проекту;
  • здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проект у життя;
  • можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу;
  • досвід участі у міжнародних проектах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва;
  • якість інфраструктури установ, що беруть участь у проекті;
  • участь у проекті молодих науковців (віком до 35 років);
  • можливості практичного використання результатів проекту.

Фінансування виділяється два роки поспіль, на кожний рік окремо.

З виконавцями щороку укладають відповідні договори на виконання проектів. Рішення про продовження фінансування наступного року приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи.

Кожна Сторона покриває витрати, пов'язані з перебуванням своїх вчених в країні-партнері, а саме: транспортні витрати, проживання, добові витрати (сума добових витрат та гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу розраховуються відповідно до Постанови КМУ від 02.02.2011 №98), а також покриває витрати на медичне страхування та візову підтримку.

Українська сторона залишає за собою право оплачувати заробітну плату своїм вченим, які беруть участь в українсько-турецьких проектах, відповідно до нормативно-правових актів України.

Інтелектуальна власність.

Науковці з українського боку, зокрема, керівники проектів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.

Додаткова інформація

Керівники та основні учасники проектів можуть подавати кілька заявок. Однак керівники не зможуть отримати фінансування більш ніж за одним проектом.

Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися у тому, що їхні турецькі партнери подали відповідну заявку до Ради з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK).

Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» → «Міжнародні наукові проекти» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів».

Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною у заявці електронною поштою для подальших кроків.

Контакти

З української сторони:

Міністерство освіти і науки України
Відділ міжнародного співробітництва головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій
Савіна Олена
Адреса: Київ, 01601, бул. Т. Шевченка, 16
Тел. (044) 287-82-35
Електронна пошта:
a_savina@mon.gov.ua
З турецької сторони:
Рада з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK)
Рагіп Байрамбелі
Tel. +90 312 298 1792
Електронна пошта:
ragip.bayrambeyli@tubitak.gov.tr

На Полтавщині розпочався прийом заявок на участь у конкурсі "StartUP Poltava Region"

У Полтавській області заявку на участь у конкурсі “StartUP Poltava Region” можуть подати підприємці початківці до 1 листопада.

Про це повідомили у Департаменті економрозвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА.

У Конкурсі можуть брати участь підприємці-початківці, які ведуть діяльність на території області не більше 3-х років, а також громадяни України віком від 18 років, які мають інноваційну бізнес-ідею та планують розпочати власний бізнес.

Документи на участь у Конкурсі подаються в електронному вигляді на електронну скриньку та у паперовому – на адресу Департаменту: вул. Соборності, 45, місто Полтава, 36014:

  • реєстраційна форма
  • проєктна заявка
  • кошторис (бюджет) проєкту;
  • копія паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника.

Телефони для довідок (0532) 60 43 10, (0532) 60 93 83.

Прокачай soft skills offline

28 вересня на базі Полтавського університету економіки і торгівлі було проведено перший тренінг у 2021–2022 навчальному році в рамках проєкту «КРУТО» від «Нова пошта».

Курс тренінгів «Прокачай soft skills offline» від «Нова пошта» розпочався з формування формули успіху та алгоритмів досягнення цілей.

На тренінгу студенти ПУЕТ дізнались, як зробити шлях до успіху легким і зрозумілим, як ставити та досягати цілей, розставляти пріоритети й керувати власними емоціями.

Стоп булінг

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України щодо інформаційної кампанії Міністерства юстиції України «Стоп булінг» ПУЕТ долучився до проведення правопросвітницьких заходів щодо протидії булінгу.

Реалізуючи Загальнонаціональний правопросвітницький проєкт «Я МАЮ ПРАВО!», Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків. Питання стало наскільки актуальним, що поняття «булінг» визначили на законодавчому рівні та прописали в Законі України «Про освіту» й у Кодексі України про адміністративні правопорушення. Визначення зафіксовано так: «булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

Детальніше https://www.legalaid.gov.ua

Реєстрація на участь у програмі зимового стажування в Німеччині

Міжнародний науково-освітній центр повідомляє студентам, про початок реєстрації на участь у програмі зимового професійного стажування в Німеччині!

База стажування: мережа закладів швидкого харчування "McDonald's".

Період: 2,5 місяці.

Виїзди у грудні 2021 р. та січні 2022 р.

Вимоги до кандидатів:

1. Вік від 18 років (на момент реєстрації).

2. Студент денної форми навчання (1-5 курсів).

3. Відсутність академічної заборгованості (на момент реєстрації).

4. Наявність дійсного закордонного біометричного паспорту.

5. Знання англійської або німецької мов на рівнях А2-В1.

6. Дисциплінованість, відповідальність та працьовитість.

Дедлайн реєстрації: 29.09.2021

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/EvnzGMCHqXirBxj78

Детальна інформація щодо умов проходження практичного стажування буде надіслана всім учасникам, які пройшли реєстрацію, на електронні скриньки

Враховуючи коронавірусну пандемію у світі, періоди проходження стажування можуть змінитися.

24 вересня 2021 р. здобувачі вищої освіти за освітніми програмами "Міжнародний бізнес" та "Міжнародна економіка" разом з доцентом кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Анною Артеменко відвідали Полтавську торгово-промислову палату. Протягом екскурсії начальник відділу інновацій та розвитку Валентина Вождаєнко окреслила специфіку діяльності палати, розповіла про послуги, якими можуть скористатися бізнес-структури регіону та показала тренінгові приміщення організації. Окрім цього, студенти цікавилися специфікою контрактної та експертної діяльності ТПП. Подібні зустрічі з роботодавцями та стейкхолдерами освітнього процесу проводяться кафедрою міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин в рамках реалізації концепції практико-орієнтованого навчання університету. Висловлюємо щиру подяку Полтавській торгово-промисловій палаті за плідну співпрацю та з нетерпінням чекаємо нових зустрічей. 

ПУЕТ: ПЕРЕВАГИ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ТРАЄКТОРІЇ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ

Обираючи свою професію, майбутній студент може скористатися безліччю переваг сучасної вищої освіти. Серед головних її надбань останніх років — це можливість формувати власну індивідуальну траєкторію навчання. ПУЕТ у числі перших успішно впровадив цю новацію. Що вона дає майбутнім бакалаврам та магістрам?

Індивідуальна освітня траєкторія — це персональний шлях реалізації особистісного потенціалу кожного студента. Головна перевага — орієнтованість освітнього процесу на його практичну складову з акцентом на формуванні у студентів тих soft skills, які очікують від них роботодавці. Саме такий підхід спонукає університет співпрацювати зі студентами та роботодавцями, спільно визначаючи очікування та вимоги ринку праці, розробляючи нові навчальні плани, впроваджуючи нові дисципліни, тощо. Саме під час зустрічей із роботодавцями студенти отримують новий поштовх до пошуків та самореалізації, знаходять наставників та перші робочі місця. Такі зустрічі у ПУЕТ стали звичними. Завдяки такій формі тісної співпраці щороку оновлюються навчальні плани з акцентом на майбутні компетентності випускників — 25% навчального плану студенти формують самі.

Усі ці зусилля мають одну мету — урахування потреб ринку праці. Дуже часто на 2-3 курсах студент знаходить собі або організацію, де прагне працювати, або просто визначається зі сферою, де йому найцікавіше. І тут виникає необхідність відповідати цим прагненням. Наприклад, студент спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування, пройшовши на 1 курсі виробничу практику у страховій компанії, зарекомендував себе, його взяли на роботу. Але для його ефективної роботи лише стандартної підготовки майбутнього фінансиста недостатньо. Необхідні поглиблені знання страхової справи, психології споживачів, маркетингу. Саме за рахунок своєї квоти (тих самих 25%) студент зможе сформувати свій власний план так, щоб максимально бути готовим до реального робочого місця.

Чи інший випадок, студентка-маркетологиня, попрацювавши фрілансером на другому курсі, зрозуміла, що хоче працювати таргетологинею, просуваючи товари та послуги через Інтернет. Вона сформувала свою траєкторію навчання так, щоб до її індивідуального навчального плану були включені дисципліни саме цього напряму. Студент спеціальності Харчові технології та інженерія, побувавши на закордонних професійних стажуваннях у ресторані п’ятизіркового готелю в Туреччині чи країні Європейського Союзу, зрозумів, що йому необхідні додаткові знання з ресторанної справи чи менеджменту. І саме в цей момент реально відчуває всі переваги вибіркових дисциплін.

Академічна свобода сучасних студентів, яка передбачає можливість формувати всій власний навчальний план — є незаперечною перевагою сучасної вищої освіти. І в ПУЕТ її успішно реалізують.

Ми ставимося до студентів як особистостей із власними світоглядом, прагненнями, мріями. І наше завдання полягає в тому, щоб світогляд — значно розширити, прагнення — зміцнити, а до мрій — написати план їх досягнення та діяти задля їх реалізації. Ми глибоко переконані, що індивідуальна траєкторія навчання — дієвий механізм, що допомагає готувати висококваліфікованих, сучасних фахівців для вітчизняної та світової економіки.

Інтернет-видання " Полтавщина "

ТРЕНІНГ З ОСНОВ МІЖНАРОДНОГО БІЗНЕСУ ДЛЯ СЛУХАЧІВ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ МІЖНАРОДНОЇ ОСВІТИ

6 серпня 2021 р. доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Світлана Туль провела тренінг з основ міжнародного бізнесу для слухачів Навчально-наукового інституту міжнародної освіти.

Учасники тренінгу переглянули документальний фільм «How the Economic Machine Works», який був створений американським фінансистом та засновником інвестиційної компанії «Bridgewater Associates» Реєм Даліо (Ray Dalio).

Студенти дізнались про те, як функціонує світовий ринок товарів і послуг, що таке економічні цикли, чому виникають економічні кризи і як залучити кошти у власний бізнес.

НГО “Vzayemopomich” шукає 2 учасників для участі у навчальному візиті “EuroCulture”

НГО “Vzayemopomich” шукає 2 учасників для участі у навчальному візиті “EuroCulture” на тему сприяння транснаціональній інтеграції діаспори, що проходитиме з 17 по 25 вересня 2021 року в Вадул-луй-Воде, Молдова.

На тренінгу зберуться 27 учасників з Данії, Великобританії, Литви, Італії, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, України, Румунії та Сент-Мартен.

Про проект:

The project aims to develop youth workers’ capacity in supporting culturally marginalized young diaspora in Europe to embrace and engage their transcultural identity and civil citizenship. The first activity of the project, the Study Visit, will provide youth workers with best practices in supporting young diaspora, such as strategic and purposeful initiatives, aimed at fostering diaspora’s transcultural identity and active citizenship.

The Study visit will support the development of your skills, knowledge, and attitudes in reference to:

  • new inspiration and best practices in supporting the transnational integration of diaspora;
  • citizenship, in particular active citizenship and the meaning of citizenship in relation to nationality, identity and residency;
  • identity and how identity is formed and influenced;
  • migration and the subsequent integration of communities, and what influences these processes.

Запрошуємо до участі:

  • молодіжних/соціальних працівників, лідерів 18+, які працюють з різними культурними ідентичностями або потенціалом працювати найближчим часом;
  • зі знанням англійської мови;
  • бажанням просувати отримані навички і результати проекту в Україні.

Проект фінансується програмою Еразмус+, яка покриває:

  • 100% витрат на харчування та проживання;
  • 100% проїзду до місця проведення і назад (якщо витрати не перевищують ліміт 180 євро).

Медичне страхування НЕ ПОКРИВАЮТЬСЯ за рахунок проекту.

Участь для активних членів організації є безкоштовною. Для тих учасників, які не є членами організації - річний членський внесок 30 євро (після того, як вас затвердили організатори).

Для участі до 12 серпня 23:59 заповнюйте аплікаційну форму за посиланнямhttps://forms.gle/Pr3kcSHmuemZizcT8

Кожен аплікант отримає результати орієнтовно протягом тижня після дедлайну.

Запрошуємо магістрів 1-го курсу обрати дисципліни професійного спрямування в ПУЕТ

Шановні магістри 1-го курсу, вітаємо Вас зі вступом та запрошуємо взяти участь у формуванні індивідуальної освітньої траєкторії на 2021-2022 н.р. та обрати дисципліни професійного спрямування. Для голосування ознайомтесь з інструкцією.

Голосування триватиме до 17:00 16.08.2021 р. 

Крок 1. Ознайомитись із силабусами вибіркових дисциплін, що формують професійні компетентності (1 курс).

Крок 2. Перейти до персональної сторінки в навчальному середовищі Moodle  («Перейти до персонального кабінету») або за посиланням https://cabinet.puet.edu.ua. Для авторизації використовуйте  логін/пароль для системи Moodle.  

Крок 3. У блоці «Вибір дисциплін» обрати необхідну групу (якщо у вас їх декілька) та натиснути кнопку «Продовжити». Вибіркові дисципліни слід обирати для усіх освітніх програм, на яких Ви навчаєтесь!

Крок 4. Уважно ознайомитися з інформацією про кількість дисциплін, що потрібно обрати, та здійснити вибір. Для безпосереднього вибору дисципліни – відмітьте «галочку» в полі дисципліни та натисніть  кнопку «Зберегти вибір».

Увага! Якщо видає помилку при здійсненні вибору, потрібно уважно прочитати інформацію про кількість дисциплін, що необхідно обрати з кожного циклу, та переглянути свій вибір.

Увага! Внесення змін допускається до 16.08.2021 р. до 17:00. Для цього достатньо переобрати дисципліну та підтвердити новий вибір,натиснувши кнопку «Зберегти вибір».

Увага! За наявності технічних проблем при здійсненні вибору звертайтеся за телефоном 0532-56-05-49.

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН ОТРИМАЛИ ДИПЛОМИ МАГІСТРА ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФІЛОЛОГІЯ»

Доценти кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Світлана Туль та Наталія Базавлук здобули вищу освіту зі спеціальності 035 «Філологія» освітньої програми «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська» та отримали дипломи магістра з відзнакою.

Здобуті знання та компетенції дозволять викладачам кафедри використовувати сучасні методики викладання фахових дисциплін для студентів освітньої програми «Міжнародний бізнес» англійською мовою.

Ефективно організоване мультикультурне середовище у Полтавському університеті економіки і торгівлі створює можливості для здобувачів вищої освіти отримувати сучасні знання, проходити закордонні виробничі стажування та бути більш конкурентоспроможними на національному та міжнародному ринках праці.

ТРЕНІНГ З МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІКИ ДЛЯ СЛУХАЧІВ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ МІЖНАРОДНОЇ ОСВІТИ

11 серпня 2021 р. завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Людмила Франко та доцент кафедри Світлана Туль організували тренінг з міжнародної економіки для слухачів Навчально-наукового інституту міжнародної освіти.

Учасники тренінгу переглянули документальні фільми «15 Wealthiest Countries in the World» та «10 Richest Companies in the World».

Студенти активно брали участь у дискусії, що була присвячена особливостям розвитку найбагатших країн світу (за рівнем ВВП на душу населення) та секретам успіху провідних міжнародних корпорацій.

ВОРКШОП З МІЖНАРОДНОГО МАРКЕТИНГУ ДЛЯ СЛУХАЧІВ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ МІЖНАРОДНОЇ ОСВІТИ

11 серпня 2021 р. доценти кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Світлана Туль та Анна Флегантова провели воркшоп з міжнародного маркетингу для слухачів Навчально-наукового інституту міжнародної освіти.

Учасники воркшопу навчились працювати на платформі графічного дизайну Canva, яка дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент для соціальних мереж.

Слухачі Навчально-наукового інституту міжнародної освіти візуалізували майбутній бізнес та розробили рекламні постери для Facebook та Instagram.

Тренінг на тему сприяння миру та полегшення наслідків конфліктів в Молдові

НГО «Vzayemopomich» шукає 3 учасників для участі у тренінгу «United in Peace», що проходитиме з 08 по 17 вересня 2021 року в Вадул-луй-Воде, Молдова.

На тренінгу зберуться 29 учасників з Азербайджану, Болгарії, Кіпру, Данії, Молдови, Вірменії, Туреччини, Північної Македонії та України.

Про проект:

The aim of «United in Peace» is to promote peace and ease the effect of conflicts on young people, by increasing youth workers competences in supporting young people’s personal development, who live in conflict or post-conflict regions.

The European Union’s main objective is to promote peace, follow the EU’s values and improve the wellbeing of nations, and it is expected that ‘United in Peace’ will contribute to a more peaceful Europe.

The training course is non-academic, and it is based on non-formal education. The methods applied by the facilitators are mainly, but not exclusively, interactive.

The Training course will support the development of your skills, knowledge and attitudes in reference to:

  • Different types of conflict.
  • Human rights, and the connection between human rights and conflict.
  • Different approaches to deal with conflict including, prevention, resolution, management, transformation, and tools for intervention such as conflict-mapping, cooperation solutions, negotiation and mediation.
  •  Developing bespoke youth work methods to support young people in post conflict regions.
  • New inspiration and youth work practices from the partner countries.

Учасники:

  • молодіжні та соціальні працівники, молодіжні лідери 18+;
  • зі знанням англійської мови;
  • з бажанням просувати отримані навички і результати проекту в Україні;

Проект фінансується програмою Еразмус+, яка покриває:

  • 100% витрат на харчування та проживання;
  • 100% проїзду до місця проведення і назад (якщо витрати не перевищують ліміт 180 євро).

Медичне страхування НЕ ПОКРИВАЮТЬСЯ за рахунок проекту.

Участь для активних членів організації є безкоштовною.

Для тих учасників, які не є членами організації - річний членський внесок 30 євро (після того, як вас затвердили організатори).

Для участі до 06 вересня 23:59 заповнюйте аплікаційну форму за посиланням: https://forms.gle/yQ4xD69x93h36pAT8.

Результати отримаєте орієнтовно протягом тижня після дедлайну.

Вітаємо Світлану Туль з успішним складанням іспиту з англійської мови IELTS

Доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Світлана Туль підтвердила високий рівень володіння англійською мовою, успішно склавши тест IELTS та отримавши сертифікат (IELTS Test Report Form).

Міжнародна система визначення рівня англійської мови (International English Language Testing System – IELTS) дозволяє визначити рівень і навички володіння англійською мовою у кандидатів, для яких вона не є рідною. Тест IELTS розроблений провідними світовими експертами з оцінки мовних навичок (the British Council, IDP: IELTS Australia, Cambridge Assessment English).

IELTS визнається більш ніж 11 000 організаціями у 140 країнах світу. Ці організації включають урядові установи, навчальні заклади та міжнародні корпорації.

Молодший бакалавр – можливість вищої освіти за двома ЗНО

Цьогорічна вступна кампанія розпочалася в дуже напруженому режимі для вступників та їх батьків. Отримавши перші невтішні результати проходження ЗНО (за даними УЦОЯО у 2021 р. 31,11% учасників не склали ЗНО з математики, 8,33% — з фізики, з 8,94% до 15,79% — з іноземної мови), вступники та їх батьки опинилися в ситуації зневіри, розчарування, невизначеності в подальшому майбутньому. Особливе занепокоєння батьків та їх дітей викликають результатам ЗНО з математики, яка цього року, на відміну від минулих років, стала обов’язковим предметом при вступі для більшості спеціальностей.

За порадою та роз’ясненнями, що робити в ситуаціях, коли вступник має позитивні результати лише із двох предметів ЗНО, але хоче розпочати вищу освіту вже цього року, ми звернулися до відповідального секретаря приймальної комісії Полтавського університету економіки і торгівлі О. Куцевол:

— Щодня до нас надходять дзвінки та електронні листи-звернення щодо можливостей вступу для отримання вищої освіти вже цього року за наявності лише двох ЗНО. Можемо запевнити, що Полтавський університет економіки і торгівлі має чудову пропозицію для таких абітурієнтів. ПУЕТ вже не перший рік приймає на навчання за ступенем молодшого бакалавра за 9 спеціальностями, а саме: Економіка, Фінанси, банківська справа та страхування, Маркетинг, Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, Право, Харчові технології, Готельно-ресторанна справа, Туризм, Міжнародні економічні відносини. Молодший бакалавр — це ступінь вищої освіти з терміном навчання 2 роки. З його дипломом у випускника є можливість або розпочати професійну діяльність за обраним фахом або продовжити навчання на бакалавраті й отримати диплом бакалавра (за 2 роки), причому, за будь-якою спеціальністю Університету з більш широкого переліку. Отже, маючи лише два предмети ЗНО за чотири роки навчання, ви отримуєте не лише повну вищу освіту на бакалаврському рівні, але й, за бажанням, два дипломи з різних спеціальностей.

Детальніше!

ПП «Кременчуцька газета»

Інтернет-видання «Полтавщина»

"Кременчуцький ТелеграфЪ"

Посол ЄС в Україні відвідав Полтавський університет економіки і торгівлі

27 травня 2021 року Полтавський університет економіки  і торгівлі відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Європейського Союзу, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні пан Матті Маасікас в рамках офіційного візиту до Полтавської області.

Візит до Університету розпочався з покладання квітів до пам’ятника Бориса Мартоса, українського громадсько-політичного діяча, видатного кооператора та педагога.

Для вельмишановного гостя було організовано екскурсію Університетом, під час якої пан Матті Маасікас ознайомився з матеріально-технічною базою, аудиторним фондом ПУЕТ, бібліотекою та спортивним комплексом «Олімп». Ректор Університету розповів про один із найважливіших соціальних проектів ПУЕТ - Університет третього віку, що справило особливе враження на пана Посла, про що він відзначив у Книзі почесних гостей Полтавського університету економіки і торгівлі.

У ході візиту була організована зустріч пана Посла зі студентами Університету.  Тема лекції «Відносини між Україною та ЄС: сучасний стан та перспективи розвитку» викликала жваве обговорення серед слухачів. Студентів цікавили перспективи входження України до Європейського Союзу, визнання «паспортів вакцинації» в ЄС та результати пісенного конкурсу Євробачення 2021. На останок пан Посол побажав всім успіхів у навчанні та процвітання для України. 

Студенти Інституту бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ зустрілися з представниками Полтавського турбомеханічного заводу

25.05 студенти Інституту бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ зустрілися з представниками Полтавського турбомеханічного заводу з питань стажування та працевлаштування.

Полтавський турбомеханічний завод більше століття успішно працює в сфері машинобудування. Завод активно розвивається та створює нові робочі місця, а також  залучає молодих перспективних спеціалістів до колективу. Дирекція заводу запрошує студентів для проходження виробничих та дипломних практик. 

Якщо вас зацікавила  пропозиція і ви хочете дізнатись подробиці звертайтеся за телефоном: 0503286109

Студенти ІБСТ ПУЕТ зустрілися з роботодавцями з сім'ї соціальних магазинів – Аврора

1.06 студенти Інститут бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ зустрілися з роботодавцями з сім'ї соціальних магазинів – Аврора. Це – цікава та конструктивна зустріч з кваліфікованими представниками бізнесу Вікторією Сластьоненко, що відкрила перед студентами нові можливості!

Вітаємо переможців міжнародної кредитної мобільності Еразмус+!

Міжнародний науково-освітній центр із радістю повідомляє, що за результатами участі студентів та науково-педагогічних працівників ПУЕТ у конкурсному відборі для участі у програмі міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ у Римському університеті Сапієнца, європейському ЗВО-партнері ПУЕТ, у 2021-2022 н.р. було відібрано наступних кандидатів:

1) серед студентів:

Шевченко Діану – студентку групи МЕВ МБ б–31;

Алексеюк Анастасію – студентку групи МЕВ МБ б–31;

2) серед науково-педагогічних працівників:

Флегантову Анну – к. е. н., доцента кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин.

У рамках отриманого гранту Еразмус+ Римський університет Сапієнца надав 13 стипендій на навчання для студентів та 9 стипендій для науково-педагогічних працівників для читання лекцій у 2021–2022 н.р. переможцям конкурсу, до участі в якому долучилися представники 9 українських ЗВО-партнерів італійського вишу.

Від нашого Університету аплікували 3 студентів та 8 науково-педагогічних працівників. Вітаємо переможців та бажаємо успіхів майбутнім учасникам міжнародної кредитної мобільності Еразмус+!

Congratulazioni ai vincitori!

Початок нового Еразмусу, початок нової історії

Вітаємо Говтвяницю Катерину (МЕВ МБ-41) з початком її Еразмус+ історії!

Вже на наступному тижні Катерина розпочне своє навчання в Університеті прикладних наук ім. Яноша Кодолані (м. Будапешт, Угорщина) за програмою міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ КА1.

Ми точно знаємо, що наша студентка мріяла про Еразмус+ з того часу, як вступила на навчання до ПУЕТ. І нарешті велика мрія стала реальністю! Ділимося з вами першими сторіз нового Еразмусу з Будапешта!

Щиро вітаємо Стрілець Вікторію Юріївну з успішним захистом докторської дисертації

Колектив Полтавського університету економіки і торгівлі щиро вітає Стрілець Вікторію Юріївну з успішним захистом докторської дисертації!

Бажаємо успішного втілення творчих та професійних планів, наснаги, розвитку наукового потенціалу, світлих думок та вірної удачі! Бажаємо не ставити крапку на досягнутому та продовжувати відкривати простори науки та професійної діяльності!

Вітаємо здобувачів вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» із успішним захистом бакалаврських і магістерських дипломних робіт

Екзаменаційна комісія відзначила високий рівень знань, відмінне володіння іноземною мовою та актуальність наукових досліджень здобувачів. У дипломних роботах були висвітлені процеси глобалізації, транснаціоналізації та діджиталізації, які нині трансформують діяльність суб’єктів господарювання усіх рівнів. Крім того, значна частина досліджень здобувачів була спрямована на аналіз функціонування міжнародного бізнесу в умовах кризи, яка виникла внаслідок пандемії COVID-19.

Колектив кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин пишається здобутками бакалаврів і магістрів і бажає, щоб отримані знання стали злітної смугою до нових успіхів і досягнень.

Магістрів запрошуємо долучатися до колективу стейкхолдерів освітніх програм, а бакалаврів чекаємо у альма-матер для навчання за другим (магістерським) рівнем вищої освіти зі спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини».

Співпраця ПУЕТ та Університету Вістула (м. Варшава, Республіка Польща) за програмою міжнародної кредитної мобільності Еразмус+

Червень 2021 року ознаменувався відновленням міжнародних академічних обмінів між Полтавським університетом економіки і торгівлі (ПУЕТ) та європейськими вишами-партнерами за програмою Еразмус+ після тривалої перерви, пов’язаної з обмеженнями подорожей під час пандемії коронавірусу.  21-25 червня 2021 року ПУЕТ радо вітав у своїх стінах представника Університету Вістула (м. Варшава, Республіка Польща) пана Давута Хан Аслана, координатора іноземних студентів. 

Візит пана Давута розпочався з зустрічі з першим проректором Університету Наталією Педченко, директором Міжнародного науково-освітнього центру Юлією Перегудою та завідувачем кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Людмилою Франко, під час якої було обговорено плани на робочий тиждень, очікування від обміну та перспективи розширення співпраці між вишами. Шановний гість прочитав відкриту лекцію для іноземних студентів ПУЕТ, основна увага якої була приділена крос культурній комунікації та викликам інтеграції іноземних студентів в освітнє, культурне та соціальне середовище країни навчанн я. Особливий інтерес викликала інформація щодо можливостей участі в академічних обмінах іноземних здобувачів вищої освіти Полтавського університету економіки і торгівлі. Як координатору іноземних студентів, пану Давуту було надзвичайно приємно поспілкуватися з працівниками Навчально-наукового інституту міжнародної освіти та намітити можливі напрями майбутнього співробітництва.

Обмін досвідом щодо використовуваних навчально-методичних та організаційних підходів до формування професійних компетенцій здобувачів освіти відбувався під час робочих зустрічей з колегами з кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин та присутності на захисті дипломних робіт студентів 4-го курсу  спеціальності «Міжнародні економічні відносини».

Візит у відповідь, а саме мобільність завідувача кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Людмили Франко до Університету Вістула, що був запланований на початок липня, - відмінено через зміну правил в'їзду та перебування на території Республіки Польща від 24 червня 2021 року, зокрема введення обов’язкового 10-денного карантину для іноземців, що прибувають до Республіки Польща з країн, що не входять до Шенгенської зони. Не зважаючи на це, заплановані лекції для польських студентів будуть прочитані онлайн.

«Забезпечення академічної доброчесності у Полтавському університеті економіки і торгівлі: від трансферу ідей до трансферу технологій»

28 травня 2021 року за ініціативи здобувачів вищої освіти першого бакалаврського рівня було організовано та проведено вебінар на тему «Забезпечення академічної доброчесності у Полтавському університеті економіки і торгівлі: від трансферу ідей до трансферу технологій». У якості спікерів вебінару виступили:  перший проректор д.е.н. проф. Педченко Н.С., Сарапин В.В., Недаєва М.О., завідувачка кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Франко Л. С.

Мова йшла про дотримання норм академічної доброчесності  у стінах закладу вищої освіти, особливо при написанні кваліфікаційних дипломних робіт. Студентів ознайомлено зі змістом положення «Про академічну доброчесність», що діє в Полтавському університеті економіки і торгівлі. Детально обговорено питання, що стосуються процедури перевірки письмових робіт на виявлення плагіату, допустимі норми запозичень із наукових праць та заходи, які застосовуються до здобувачів вищої освіти у разі виявлення 100 % плагіату.

Студенти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» мали змогу отримати відповіді на всі питання, що стосувалися дотримання норм і вимог академічної доброчесності у стінах ПУЕТ. Робота учасників вебінару була досить плідною, і маємо надію – результативною!!!

Чергові успіхи студентів та викладачів-міжнародників

12.05.2021 року конкурсна комісія Римського університету Сапієнца (Sapienza University of Rome) оголосила переможців, які пройдуть стажування за програмою міжнародної кредитної мобільності Erasmus+.

Серед студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Полтавського університету економіки і торгівлі отримали можливість навчатися у Римському університету Сапієнца цілий семестр з вересня по лютий 2021-2022 навчального року Діана Шевченко та Анастасія Алексеюк.

Від викладацького складу кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин буде представляти ПУЕТ доцентка Анна Флегантова.

Набуті навички на авторському тренінгу доцентки Світлани Туль «Міжнародне стажування як базовий етап побудови успішної кар’єри» та плідна співпраця завідувачки кафедри Людмили Франко, доцентки Анни Артеменко та доцентки Вікторії Стрілець з Міжнародним науково-освітнім центром ПУЕТ сприяють успішній інтеграції студентів-міжнародників у європейське освітнє середовище.

Вітаємо переможців і бажаємо нових звершень!

До уваги студентів освітніх ступенів: бакалавр та молодший бакалавр

До уваги студентів освітніх ступенів: бакалавр та молодший бакалавр, з 8:00 19 квітня 2021 р. – по 18:00 30 квітня 2021 р. заходьте в особисті кабінети дистанційного навчання та обирайте вибіркові дисципліни на наступний курс.

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ

НА ВИВЧЕННЯ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН В ПУЕТ

Крок 1. Ознайомитись з умовами вивчення вибіркових дисциплін.

  • перейти до сторінки з інформацією про індивідуальну освітню траєкторію: Головна сторінка сайту університету – Освіта – Вибіркові дисципліни (http://puet.edu.ua/uk/vibirkovi-disciplini);
  • уважно прочитати інформацію про особливості формування індивідуальної освітньої траєкторії для відповідного рівня вищої освіти (молодший бакалавр/бакалавр; магістр).

Крок 2. Ознайомитись з каталогом та силабусами вибіркових дисциплін.

  • перейти за посиланням Головна сторінка сайту університету – Освіта – Вибіркові дисципліни  (http://puet.edu.ua/uk/vibirkovi-discipliniта обрати відповідний рівень вищої освіти (молодший бакалавр/бакалавр; магістр).
  • обрати відповідну освітню програму;
  • ознайомитися із силабусами вибіркових дисциплін циклу загальної підготовки та циклу професійної підготовки;

Крок 3. Перейти до персональної сторінки в навчальному середовищі Moodle. На персональній сторінці необхідно натиснути кнопку «Перейти до персонального кабінету». У ньому, окрім безпосередньо процесу вибору навчальних дисциплін на наступний навчальний рік, Ви можете бачити власний розклад (з урахуванням вибіркових дисциплін), навчальний план та іншу інформацію. Функціонал кабінету буде розширюватись у майбутньому.

До персонального кабінету можна також потрапити, ввівши «пряме» посилання: https://cabinet.puet.edu.ua (для авторизації використовуйте  логін/пароль для системи Moodle)/

Крок 4. У блоці «Вибір дисциплін» обрати необхідну групу (якщо у вас їх декілька) та натиснути кнопку «Продовжити». Вибіркові дисципліни слід обирати для усіх освітніх програм, на яких Ви навчаєтесь!

Крок 5. Уважно ознайомитися з інформацією про кількість дисциплін, що потрібно обрати, та здійснити вибір. У процесі вибору Ви можете ознайомитися з основною інформацією по дисциплінам циклу загальної підготовки та циклу професійної підготовки, переглянути силабуси (для цього натисніть на область вибору потрібної дисципліни). Для безпосереднього вибору дисципліни – відмітьте «галочку» в полі дисципліни та натисніть  кнопку «Зберегти вибір».

Увага! Якщо видає помилку, потрібно  уважно прочитати інформацію про кількість дисциплін, що необхідно обрати з кожного циклу, та переглянути свій вибір.

Увага! Внесення змін допускається до 18.00 дати завершення 1 туру вибору дисциплін. Для цього достатньо переобрати дисципліну та підтвердити новий вибір,натиснувши кнопку «Зберегти вибір». Після завершення 1 туру вибору зміни дисциплін в особистому кабінеті не допускаються. Про проведення 2 туру вибору дисциплін загального циклу буде повідомлено окремо.

Корисні зустрічі! Декларування доходів громадян за 2020 рік. Право громадянина на податкову знижку

З метою формування податкової культури та інформування про можливості отримання податкової знижки здобувачами освіти 19 квітня 2021 року в межах угоди про співробітництво між Полтавським університетом економіки і торгівлі та Головним управлінням ДПС у Полтавській області відбулася зустріч зі студентами Навчально-наукового інституту бізнесу та сучасних технологій ПУЕТ. В онлайн зустрічі взяли участь начальник відділу пресслужби, інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Вікторія Захарченко та головний державний податковий інспектор Валентина Коломієць. Студенти активно долучилися до обговорення питань декларування доходів та прав громадян - платників податків. 

Робота ПУЕТ під час «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки

  1. Керівникам структурних підрозділів університету, завідувачам кафедр на період дії «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки забезпечити виконання покладених на них функцій і завдань шляхом запровадження гнучкого режиму робочого часу.
  2. Керівникам структурних підрозділів, завідувачам кафедр за потреби розробити графік роботи працівників підрозділу на період дії «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки та подати до відділу кадрів.

Наказ №72-Н Про роботу університету на період дії «червоного»  рівня епідемічної небезпеки

Графік роботи структурних підрозділів університету на час карантину

Назва підрозділу

Відповідальний

Години роботи

Телефон

Канцелярія

Циганюк О.М.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

500222

Архів

Романчук В.Ф.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

561052

Експедиція

Пахуща А.В.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

561943

Друкарське бюро

Сидорович С.А.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

-

Відділ кадрів

Гармаш Н.М.

9:00 – 17:00
Обідня перерва 13:00-14:00

560528

Навчально-науковий інститут заочно-дистанційного навчання

Іванов Ю.В.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

509138

509773

Навчально-науковий інститут міжнародної освіти

Гаркуша С.В.

9:00 – 16:00

Обідня перерва 13:00-14:00

509169

Навчально-науковий інститут лідерства

Пивоварська К.С.

четвер, п’ятниця 9:00 – 11:00

0639992055

Відділ студентської документації

Борщенко Ю.В.

Прийом студентів 9:00 – 13:00

Робота з паперами

14:00 – 17:00

509206

Замовлення довідок

vsd@puet.edu.ua

Відділ диспетчерської служби

Данильченко Ю.В.

10:00 – 16:00

 

Центр інформаційного забезпечення освітнього процесу

Діденко Л.М.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

502481

Навчально-науковий центр забезпечення якості  вищої освіти

Вергал К.Ю.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

560549

МІПК

Колісник Т.О.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

560853,

0507007945

Відділ автоматизації та по роботі в Єдиній державній електронній базі освіти

Кулібаба В.В.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

509206,

0997405688

Департамент маркетингу

Івасенко О.А.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

500123

Навчально-науковий інформаційний центр

Іващенко М.М.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

509548,

560959

Приймальна комісія

Куцевол О.С.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

502562

Центр зав’язків з виробництвом

Бондар Л.М.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

520932,

0955195766

Міжнародний науково-освітній центр

Перегуда Ю.В.

Понеділок, вівторок

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

509795, 0990574850

Фінансово-економічне управління

Зінчик С.М.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

560850,

561029

Навчально-науковий інститут бізнесу та сучасних технологій

Ткаченко А.С.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

0664744579

Навчально-науковий інститут харчових технологій, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

Скрипник В. О.

9:00 – 17:00

Обідня перерва 13:00-14:00

560747

Підрозділ цивільного захисту

Штангей В.В.

9:00 – 16:30

Обідня перерва 13:00-14:00

0955422445

Запобігання та протидія корупції

Уповноважена особа, відповідальна за запобігання корупції У Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» – Педченко Наталія Сергіївна, перший проректор, д.е.н., професор.

Шановні відвідувачі!

У Вас є можливість повідомити про прояви корупції з боку посадових осіб та співробітників Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»:

  • усно телефоном: (0532) 50-91-70, (0532) 56-33-73;
  • письмово за адресою: 36000, м. Полтава, вул. Коваля 3, Уповноважена особа, відповідальна за запобігання корупції;
  • електронним листом на адресу: rector.puet@gmail.comvicerector@puet.edu.ua;

Анонімне повідомлення про виявлення ознак вчинення корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень може бути розглянуто лише у випадку, коли наведена у ньому інформація стосується конкретного співробітника Університету та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Нормативно-правові документи

Закон  України «Про запобігання корупції» 

Методичні рекомендації щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів 

Антикорупційна програма Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» 

 

Конкурс есе від Посольства Азербайджанської Республіки в Україні

Посольство Азербайджанської Республіки в Україні за сприяння Бакинського Міжнародного Центру Мультикультуралізму оголошує конкурс есе серед студентів українських закладів вищої освіти, присвячений 98-річчю від Дня народження Загальнонаціонального Лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва на тему «Феномен лідерства Гейдара Алієва».

Дати проведення конкурсу: з 15 по 30 квітня 2021 р.

Есе приймаються двома мовами: українською та російською. Обсяг - 2 сторінки, формат - Word, шрифт - Times New Roman, розмір шрифту - 14 (стандартна сторінка А4, 1800 знаків із пробілами).

Свої роботи студенти можуть надсилати на електронну адресу azposolstvo@gmail.com із темою листа «На конкурс «Феномен лідерства Гейдара Алієва».

10 травня, у день 98-річчя від Дня народження Гейдара Алієва, буде оголошено переможців конкурсу. Трьом переможцям конкурсу буде вручено грошові премії.

Карагандинський університет Казспоживспілки (КарУК) 8-9 квітня 2021 року проводив у форматі онлайн VI  Міжнародний зліт студентів «Сучасна молодь: творимо інновації - прагнемо до майбутнього».

В рамках даного заходу було організовано і проведено конференцію «Молодь і наука: нове бачення і діалектика розвитку». Студентка групи МЕВ МБ б-11 Романюха Дар’я (науковий керівник Франко Л.С.) виступила зі своєю доповіддю на тему «Дистанційне навчання як інноваційна форма освіти», зробивши акцент на потребі дистанційного навчання в системі вищої та середньої освіти  не тільки в Україні, а й у світі за сучасних умов розвитку.

Наукові здобутки студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» завжди високо оцінюються представниками інших закладів вищої освіти як в Україні, так і за її межами. Підтвердженням цьому є нагородження Романюхи Дар’ї Дипломом ІІ ступеня. До вершин успіху разом з ПУЕТ!!!

Диплом

Відбулася онлайн ХLІV Міжнародна наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті»

30 березня 2021 року в ПУЕТ відбулася онлайн ХLІV Міжнародна наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті», учасники якої представили результати своїх наукових досліджень за 2020-й рік. В роботі конференції взяли участь студенти (в т.ч. іноземні) і викладачі кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин.

Метою роботи секції «Міжнародні глобалізаційні процеси та національна економіка» було обговорення проблем та стратегічних напрямів розвитку економічних структур в умовах викликів глобалізації для розробки науково обґрунтованих пропозицій щодо становлення економічного потенціалу.

Призові місця посіли: Катерина Говтвяниця (І місце) з доповіддю на тему «Глобалізація – явище, що змінило світ», Юлія Драпакова (ІІ місце) з доповіддю «Використання математичного моделювання економічних процесів в умовах глобалізації», а також Сафура Мусах («The specificity of international economic activity of fast-moving consumer goods companies (based on the «Unilever Group»)») і Альона Бажул («Інформаційна глобалізація»), які розділили ІІІ місце. Вітаємо переможців зі звитягою, а усіх учасників – з науковими публікаціями і важливим досвідом!

Співпраця кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин зі стейкґолдерами спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини

15 березня 2021 року відбулося розширене засідання кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, в якому взяли участь основні стейкґолдери: гаранти освітніх програм, представники бізнесу (директор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Довіра-2006» – Карюк Віталій Іванович), випускники Вищого навчального закладу «Полтавський університет економіки і торгівлі» спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини (головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва та залучення інвестицій управління інвестиційної політики та соціально-трудових відносин Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної адміністрації – Феніч Оксана Миколаївна; менеджер міжрегіональної логістики ТОВ «НПП УКРОРГСИНТЕЗ» – Коршун Едуард Сергійович), науково-педагогічні працівники кафедри, здобувачі вищої освіти (спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини освітніх програм «Міжнародний бізнес», «Міжнародні економічні відносини» та спеціальності 051 Економіка освітньої програми «Міжнародна економіка»).

Тема засідання: «Профіль підготовки здобувачів вищої освіти за початковим, першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями за освітніми програмами «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародний бізнес» та «Міжнародна економіка». В ході виступів та дискусії сторони висвітлили своє бачення пріоритетних напрямків покращення якості вищої освіти серед яких можна виділити такі:

  • збільшення кількості кредитів обов’язкових компонентів в циклі гуманітарної та соціально-економічної підготовки на вивчення іноземної мови;
  • враховуючи практикорієнтованість освітніх програм варто більш аргументовано підійти до вибору підприємств баз практики;
  • доцільно частіше залучати представників бізнесу (практиків) до процесу навчання (особливу увагу приділити зустрічам в форматі практичних тренінгів);
  • зважаючи на розвиток цифрової економіки та диджіталізацію економічних процесів варто включити до освітніх програм навчальні дисципліни, які забезпечать набуття відповідних знань здобувачами вищої освіти.

Ознайомитися з освітніми програмами можна за посиланням http://puet.edu.ua/uk/proiekti-dlya-obgovorennya-2021.

Дякуємо всім учасникам за плідну співпрацю!

 

Будуємо майбутню кар’єру разом з ПУЕТ

Мрієш про кар’єру у міжнародній компанії? Завітай на тренінг «Міжнародне стажування як базовий етап побудови успішної кар’єри».

Захід відбудеться 4 березня 2021 року о 12:40 в Полтавському університеті економіки і торгівлі (каб. 15) для студентів спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини».

На двогодинному тренінгу учасники отримають практичні навички:

  • пошуку закордонних стажувань та стажувань у дочірніх компаніях міжнародних корпорацій;
  • складання CV на онлайн-платформі Europass задля систематизації біографічної інформації у формі, що визнається державними та приватними установами Європейського Союзу;
  • підготовки портфоліо володіння іноземними мовами (мовного паспорту);
  • написання мотиваційного листа англійською мовою для участі у стажуванні.

Спікер Світлана Туль – доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, яка має досвід реалізації низки міжнародних проєктів у місті Полтаві.

Усі учасники тренінгу, які виконають інтерактивні завдання, отримають сертифікати. Заявки щодо участі у тренінгу надсилайте до 11:00 4 березня 2021 року на e-mail: puet.me@gmail.com

Поспішайте, кількість місць обмежена!

18 лютого 2021 року відбулося чергове засідання наукового гуртка викладачів і студентів кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин «Глобус».

Зі вступною промовою на засіданні виступила керівниця наукового гуртка – к.е.н., Стрілець Вікторія Юріївна. У своєму виступі викладачка звернула увагу на важливість екологізації виробництва в умовах глобальної екологічної кризи та необхідність допомоги міжнародних організацій та транснаціональних компаній у вирішенні цієї проблеми. Стрілець В.Ю. наголосила на необхідності поступового і послідовного впровадження систем технологічних, управлінських та інших рішень, які дозволяють підвищувати ефективність використання природних ресурсів і умов поряд з покращенням або хоча б збереженням якості природного середовища.

Робота гуртка супроводжувалася жвавою дискусією, в якій взяли участь студенти груп МЕВ МБ б-21, МЕВ МБ б-31, МЕВ МБ б-31 англ: Говтвяниця Катерина, Заїка Владислав, Крилов Максим, Плужник Дiана, Акуаку Лоіс, Дламіні Нджабуло, Алілуй Анастасія, Андрущенко Дар'я, Ворона Аліна, Кожевніков Дмитро.

Дякуємо всім учасникам засідання за насичену та продуктивну роботу!

Зустрічі здобувачів вищої освіти з гарантами освітніх програм «Міжнародна економіка», «Міжнародний бізнес» та «Міжнародні економічні відносини»

Після проведення анонімного опитування здобувачів вищої освіти спеціальностей 051 Економіка та 292 Міжнародні економічні відносини щодо якості відповідних освітніх програм, виникла потреба в обговоренні результатів цього опитування викладачами кафедри міжнародної економіки та міжна­род­них економічних відносин і студентами.

Для забезпечення контролю якості підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальностями в межах окремої освітньої програми на кафедрі міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин ПУЕТ було проведено ряд зустрічей студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальностей 051 Економіка та 292 Міжнародні економічні відносини з гарантами освітніх програм – к. е. н., доцентом Пожаром А. А., к. е. н., доцентом Артеменко І. А. та Артеменко А. В.

Гаранти обговорили зі студентами мету освітньої програми, її особливості, наголосивши на унікальності практико-орієнтованого навчання на основі викладання дисциплін у формі тренінгів, проходження практики та стажування за кордоном, полілінгвального навчання – викладання всіх дис­цип­лін гуманітарної, соціально-економічної, природничо-наукової, загально­еконо­мічної, професійної та практичної підготовки англійською мовою.

Студенти активно брали участь в обговоренні актуальності освітніх програм, відповідності вимогам сьогодення та необхідності можливого їх удосконалення. Значна увага була приділена розгляду силабусів навчальних дисциплін, що містять основні характеристики дисципліни й мають за мету допомогти студенту в організації його освітньої діяльності.

Такі зустрічі надихають на якісні зміни та майбутні звершення, адже коли студент чітко розуміє, чого він прагне, університету залишається тільки одне – допомогти в досягненні поставленої мети!!!

Конкурс програми Еразмус+ КА1 для викладачів ПУЕТ

Оголошується конкурс на отримання стипендії за програмою міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ для науково-педагогічних працівників ПУЕТ для викладання в 2021-2022 навчальному році у Римському університеті Сапієнца (Італійська Республіка). Запрошуються викладачі різних навчальних дисциплін.

Перелік необхідних документів:

  • анкета-заява (посилання для завантаження: http://bit.ly/2ZOraz4);
  • резюме англійською мовою (CV Europass);
  • мотиваційний лист (англійською мовою);
  • копія сертифікату, що підтверджує рівень англійської мови (за наявності);
  • план лекцій англійською мовою (8 годин), підписаний завідувачем кафедри;
  • перелік публікацій (англійською мовою).

Документи мають бути надіслані одним файлом формату PDF (Ivanov Ivan_Erasmus+_2021) на email: grant.puet@gmail.com.

Дедлайн: 09 березня 2021 року.

За детальною інформацією звертайтесь до Міжнародного науково-освітнього центру:
Ауд. 216
Тел/факс: +38 (0532) 50-97-95
Еmail: internship.puet2@gmail.com
Instagram/Facebook: @mnoc.puet
Telegram: @mnoc_puet

Реєстрація на участь у програмі міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ KA1 у 2021-2022 н.р.

Шановні студенти! Міжнародний науково-освітній центр ПУЕТ оголошує початок реєстрації на навчання за європейською програмою міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ KA1 у 2021-2022 н.р.

Приймаючий університет: Римський університет Сапієнца (Італійська Республіка).

Спеціальність: міжнародні економічні відносини.

Вимоги до кандидатів:

  • бути студентом ПУЕТ 2 або 3 курсу;
  • відсутність академічної заборгованості на момент подання заявки на участь у програмі академічного обміну;
  • володіння англійською мовою на рівні не менше B2;
  • середній бал – «B» і вище за шкалою ECTS.

Якщо ти активний і успішний студент, зорієнтований на навчання та вивчення інноваційних технологій, які застосовуються у закордонних вишах за обраною спеціальністю, заповни до 02 березня 2021 року реєстраційну Google-форму за посиланням: https://bit.ly/35Rc2Uo . Після реєстрації кожен учасник отримає листа на email з подальшими кроками участі у програмі.

Нагадуємо, що грант Європейського Союзу покриває:

  • вартість навчання в Римському університеті Сапієнца;
  • витрати на перебування в розмірі 800-900 євро на місяць;
  • дорожні витрати.

Після завершення навчання отримані оцінки в європейському університеті перезараховуються в ПУЕТ.

Не втрачай свій шанс! Ми чекаємо на тебе!

За додатковою інформацією, звертайтеся до міжнародного науково-освітнього центру:
Ауд. 216
Тел.: +38 0532 509795
E-mail: grant.puet@gmail.com

Розпочато прийом заявок на стажування в мережі готелів «PAPILLON HOTELS RESORT & SPA»

До уваги студентів! Міжнародний науково-освітній центр (МНОЦ) повідомляє, що розпочато прийом заявок на проходження літнього стажування в мережі готелів «PAPILLON HOTELS RESORT & SPA» (Турецька Республіка) у 2021 році.

Період стажування: 6 місяців (з 1 квітня по 30 жовтня 2021 р.)

Вакансії:

  • спортивний аніматор;
  • дитячий аніматор.

Для участі у Програмі необхідно заповнити резюме та надіслати його на електронну адресу МНОЦ (internship.puet2@gmail.com) з темою «Стажування в Туреччині 2021».

Умови стажування та резюме за посиланням: http://bit.ly/2MowSV1

Кінцевий термін подачі заявок: 31 січня 2021 р.

Усіх учасників, які надіслали своє резюме, буде запрошено на онлайн-співбесіду з менеджерами анімації готелів мережі «PAPILLON HOTELS RESORT & SPA» у лютому 2021 р. Співбесіда буде проходити англійською мовою.

За додатковою інформацією, звертайтеся до Міжнародного науково-освітнього центру:

Каб. 216.
Тел.: +38 (0532) 50-97-95
E-mail: internship.puet2@gmail.com

Онлайн-лекція «Українсько-азербайджанські дипломатичні відносини»

Міжнародний науково-освітній центр ПУЕТ організовує онлайн-лекцію спільно з Бакинським міжнародним центром мультикультуралізму та ADA University (Азербайджанська Республіка) на платформі Zoom.

Тема: «Українсько-азербайджанські дипломатичні відносини».

Лектор - Фаріз Ізмаілзаде, проректор ADA University (м. Баку, Азербайджанська Республіка).
Коли? 11 листопада 2020 р.
О котрій? 09:30

Усі бажаючі зможуть дізнатися більше про економічну співпрацю між Україною і Азербайджаном, її стан та  перспективи. Поговоримо про вплив COVID-19 на економіку та міжнародне співробітництво.

Посилання на онлайн-лекцію:
https://zoom.us/j/9481718406
Ідентифікатор: 948 171 8406
Код доступу: 1111

Презентація літньої програми стажування у Турецькій Республіці

Плануй своє незабутнє літо вже зараз!

Міжнародний науково-освітній центр ПУЕТ запрошує всіх бажаючих на онлайн-презентацію літньої програми стажування у мережі готелів «Delphin Hotels & Resorts» (Турецька Республіка).

Коли? 04.11.2020

О котрій? 14:10

Де? Платформа ZOOM

Під час зустрічі ти дізнаєшся про:
- бази стажування;
- період стажування;
- вакансії та вимоги до кандидатів;
- вартість програми;
- умови проживання та харчування;
- необхідні документи для участі;
- період подання заявок на участь;
- переваги стажування.

Посилання на онлайн-презентацію:
https://zoom.us/j/99381534424

Ідентифікатор онлайн-презентації: 993 8153 4424
Код доступу: 1111

За детальною інформацією звертайтесь до міжнародного науково-освітнього центру:
Ауд. 216
Тел: +38 0532 509795
E-mail: internship.puet2@gmail.com

Дорогі освітяни!

Колектив кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин вітає Вас із професійним святом: Днем працівників освіти!

Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує міцне здоров'я та довголіття. Бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок.

Хочеться ще побажати старанних і сумлінних студентів та учнів, які вміють мріяти, творити і працювати, працювати над собою, над реалізацією своїх проектів і задумів; які знають чого хочуть і знають, заради чого прийшли до закладів вищої чи середньої освіти. Вони – це наше з Вами майбутнє, яке ми виховуємо і вчимо разом!

Зі святом!!!

Слоган ПУЕТ «Мрій про велике» студенти першого курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» зрозуміли правильно!!!

30 вересня 2020 року відбувся конкурс startup-проєктів «Полтавський жіночий бізнес-марафон». Проходили дійства у конференц-залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

Захід реалізовано в рамках грантового проєкту «Підвищення впливу жінок у розбудові місцевого економічного розвитку як запорука успішної реалізації гендерної політики міста Полтави». Ініціаторами гранту є Департамент економіки і інвестицій, Благодійна організація «Світло надії» та авторський колектив: Тетяна Юрченко, Роман Дрозд, Віта Клименко, Світлана Туль, Ольга Шкурупій. Співфінансування ініціативи здійснює Міністерство міжнародних справ Канади, яке підтримало спільну діяльність Асоціації міст України та проєкту міжнародної технічної допомоги ПРОМІС.

6 студенток 1 курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» взяли участь у цьому заході.

2 startup-проєкти : «Мотузковий парк розваг», який підготувала Діана Лещенко, керівник – Франко Л.С. та « Green Island» підготовлений Дар'єю Романюхою, керівник – Франко Л.С., були відзначені номінацією «Гран-прі» і будуть включені до Плану реалізації Стратегії економічного розвитку Полтавської об'єднаної територіальної громади на період 2021-2023 роки.

Проекти ще двох першокурсниць спеціальності  «Міжнародні економічні відносини» були відзначені дипломами ІІІ ступеня:

  • Центр особистісного розвитку «WorlDevelop» (Діана Поплюйко, керівник – Франко Л.С.);
  • Міжкультурний ресторан «Universe» (Юлія Туменко, керівник – Франко Л.С).

Усі учасниці були відзначені дипломами, грамотами та сертифікатами від організаторів. Нагородження відбувалося за участі директорки Департаменту економіки і інвестицій Віти Клименко та засновниці «Місцевої кав'ярні», менторки програм з жіночого підприємництва, маркетингу, корпоративної культури та стартапів Катерини Бабіч.

Міжнародний науково-освітній центр ПУЕТ розпочинає сезон презентацій міжнародних професійних стажувань у 2020-2021 навчальному році.

Вже 28-29 вересня 2020 р. відбудеться презентація програм літнього та зимового стажування у Республіці Болгарія та Федеративній Республіці Німеччина. Приходь і ти дізнаєшся як:

  • поїхати до Європи;
  • ознайомитись з культурою іншої країни;
  • поліпшити свої знання іноземних мов;
  • отримати безцінний досвід, який неодмінно змінить твої погляди на життя і дасть можливість поставити перед собою нові цілі!

У зв'язку із карантинними обмеженнями презентація буде відбуватися у три сесії:

  • 28.09.2020 - 12:10-13:30, актова зала
  • 28.09.2020 - 14:10-15:30, актова зала
  • 29.09.2020 - 11:00-12:20, актова зала

Обирайте зручний для Вас час та реєструйтеся: http://bit.ly/Internobmen20_21

ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ ОБОВ'ЯЗКОВА

 

Унікальна можливість для студентів спеціальності "Міжнародні економічні відносини"

Кафедра міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин постійно працює над тим, щоб її студенти та викладачі мали можливість брати участь у різноманітних програмах академічної мобільності. Участь у таких програмах дає можливість відкривати нові горизонти для інтернаціоналізації вищої освіти, модернізувати освітні програми, а також запроваджувати нові методики викладання і навчання.

У зв'язку з цим раді повідомити, що завдяки співпраці викладачів кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин з давніми партнерами з Будапештського університету Метрополітан (Угорщина) в рамках програми академічної мобільності Еразмус+,  чотири студенти спеціальності "Міжнародні економічні відносини" отримають змогу пройти навчання в університеті-партнері протягом одного семестру починаючи з 2020-2021 н.р. Окрім безкоштовного навчання студенти також отримають щомісячну стипендію, яка покриватиме витрати на проживання та харчування.

Детальні умови щодо участі в конкурсі на отримання стипендії будуть оголошені після початку програми 1 серпня 2020 р.

Особливості підготовки фахівців з міжнародного бізнесу в умовах карантину

З оголошенням загальнонаціонального карантину в Україні фактично весь освітній процес перейшов у онлайн-режим. В рамках діяльності кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, де здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти за освітніми програми «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародний бізнес», швидку адаптацію до особливостей «карантинного» освітнього процесу забезпечив багаторічний досвід роботи у сфері дистанційної освіти. Сучасні технології навчання використовувалась кафедрою протягом багатьох років як для підготовки вітчизняних студентів, так і для іноземних. Важливе значення мала також злагоджена командна робота викладачів, що забезпечило оперативне формування дистанційних курсів відповідно до змісту нових освітніх програм. Крім того, велику допомогу кафедра отримала від Головного центру дистанційного навчання ПУЕТ. Сукупність цих заходів допомогла зробити навчання максимально наближеним до традиційного формату. В результаті здобувачі вищої освіти (як денної, так і заочної форм навчання) змогли належним чином опанувати навчальні дисципліни та успішно скласти екзаменаційну сесію.

Згідно з графіком навчального процесу викладачі кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин проводять дистанційно всі види занять, використовуючи різні методи і підходи. Для забезпечення лекцій на освітньому порталі дистанційного навчання ПУЕТ розміщуються текстові та відеоматеріали, презентації, проводяться відео-конференції; для практичних занять – здачі, завдання у вигляді кейсів, проектів, приклади їх розв’язання (з метою надання консультацій); там же викладаються контрольні завдання.

Студенти першого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини», навчання яких у другому семестрі добігло кінця, працювали дистанційно, вивчаючи так навчальні дисципліни: «Міжнародна мікроекономіка. Міжнародна макроекономіка» (проф. Шкурупій О.В.), «Основи міжнародного бізнесу» (ст. викладач Франко Л.С.), «Міжнародна бізнес-статистика» (доц. Флегантова А.Л.). Вони вже успішно склали сесію, яка також проходила дистанційно із використанням відео-зв'язку на сайті дистанційного навчання ПУЕТ та ZOOM-конференцій.

Дистанційно було прийнято екзамени і заліки й у здобувачів вищої освіти за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, зокрема, з дисциплін «Міжнародна та європейська безпека», Управлінська результативність у міжнародному бізнесі» (доц. Артеменко І. А.). Всі здобувачі вищої освіти, хто скористався можливостями дистанційних курсів опанували навчальний матеріал і отримали позитивні оцінки, залишаючись при цьому вдома.

Для проведення навчальних занять використовуються різні веб-сервіси, зокрема Google Classroom, що дозволяє урізноманітнювати навчальний матеріал, прикріплюючи різні фото, відео, презентації, статті тощо. Дистанційні курси на платформі Google Classroom мають майже всі викладачі кафедри. Слід відзначити досить креативний підхід до виконання індивідуальних завдань з навчальної дисципліни «Тренінг: Міжнародні бізнес-проекти» (доц. Артеменко А. В.), в рамках якого студенти намагаються здійснювати проектування, враховуючи складність поточної епідеміологічної ситуації. Інструменти Google Classroom ефективно використовуються доц. Флегантовою А. Л. для викладання розрахункових навчальних дисциплін «Міжнародна бізнес-статистика» та «Економічний аналіз в міжнародному бізнесі», в рамках яких здобувачі вищої освіти вивчають сучасні методи моделювання та прогнозування економічних процесів.

Особливий інтерес у здобувачів вищої освіти викликають продукти дистанційного навчання, створені доц. Туль С. І.. Наразі нею на онлайн-платформі Google Classroom презентовано сім таких дистанційних курсів, з яких п’ять англійською мовою. Студенти читають онлайн-лекції, користуються відео-лекціями, ведуть електронний глосарій, створюють та спільно редагують інтерактивні проєкти з навчальних дисциплін. Сучасні цифрові технології дозволяють бути на зв’язку в режимі «24/7», спілкуватися у спільному чаті, публікувати повідомлення та нові завдання у стрічці новин, відслідковувати власні досягнення у електронному журналі академічної групи. Найвищі академічні результати з курсу «Competition and competitive behavior of companies in international business» має Бесчетнікова Дарина, студентка 3-го курсу. Досліджуючи сучасні дипломатичні відносини України з різними країнами світу в рамках навчальних дисциплін «Дипломатична та консульська служба» та «Diplomatic support for international business» найкращі проєкти презентували студенти Князькін Вадим, Черкас Наталія, Павленко Марина, Мерзла Дарія та Насер Сірелхатим.

В цілому за час карантину викладачами кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин розроблено та завантажено в систему Moodle (модульне об'єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище) дистанційний курси з наступних навчальних дисциплін: «Міжнародна бізнес-статистика», «Міжнародна мікроекономіка. Міжнародна макроекономіка», «Основи міжнародного бізнесу», «Міжнародний бізнес», «Тренінг: Міжнародні бізнес-проекти», «Конкуренція та конкурентна поведінка компаній у міжнародному бізнесі».

Робота над підготовкою дистанційних курсів (українською та англійською мовами) продовжується. Враховуючи виклики, що постали нині перед освітянами вона ведеться надзвичайно інтенсивно. Особливої уваги, вимагає організація практики для студентів першого курсу зважаючи на складність ситуації в бізнесі та фактичне призупинення зовнішньоекономічних зав’язків. Однак, й у цьому випадку можна і необхідно шукати альтернативи, знову ж таки, засновуючись на можливостях цифрових технологій, що дозволяють реалізовувати напрям крос-культурних комунікацій та міжнародних економічних зав’язків.

Бажаємо студентам-міжнародникам нових здобутків, а науково-педагогічному персоналу кафедри – креативних ідей для організації цікавого навчального процесу!

Можливості та результативність науки: карантин не завада!

Якщо людина креативна, то польоту її наукової думки ніщо не може завадити. Цю істину доводять результати наукової роботи кафедри міжнародної економіки та міжнародних відносин. Продуктивною є наукова робота як студентської молоді, так і викладачів. Впродовж часу, що був трохи більшим за місяць (від 12.03.2020 р.) їм вдалось зробити чимало.

Передусім варто зазначити участь студентів першого курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» у науковій конференції «Молодь і наука: нове бачення і діалектика розвитку», яка була проведена 10 квітня 2020 року Карагандинськім економічним університетом. На пленарному засіданні конференції виступив Кожевніков Д. М. з надзвичайно актуальною для всіх без виключення у наш час доповіддю «Вплив пандемії коронавірусу на розвиток малого та середнього бізнесу» (науковий керівник ст. викладач Франко Л.С.).

Традиційно продуктивною була наукова діяльність здобувачів вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» рівня «магістр». У Міжнародній науковій студентській конференції «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» (за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2019 рік) на секції «Сучасні імперативи глобального економічного середовища» 7-8 квітня 2020 р. представили свої доповіді R. Nyamekye, В. Князькін (науковий керівник доц. С.І. Туль), Коршун Е (науковий керівник доц. А. Л. Флегантова) і К. Семенова (науковий керівник ст. викладач Л.С. Франко) та інші. Також на засіданні цієї секції з успіхом були представлені доповіді студентів першого (бакалаврського) рівня освіти – Д. Кожевнікова та Я. Матюшко (науковий керівник ст. викладач Л.С. Франко).

Матеріали найбільш глибоких досліджень були подані до публікації:

  • Туль С., Князькін В. Аналіз масштабів та напрямів міжнародної діяльності компанії «Nike, Inc.». Проблеми обліково-аналітичного забезпечення управління підприємницькою діяльністю: матеріали ІІ Міжнародної наук.-практ. конф. (Полтава 23 квітня 2020 р.). ПДАА, 2020.
  • Tul S., Nyamekye R. The positive and negative influence of globalization on the activities of international business (based on Apple Inc.). Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у XXІ столітті» (за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2019 рік): XLIII Міжнародна наук. студентськ. конф. (Полтава, 7-8 квітня 2020 р.). ПУЕТ, 2020;
  • Туль С., Князькін В. Ринковий сегмент транснаціональної корпорації «Nike, Inc.»: оцінка сучасного стану та змін в динаміці. Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у XXІ столітті» (за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2019 рік): XLIII Міжнародна наук. студентськ. конф. (Полтава, 7-8 квітня 2020 р.). ПУЕТ, 2020;
  • Flegantova A., Nyamekye R Five Forces analysis of Three Brands in Sportswear. Проблеми обліково-аналітичного забезпечення управління підприємницькою діяльністю: матеріали ІІ Міжнародної наук.-практ. конф. (Полтава, 23 квітня 2020 р.). ПДАА, 2020.
  • Флегантова А., Коршун Е. Інновації як чинник глобальної конкуренції (за матеріалами «Samsung Electronics Co., Ltd.») Проблеми обліково-аналітичного забезпечення управління підприємницькою діяльністю: матеріали ІІ Міжнародної наук.-практ. конф. (Полтава, 23 квітня 2020 р.). ПДАА, 2020.
  • Флегантова А., Коршун Е. Вплив транснаціональної корпорації на глобальний товарний ринок. Актуальні проблеми та перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю в соціально-орієнтованій системі управління підприємством: матеріали ІІІ Всеукраїнської наук-практ. інтернет-конф. (Полтава, 31 березня, 2020 р.). ПДАА, 2020.
  • Флегантова А., Коршун Е. Загальна конкурентна стратегія «Samsung Electronics Co., Ltd.» та стратегії інтенсивного зростання. Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у XXІ столітті» (за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2019 рік): XLIII Міжнародна наук. студентськ. конф. (Полтава, 7-8 квітня 2020 р.). ПУЕТ, 2020;
  • Флегантова А., Коршун Е. Вплив загальних конкурентних стратегій та стратегій інтенсивного зростання та конкурентоспроможність компанії (за матеріалами «Samsung Electronics Co., Ltd.»). Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства» тема доповіді: XVII наук-практ. конф. студентів закладів вищої освіти споживчої кооперації України

Під час карантину набула подальшого розвитку проектна діяльність здобувачів вищої освіти. Кафедра виступила ініціатором, а студенти активно підтримали ідею щодо перенесення у онлайн-режим роботу студентського мовного гуртка «Let’s be friends» (автори проєкту А. Бакум та Я. Матюшко; науковий керівник ст. викладач Л.С. Франко). Ідея такого гуртка була апробована на конкурсі міжнародних бізнес-проєктів, який проходив 03 лютого 2020 року в ПУЕТ і схвалена Інститутом економіки, управління та інноваційних технологій на конкурсі студентських Start-up-ів ще до карантину. Нині цей проект набув особливої значущості, оскільки потреби студентів у міжособистісній комунікації в умовах вимушеної ізоляції істотно зросли. Проєкт передбачає спілкування українських та іноземних студентів, розширення знань про звичаї, традиції, культуру народів, а також взаємне збагачення мовних практик. Всього цього можна досягти, спілкуючись дистанційно.

Не менш активною була під час карантину наукова робота викладачів кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин. Окрім зазначених вище 8 публікацій зі студентами за результатами участі у конференціях, професори та доценти кафедри вели плідну роботу у таких напрямах:

  • підготовлено та подано до українських фахових видань дві наукові статті (проф. В.В. Гончаренко і доц. А.А. Пожар у співавторстві);
  • підготовлено та подано на рецензування у наукове видання категорії «А» (цитоване у Web of Science та інших науково-метричних базах) статтю, (колектив авторів: проф. Педченко Н.С., проф. Шкурупій О.В., проф. Дейнека Т.А., доц. Вергал К.Ю., доц. Туль С.І.);
  • взято участь у міжнародному науковому конгресі (проф. Шкурупій О.В.); за результатами спільних досліджень здійснена публікація: Zaitsev Y., Moskalenko O., Shkurupii O., Deyneka T. The Problems of Forming the Economic Policy Methodological Paradigm in the Global Transformations and Industry 4.0 Process. Society of Ambient Intelligence 2020: III International Scientific Congress, Kyiv – Warszawa – Kryvyi Rih – Rezekne – Tashkent, April 02-10, 2020. Atlantis press, 2020. Vol.129. Р. 159-167. URL: https://www.researchgate.net/publication/340305685_The_Problems_of_Forming
    _the_Economic_Policy_Methodological_Paradigm_in_the_Global_Transformations_and_
    Industry_40_Process.
    Матеріали конгресу подано для індексації в CPCI (Web of Science), CNKI (Китайська національна інфраструктура знань) та Google Scholar;
  • взято участь у міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції; за матеріалами доповіді здійснена публікації: Шкурупій О.В., Дейнека Т.А. Україна: варіації інклюзивних та екстрактивних інститутів. Інклюзивний розвиток економіки в умовах глобальних викликів сьогодення: матеріали міжнар. наук-практ. інтернет-конф. (Харків, 1-28 лютого 2020 р.). ХНУМГ ім. О.М.Бекетова, 2020. URL: http://195.64.136.67/index.php/area/issue/view/37
  • Tul S.I. Transformation of employment structure in different countries under the influence of globalization and digitalization. Інклюзивний розвиток економіки в умовах глобальних викликів сьогодення: матеріали міжнар. наук-практ. інтернет-конф. (Харків, 1-28 лютого 2020 р.). ХНУМГ ім. О.М.Бекетова, 2020. URL: http://195.64.136.67/index.php/area/article/view/2511/2388
  • взято участь у Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції; за матеріалами доповіді здійснена публікація: Шкурупій О.В., Дейнека Т.А. Роль інноваційного розвитку країн у вирішенні суперечностей глокалізації. Розвиток агропродовольчого ринку в умовах глобалізації економіки: матеріали Всеукраїнської наук-практ. інтернет-конф. (Полтава, 31 березня 2020 р.) ПДАА, 2020. С. 7-10. URL: https://www.pdaa.edu.ua/sites/default/files/node/2908/academicabstractsp...
  • здійснювались інші види наукової роботи, зокрема, експертиза рукописів наукових статей, поданих до наукового фахового видання «Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі» (Серія «Економічні науки») (член редакційної колегії проф. Шкурупій О.В.) тощо.

Викладачі також навчаються

Викладачі кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин в умовах карантину не лише навчають студентів, але також навчаються самі. Протягом 31.03.2020-11.04.2020 р. доценти кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Світлана Туль та Наталія Базавлук, які є здобувачками другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 035 «Філологія» освітньої програми 035.041 «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська», навчалися дистанційно. Вони виконували завдання на платформі Moodle, комунікували з викладачами через цифрові канали зв’язку Jitsi Meet, Skype та Viber й у підсумку успішно захистили звіти з навчальної (асистентської) практики та склали екзаменаційну сесію. Завдяки високопрофесійній роботі науково-педагогічних працівників кафедри української, іноземних мов та перекладу та кафедри ділової іноземної мови, викладачі кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин отримали ґрунтовні знання з філології та перекладу. Це надзвичайно важливо для забезпечення якості освіти студентів-міжнародників, оскільки знання мов С. Туль і Н. Базавлук повсякденно використовують у практиці викладання профільних дисциплін як вітчизняним здобувачам вищої освіти, так і іноземним.

Соціальний час людини в сучасному світі насичений надзвичайно інтенсивно. Впродовж життя одного покоління наших сучасників прикладні та науково-технічні знання оновились вже декілька разів. Зважаючи на це, у викладачів вищої школи виникає потреба постійного фахового навчання. Саме з цією метою в магістратуру за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» вступили доценти кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Ірина Артеменко та Анна Флегантова. Вони, як і їх колеги, що здобувають фахові знання з філології та перекладу, у дистанційному режимі успішно опанували предмети магістерського рівня підготовки й здали сесію.

Підвищення рівня віртуалізованої зайнятості та стимулювання фрілансу м. Полтава

З 1 листопада 2019 р. по 27 лютого 2020 р. за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (The Canada Fund for Local Initiatives), Посольства Канади в Україні та Полтавської міської ради в рамках грантової навчальної програми «Підвищення рівня віртуалізованої зайнятості та стимулювання фрілансу серед незахищених верств населення м. Полтава» полтавці ознайомилися з новими формами зайнятості на віртуалізованому ринку праці та отримали практичні навички з організації фріланс-діяльності в цифровому просторі. Тренінги відбувались у сучасних комп’ютерних лабораторіях Полтавського університету економіки і торгівлі.

Проєкт був ініційований та реалізований представниками Полтавської громади:

  • Тетяною Юрченко, заступницею міського голови з питань діяльності виконавчих органів (економічні та соціальні питання);
  • Вітою Клименко, директоркою Департаменту економіки та інвестицій;
  • Світланою Туль, доценткою кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Полтавського університету економіки і торгівлі;
  • Ольгою Шкурупій, завідувачкою кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Полтавського університету економіки і торгівлі.

Грант був реалізований у три сесії. За цей період 150 учасників різних верств населення м. Полтава (безробітні особи, безробітні особи з інвалідністю, безробітні матері, безробітні внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, ветерани та студенти) вивчили категоріальний апарат, що використовується фрілансерами. Слухачі програми дізнались про специфіку кар’єри фрілансера та особливості її побудови у віртуалізованому економічному просторі. Отримали знання щодо особливостей укладання трудових договорів та способу найму на умовах аутсорсингу, краудсорсингу, аутстаффінгу та самозайнятості на умовах фрілансу. Тренінги відбувались за участю професіональних лекторів: засновника компанії «Web Help Agency» Олександра Чумака, технічної директорки компанії «Web Help Agency» Наталії Базавлук, менеджерів із продажів компанії «Web Help Agency» Ольги Котенко та Максима Литвяка, засновника студії «IT BRO ACADEMY» Олекси Коби, викладачки Web Design «Beetroot Academy» Марії Руденко, науковців Полтавського університету економіки і торгівлі Анни Флегантової, Вікторії Кулик, Світлани Туль.

25 січня 2020 р. з візитом до м. Полтава прибула координаторка Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (The Canada Fund for Local Initiatives) Марта Скурська. Нею були відвідані заняття в рамках навчальної програми. Координатор відзначила високий рівень організації заходу представниками Полтавської міської ради, відмінну матеріально-технічну базу Полтавського університету економіки і торгівлі та змістовність тренінгів.

Учасники із захопленням відвідували воркшопи і тренінги у рамках грантової програми й отримали ряд цінних цифрових навичок, необхідних під час побудови сучасної кар’єри. Слухачі трьох навчальних сесій відзначили практико-орієнтований підхід та високий рівень інтерактивності в ході викладання занять, а також висловили побажання щодо продовження реалізації навчальної програми в майбутньому.

Профіль підготовки здобувача вищої освіти за освітніми програмами «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародний бізнес»

13.02.2020 року відбулося розширене засідання науково-методичної групи зі спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини на тему «Профіль підготовки здобувача вищої освіти за освітніми програмами «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародний бізнес».

Директор підприємства ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Довіра-2006» Карюк Віталій Іванович виступив із доповіддю-рекомендацією про основні напрями підготовки здобувачів вищої освіти для сектора міжнародної логістики. Він схвально оцінив зміни освітніх програм щодо збільшення тривалості виробничої практики та розширення можливостей проходження її на закордонних підприємствах. У його доповіді було запропоновано приділяти увагу роботі здобувачів вищої освіти в сучасних комп’ютерних програмах аналітики даних, що викликано діджиталізацією бізнес-операцій.

В обговоренні питань, пов’язаних зі структурою освітніх програм, активно брали участь представники бізнесу м. Полтава: директор підприємства ПП «КМ-5» Бардаков Віктор Миколайович, директор підприємства ТОВ «Центральна промбаза» Новицький Роман Миколайович, директор підприємства ТОВ «ТК» Євротранс» Мишелов Анатолій Вікторович, менеджерка з допоміжної діяльності у сфері фінансів ПП «Брокмайстер» Марюхно Галина Олександрівна, директор підприємства ПП «КОНТУР-4000» Місюкевич Володимир Іванович. Практики запропонували ввести навчальну дисципліну, зміст якої орієнтований на формування мовних навичок, споріднених із практикою комерційних переговорів, ділового спілкування в рамках реалізації міжнародних економічних відносин, що порівняно з дисципліною «Іноземна мова (за професійним спрямуванням) безпосередньо пов’язана з формуванням відповідних фахових компетентностей і є більш предметно орієнтованою.

Випускниця спеціальності Міжнародна економіка Марюхно Галина Олександрівна, яка нині працює менеджеркою з допоміжної діяльності у сфері фінансів ПП «Брокмайстер», у своїй доповіді зазначила, що дисципліни, які формують універсальні компетентності (партнерство, нетворкінг, комуніка­бельність, креативність тощо), є корисними, але їх зміст має корелювати зі змістом фахової підготовки. Важливими також є компетентності, що забезпечує дисципліна з формування організації робочого часу, встановлення цілей, завдань та визначення пріоритетів професійної діяльності.

Студентка 5-го курсу спеціальності Міжнародні економічні відносини Семенова Катерина Анатоліївна під час виступу запропонувала підтримувати та розвивати корисну практику підготовки проєктів у межах дисциплін профільної кафедри та збільшити обсяги годин із навчальних дисциплін «Іноземна мова», «Іноземна мова (друга)».

Директорка Інституту економіки, управління та інформаційних технологій Вергал Ксенія Юріївна, голова науково-методичної ради Інституту економіки, управління та інформаційних технологій Гасій Олена Володимирівна, гарант освітньої програми «Міжнародні економічні відносини» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, завідувачка кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Шкурупій Ольга Всеволодівна, науково-методична група зі спеціальності та студенти відзначили право вибору дисциплін здобувачами вищої освіти обґрунтованим. Було запропоновано в подальшому поглибити реформи в університеті, розширивши можливість здобувачів вищої освіти обирати не лише дисципліни освітньої програми, але й викладачів, які їх викладають. Під час вибору дисципліни дати можливість перегляду відео beta-лекції (пробної лекції) в електронному кабінеті студента, а не тільки ознайомлення з текстовою анотацією її змісту.

Підсумовуючи результати розширеного засідання науково-методичної групи, модератор заходу, гарант освітніх програм «Міжнародний бізнес» за початковим рівнем (короткий цикл) вищої освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти Артеменко Анна Вікторівна відзначила, що освітні програми логічно структуровані, а запропоновані навчальні дисципліни формують необхідні компетентності сучасних здобувачів вищої освіти спеціальності Міжнародні економічні відносини.

Креативне співробітництво у практико-орієнтовній підготовці здобувачів вищої освіти

У Полтавському університеті економіки і торгівлі 03.02.2020 року відбувся захід, метою якого було продемонструвати практикам знання й навики здобувачів вищої освіти, отримані ними впродовж навчання. Захід був організований кафедрою міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин.

У рамках заходу директор Департаменту економіки та інвестицій Полтавської міської ради Клименко Віта Іванівна презентувала Програму «Наука – бізнес – влада» в межах реалізації Стратегії економічного розвитку м. Полтава на період 2018–2020 роки. Начальник Департаменту розвитку бізнесу Групи компаній «КМ» Мишелов Анатолій Вікторович виступив із доповіддю про основі напрями діяльності провідного та найбільшого за обсягами надання логістичних послуг 3PL-оператора (third-party logistics) у м. Полтава та Полтавській області – Групи компаній «КМ».

Здобувачі вищої освіти за освітніми програмами «Міжнародний бізнес» і «Міжнародні економічні відносини» показали свої вміння з розроблення та презентації міжнародних бізнес-проєктів. Результатом практико-орієнтованого навчання став їх відкритий захист. Ідея проведення конкурсу міжнародних бізнес-проєктів належить доценту кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Туль Світлані Іванівні, координатором якого вона стала.

Експертна комісія була представлена таким складом: директор Департаменту економіки та інвестицій Полтавської міської ради Клименко Віта Іванівна, начальник Департаменту розвитку бізнесу Групи компаній «КМ» Мишелов Анатолій Вікторович, HR-директор Групи компаній «КМ» Молчановська Віолетта Миколаївна, завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Шкурупій Ольга Всеволодівна, заступник завідувача кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Франко Людмила Сергіївна. Як практики, так і науковці відзначили високий рівень презентованих маркетингових та інвестиційних проєктів. До обговорення представлених на захист проєктів активно долучились студенти.

Визначення переможців відбувалось на основі інтерактивного online-голосування студентів та висновків експертної комісії. Найвищі бали від експертів отримали здобувачі вищої освіти 3-го курсу Коробко Антон (проєкт «Jordan Brand International Promotion») та Білокіз Максим (проєкт «International Marketing of Amazon.com, Inc.»). Приз глядацьких симпатій за креативний підхід здобув студент 3-го курсу Яременко Антон (проєкт «Louis Vuitton International Marketing Strategy»); подяки за участь – студентка 3-го курсу Бесчетнікова Дарина (проєкт «Adidas AG Marketing Mix») та студентки 1-го курсу Бакум Аміна та Матюшко Ярослава (проєкт «Let’s Be Friends»). Студенти-переможці отримали унікальну пропозицію пройти стажування та здійснити upgrade навичок у Департаменті економіки та інвестицій Полтавської міської ради та Групі компаній «КМ», де їх очікуватимуть у період проходження літньої виробничої практики.

На заході також були обговорені питання сучасної підготовки фахівців у галузі знань «Міжнародні економічні відносини», розглянуті та проаналізовані освітні програми «Міжнародний бізнес», «Міжнародні економічні відносини». Представники бізнесу та органів державної влади відзначили позитивний ефект від упровадження на кафедрі тренінгових методик: воркшопів, роботи в малих групах, ділових ігор, ситуаційного аналізу, презентацій бізнес-проєктів як підсумкового модульного контролю та екзамену з навчальних дисциплін. Таку ж зацікавленість виявили студенти.

Результати проведення заходу показали корисність обговорення та вирішення спільних проблем шляхом реалізації формату взаємодії «наука – бізнес – влада».

ЗАПРОШУЄМО НА БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ ІЗ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ НА ВІРТУАЛІЗОВАНОМУ РИНКУ ПРАЦІ

Полтавська міська громада отримала можливість пройти навчання за унікальною програмою, що реалізується за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (The Canada Fund for Local Initiatives) та Посольства Канади в Україні.

Проект навчальної програми «Підвищення рівня віртуалізованої зайнятості та стимулювання фрілансу серед незахищених верств населення м. Полтави» / «Rise of virtualized employment and freelancing encouragement among vulnerable populations іn Poltava» ініційований представниками полтавської міської громади, а саме:

  • Тетяною Юрченко, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів (економічні та соціальні питання);
  • Вітою Клименко, начальником управління економічних питань Виконавчого комітету Полтавської міської ради;
  • Світланою Туль, старшим викладачем кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»;
  • Ольгою Шкурупій, завідувачем кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Навчальна програма має на меті сформувати в незахищених верств населення та студентів м. Полтави практичні навички віртуального працевлаштування на сучасному глобалізованому ринку праці.

Навчальна програма розрахована на такі категорії населення:

  • незахищені верстви населення м. Полтава (безробітні особи, безробітні особи з інвалідністю, безробітні матері, безробітні внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій);
  • студенти 3-4 курсів бакалаврату та 5-6 курсів магістратури закладів вищої освіти м. Полтава.

Навчання буде здійснюватися протягом місяця у три сесії:

  • 01 листопада 2019 р. – 29 листопада 2019 р. – перша група слухачів;
  • 02 січня 2020 р. – 31 січня 2020 р. – друга група слухачів;
  • 03 лютого 2020 р. – 27 лютого 2020 р. – третя група слухачів.

9–10 листопада 2019 р. відбулися перші заняття за навчальною програмою. Тренінги проходять на базі Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». Із вітальним словом на відкриття навчальної програми завітали Тетяна Юрченко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (економічні та соціальні питання) та Віта Клименко, начальник управління економічних питань Виконавчого комітету Полтавської міської ради. Олекса Коба, засновник студії «IT BRO ACADEMY», провів два тренінги. У рамках теми «Створення власного бізнесу шляхом використання сучасних web-технологій» він ознайомив слухачів двох груп із категоріальним апаратом, що використовується під час розроблення веб-сайтів, а також запропонував програму самонавчання – дорожню мапу для розвитку у web-розробці. Світлана Туль, автор проекту, старший викладач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», розповіла про розвиток нових форм зайнятості на віртуалізованому ринку праці. На тренінгу слухачі двох груп ознайомилися з найбільш поширеними вакансіями на віртуалізованому ринку праці, а також особливостями роботи на умовах фрілансу, аутсорсингу та краудсорсингу.

Лекторами навчальної програми будуть також фахівці з маркетингу в соціальних мережах, професіонали в секторі дизайну, спеціалісти із фрілансу та IT-фахівці.

Учасники програми отримають практичні знання щодо підготовки та написання резюме. Вони дізнаються, як використовувати соціальні медіа та online-платформи для побудови майбутньої кар’єри, а також отримають практичні навички у сфері фрілансу та у створенні власного бізнесу, використовуючи нові форми зайнятості у віртуальному просторі. Після завершення навчальної програми всі учасники отримають сертифікати.

Розпочалась реєстрація на другий етап навчальної програми, навчання за якою відбуватиметься з 02 січня 2020 р. по 31 січня 2020 р. Для участі в навчальній програмі необхідно заповнити та надіслати електронну заявку (за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSffZWbnGZH2ZMQ2aMOFrV5xd079UL4KNA-2bxScB_ElPW_weQ/viewform ) до 15 грудня 2019 року (включно). Відбір учасників буде відбуватись на конкурсній основі. Поспішайте, кількість місць обмежена!

Навчаємося разом із нами!

Професора ПУЕТ представляли українську науку в Німеччині

21–23 серпня 2019 року в одному з найпрестижніших університетів Німеччини – університеті  Гумбольдта (Берлін) - відбулася міжнародна наукова конференція «Кооперативи та трансформація бізнесу й суспільства» («Cooperatives and the Transformation of Business and Society»), організована Комітетом із кооперативних досліджень Міжнародного кооперативного Альянсу (ICA-CCR ).

У цій конференції взяли участь учені понад 40 країн світу, які  займаються дослідженням проблем кооперації, кооперативного руху та соціальної економіки. Зокрема, крім європейських дослідників, на конференції були представники США, Канади, Австралії, Бразилії, Китаю, Японії та інших країн.

Україну на конференції представили  професори Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) Владислав Гончаренко та Андрій Пантелеймоненко.  Вони виступили із презентацією своїх досліджень і взяли активну участь у панельних дискусіях. Крім цього, доцент кафедри міжнародної економіки  ПУЕТ А. А. Пожар узяв  участь у конференції заочно, надавши тези за результатами своїх наукових досліджень до матеріалів конференції. Ідеї й розробки полтавських учених  викликали жвавий інтерес у зарубіжних колег. У ході спілкування із представниками провідних міжнародних організацій і дослідницьких центрів різних країн були досягнуті домовленості про  обмін досвідом і подальшу співпрацю в перспективних наукових проектах.

Проф. В. Гончаренко  та проф. А. Пантелеймоненко в період конференції мали робочі зустрічі із щирим другом України, Президентом EuroCoop Мітіасом Фідлером (Mathias Fiedler), під час яких були обговорені питання  залучення потенціалу полтавських учених-кооператорів для спільних проектів із європейською кооперацією та співпраці в напрямі побудови в Україні європейської моделі соціальної економіки.  

Участь у конференції в Берліні полтавських науковців стала можливою завдяки підтримці президента EuroCoop Мітіаса Фідлера (Mathias Fiedler), Генерального секретаря Німецько-українського товариства для бізнесу та науки (Deutsch-Ukrainische Gesellschaft für Wirtschaft und Wissenschaft e.V.) доктора Петера Спарі (Dr. Dr. hc. Peter Spary), а також організатора конференції,  професора університету Гумбольта Маркуса Ханіша (Prof.Dr. Markus Hanisch). Ці люди, як і більшість європейців, вірять в Україну й бачать у ній великий потенціал потужної європейської країни.

26 березня 2019 р. в рамках XLІІ Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 р. кафедрою міжнародної економіки було проведено засідання секції «Особливості розвитку міжнародного бізнесу в умовах глобалізації». Студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» представили доповіді на актуальні теми міжнародного бізнесу. За результатами роботи секції дипломами були відзначені наступні студенти: Владислав Скребець, МЕВ-31 (диплом І ступеня), Nancy Owusu, МЕВ-31 (диплом ІІ ступеня), Ishmael Amoako, МЕВ-51 (диплом ІІІ ступеня).

Турнір із бізнес-гри «Міжнародна торгівля»

З метою підвищення рівня економічної грамотності школярів 10-11 класів ЗНЗ м. Полтава кафедрою міжнародної економіки Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» 12 березня 2019 р. проведено турнір із бізнес-гри «Міжнародна торгівля».

За результатами турніру переможці отримали такі нагороди:

  • диплом І ступеня та кубок переможця – команда комунального закладу «Полтавська гімназія № 17 Полтавської міської ради Полтавської області» у складі Колінько Альони, Закладного Віталія, Власенка Максима, Мусійченка Єгора, Морочновського Олексія;
  • диплом ІІ ступеня – команда комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області» у складі Серги Анастасії, Черкаської Дани, Дем’янової Поліни, Левцуна Тимура, Еренбурга Семена;
  • диплом ІІІ ступеня – команда комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа I-III ступенів № 29 Полтавської міської ради Полтавської області» у складі Панькевич Софії, Тихої Анастасії, Ковальова Дмитра, Семеренка Данила, Гордієнка Дениса.

Вітаємо переможців з успіхом!

ПРОДОВЖЕННЯ СПІВПРАЦІ З ВІДОМИМИ НІМЕЦЬКИМИ КООПЕРАТОРАМИ

22 січня 2019 року Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) відвідали відомі у світі науковці та практики з Німеччини: пан Матіас Фідлер, адвокат Центральної спілки німецьких споживчих товариств (ZdK), член Ради директорів Euro Coop та пан Маркус Хейніш, професор Берлінського університету імені Гумбольдта (БУГ). Пан Фідлер уже вдруге завітав до Полтави, щоб скоординувати кроки для подальшої співпраці, окреслені під час першої зустрічі 3 вересня 2018 року. У ході робочої наради були визначені два основні напрями співпраці:

  1. поетапна підготовка матеріалів для подання спільної проектної заявки в рамках програми ЄС Еразмус+ КА2: Проекти співпраці задля розвитку інновацій та обміну кращими практиками в галузі вищої освіти;
  2. співпраця між науковцями ПУЕТ та БУГ.

Першим кроком у реалізації намічених наукових планів стане участь групи науковців ПУЕТ у науковій конференції з проблем кооперативного руху, що відбудеться в БУГ під егідою Міжнародного кооперативного альянсу в серпні 2019 року.

У цей же час у Берліні будуть узагальнюватися напрацювання щодо проекту Еразмус+. Ця співпраця має гарну перспективу завдяки активній підтримці ініціатив ПУЕТ із боку німецьких кооператорів.

Акредитаційна експертиза освітньої програми «Міжнародні економічні відносини» зі спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини за другим (магістерським) рівнем

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 р. № 2681-л «Про проведення акредитаційної експертизи» експертна комісія у складі декана факультету міжнародних економічних відносин Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, д. е. н., професора Шталь Тетяни Валеріївни (голова комісії) та декана факультету міжнародної економіки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, д. е. н., професора Стукало Наталії Вадимівни (експерт) із 17 по 19 грудня 2018 року провела експертне оцінювання відповідності освітньої діяльності Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» ліцензійним умовам та державним вимогам щодо акредитації освітньої програми «Міжнародні економічні відносини» зі спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини за другим (магістерським) рівнем.

Перемога студента спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини за другим (магістерським) рівнем на Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт

Студент 6 курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» випуску 2017-2018 н.р. Соловйов Богдан Вікторович (науковий керівник – доц. Клименко В. І.) здобув ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт студентів закладів вищої освіти зі спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини за другим (магістерським) рівнем. Тема дипломної роботи «Реалізація конкурентних стратегій в діяльності транснаціональних корпорацій». Конкурс відбувся 19 жовтня 2018 р. на базі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, на який було подано 26 дипломних робіт з 10 закладів вищої освіти України.

Інтернаціоналізація освітньої діяльності викладачів ПУЕТ в рамках програми Erasmus +

Із 25 червня по 3 липня 2018 р. викладачі ПУЕТ брали участь у програмі Erasmus + KA1 - International Mobility for Staff Teaching and Training Activities. Стажування проходило у Budapest Metropolitan University (Будапешт, Угорщина). Учасниками програми були: перший проректор ПУЕТ, професор Педченко Н. С.; заступник завідувача кафедри міжнародної економіки,  доцент  Клименко В. І.; доцент  кафедри міжнародної економіки Артеменко А. В.; старший викладач кафедри міжнародної економіки Туль С. І., доцент  кафедри міжнародної економіки Флегантова А. Л.; доцент кафедри міжнародної економіки Базавлук Н. Г., доцент кафедри менеджменту Тягунова З. О.

За період стажування викладачі ПУЕТ спільно з викладачами METU  розробили дистанційні лекції англійською мовою для студентів ПУЕТ та METU на такі теми: «Цифровий маркетинг як основний спосіб просування бренда в міжнародному бізнесі», «Роль Міжнародної організації праці у вирішенні глобальної проблеми безробіття серед молоді», «SMM як один із головних методів цифрового маркетингу», «Аналіз великого об’єму даних у цифровому маркетингу».

У рамках програми обміну досвідом викладачі ПУЕТ відвідали ряд зустрічей із викладачами METU. На зустрічах із координатором міжнародного співробітництва METU Каролі Копач (Karoly Kopasz), проректором із наукових досліджень METU Ференц Кісс (Ferenc Kiss), деканом METU Арпад Папп-Варі (Arpad Papp-Vary), професорами Інституту бізнесу Сюзанна Селез (Zsuzsanna Szeles) та Чаба Ілес (Csaba Ilyes) були обговорені особливості вищої освіти в Угорщині та Україні, а також перспективи подальшого міжнародного наукового й освітнього співробітництва між METU і ПУЕТ.

Інтернаціоналізація освітньої діяльності кафедри міжнародної економіки ПУЕТ в рамках програми Erasmus+

Із 26 березня по 15 квітня 2018 р. доцент кафедри міжнародної економіки Артеменко А. В. та старший викладач кафедри міжнародної економіки Туль С. І. брали участь у програмі Erasmus+ KA1 – International Mobility for Staff Teaching and Training Activities.

У рамках програми обміну досвідом викладачі ПУЕТ були запрошені на захід «METU International Week», організований університетом-партнером Budapest Metropolitan University (Будапешт, Угорщина). Чотириденний захід об’єднав професорсько-викладацький склад вищих навчальних закладів Бельгії, Казахстану, Литви, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Туреччини, Угорщини, України, Чехії, Чилі. Усі учасники «METU International Week» отримали неоціненний досвід крос-культурних комунікацій, обговорили можливості та виклики, які виникають у сучасному науковому та освітньому просторі. У рамках цього заходу Артеменко А. В. і Туль С. І. презентували особливості й переваги організації освітнього та наукового процесу в ПУЕТ. Також викладачі ПУЕТ провели воркшопи «Міжнародна торгівля» та «Техніка міжнародних комерційних переговорів» для студентів 3-го курсу METU в рамках дисципліни викладача Агнеш Елам (Agnes Elam) «Міжнародна ділова культура».

У період стажування Артеменко А. В. і Туль С. І. прочитали ряд гостьових лекцій англійською мовою на заняттях викладачів Іва Лукачі (Eva Lukacsi) та Міколаш Васарі (Miklos Vasary), у яких висвітили власні наукові дослідження у сфері міжнародних економічних відносин. Під час лекцій викладачами кафедри міжнародної економіки були використані сучасні методики активізації процесу навчання (міні-лекції, кейс-методи, ділові ігри, робота в міні-групах, дебати). Дружня й невимушена атмосфера, яка панувала між викладачами та студентами METU, сприяла швидкій інтеграції викладачів кафедри міжнародної економіки ПУЕТ в освітній процес METU на час програми обміну досвідом.

На зустрічі з координатором міжнародної співпраці METU Каролі Копач (Karoly Kopasz) було обговорено перспективи подальшого розвитку міжнародної наукової й освітньої співпраці між METU та ПУЕТ. Сподіваємось на плідну співпрацю між флагманами угорської та української освіти в майбутньому.

17-18 квітня 2018 р. відбулася ХLІ міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2017 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства». В роботі секції «Особливості розвитку міжнародного бізнесу в умовах глобалізації» взяли участь студенти 5 курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини». Найкращими було визнано доповіді Феніч Оксани (тема доповіді «Конкурентоспроможність підприємства в умовах інформаційної глобалізації: проблеми та умови забезпечення (на матеріалах компанії «Microsoft Corporation»), Іванець Ольги (тема доповіді «Мотивація персоналу в системі ефективного функціонування транснаціональних корпорацій») та Керімової Джамілі (тема доповіді «Глобальні бренди у міжнародній маркетинговій діяльності (на матеріалах компанії «Apple Inc.»). Вони посіли відповідно 1, 2 і 3 місце та були відзначені дипломами.

В період з 13 по 17 квітня 2018 року к.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки Флегантова Анна Леонідівна взяла участь у програмі мобільності студентів та викладачів «Erasmus +». Програма передбачає обмін студентами та викладачами між університетами країн Європи. Флегантова А.Л. відвідала Верхньосилезську вищу школу торгівлі імені Войцеха Корфантего (Gornoslaska wyzsza szkola handlowa im. Wojciecha Korfantego) в м. Катовіце (Польща) і прочитала чотири лекції з предмету «Компанії на глобальному ринку». Перша тема була присвячена питанням сутності компанії на глобальному ринку, друга та третя – оцінці міжнародного ринкового середовища та міжнародної конкурентоспроможності компанії на глобальному ринку, а на останньому занятті студенти мали змогу розробити проект власної компанії, обґрунтувавши стратегію її розвитку та обравши країну, на ринку якої компанія розпочне свою діяльність. На заняттях були присутні студенти з України, Іспанії, Турції.

12 квітня 2018 р. у рамках засідання EURO Coop, яке відбулося у м. Київ в приміщенні Укоопспілки, був проведений семінар "Молодь і освіта". На ньому із доповіддю про кооперативні навчальні заклади та досвід кооперативної освіти в Україні виступив студент 4 курсу напряму підготовки «Міжнародна економіка» Дмитро Сінельник. Студент розповів про структуру системи кооперативної освіти, її рівні та спеціальності, за якими майбутні фахівці здобувають свою професію.

Студенти-міжнародники Олександр Борисенко і Катерина Філічкіна взяли участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з навчальної дисципліни "Міжнародна економіка", що проходила 28-30 березня 2018 року в Національному університеті "Львівська політехніка" (м. Львів). Вітаємо Борисенка О.С. із отриманням диплому ІІІ ступеня.

19 лютого 2018 р. кафедрою міжнародної економіки ПУЕТ за підтримки Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації було проведено семінар на тему «Поширення нових форм праці в умовах віртуалізації економіки: перспективи та виклики для України». Семінар проходив в рамках централізованих заходів Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 рр. Метою заходу стало орієнтування молоді на підприємницьку діяльність через популяризацію віртуалізованої праці і стимулювання самозайності у вигляді фрілансу.

Активну участь у дискусії брали учні випускових класів Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. Івана Петровича Котляревського, Полтавської гімназії №13, Полтавської гімназії №6, а також студенти 1-4 курсів спеціальностей «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародна економіка». 

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернулась перший проректор д.е.н., професор Педченко Н.С.  

Організаторами заходу було підкреслено, що Науковці кафедри міжнародної економіки представили аналітичний огляд процесів, які відбуваються в сучасних умовах віртуалізації ринку праці. З доповіддю «Фріланс у відображенні практики вирішення проблеми зайнятості» виступила д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародної економіки Шкурупій О.В. Сучасний стан та перспективи розвитку нових форм праці в Україні висвітлила старший викладач кафедри міжнародної економіки Туль С.І.

У рамках семінару з доповідями виступили представники бізнесу, які працюють в умовах віртуалізованої економіки. Особливостi вiртуального навчання в компанії QATESTLABвисвітила Юдiнцова А.С. – керiвник Тренiнгового центру компанiї QATestLab (м. Київ). Про управління валютними надходженнями з-за кордону підприємцем-фрілансером розповіла Семіошина Т.А. – економіст відділу кореспондентських відносин та контролю за експортно-імпортними операціями у АБ «Полтава-банк».

Особливий інтерес учасників заходу викликали доповіді студентів-міжнародників 4-го курсу, які знайшли перше робоче місце на віртуалізованому ринку праці і є успішними фрілансерами. Своїм досвідом щодо поширення віртуалізованої праці та стимулювання фрілансу серед молоді поділилися Галіновський Д.Д., бакалавр напряму підготовки «Міжнародна економіка», бекенд-розробник (backend developer) у Grass Business Labs (Україна), Dorset Creative (Велика Британія) та Пахомова К.І., бакалавр напряму підготовки «Міжнародна економіка», веб-графічний дизайнер (web and graphic designer) у Grass Business Labs (Україна).

З доповіддю «Віртуалізація інтелектуальної праці в умовах становлення постіндустріальної економіки» виступили самозайняті-фрілансери, студенти напряму підготовки «Міжнародна економіка»Борисенко О.О. та Сінельнік Д.О. Доповідачі поділилися досвідом залучення інвестицій у start-up на умовах краудфандингу.

Проведення семінару з орієнтування на підприємницьку діяльність, основ ведення підприємницької діяльності та популяризації віртуалізованої праці шляхом стимулювання фрілансу (виконання будь-якої роботи через мережу Інтернет віддалено) показало, що найбільший інтерес у всіх учасників (учнів, студентів, науковців, практиків) викликають ті заходи, проблематика яких є найбільш актуальною. Зважаючи на це, спільні проекти між ПУЕТ та Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації будуть відбуватись також у майбутньому.

Архів